Премини към съдържанието
Agentpat™

Странен проблем с интернет връзката

Препоръчан отговор

От няколко дена имам странен проблем с интернета. Както всичко си е наред и съответно съм в нета и си се теглят разните му там неща, изведнъж всичко "увяхва", и ICQ и торенти и всичко. Интересното след цялата работа е, че имам връзка със сървара на местната кабеларка, към която съм, но нямам нет! А още по-интересното е, че след рестарт на компа всичко се оправя?!?!

Комшията няма такива проблеми, а сме на един суич, следователно проблема е при мен. Сканирах компа...Касперски не засича нищо и Ad-Aware SE Professional, също! Ако може някой да помогне със съвет, защото ми писна да рестартирам през 2-3 часа sad.gif . Предварително благодаря на отзовалите се :) .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От няколко дена имам странен проблем с интернета. Както всичко си е наред и съответно съм в нета и си се теглят разните му там неща, изведнъж всичко "увяхва", и ICQ и торенти и всичко. Интересното след цялата работа е, че имам връзка със сървара на местната кабеларка, към която съм, но нямам нет! А още по-интересното е, че след рестарт на компа всичко се оправя?!?!

Комшията няма такива проблеми, а сме на един суич, следователно проблема е при мен. Сканирах компа...Касперски не засича нищо и Ad-Aware SE Professional, също! Ако може някой да помогне със съвет, защото ми писна да рестартирам през 2-3 часа  sad.gif . Предварително благодаря на отзовалите се  :) .

<{POST_SNAPBACK}>

Ако беше с линукс щях да ти кажа да си погледнеш логовете, но за виндовс ... едва ли ще разбереш нещо. Погледни ги все пак.

След преинстал може да се оправи. Не знам друго какво мога да те посъветвам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С каква версия си на Касперски? При мен се е случвало да имам "подобен" проблем при опит да гледам видео през Лайв Стриминг, когато връзката се транслира през определени UDP портове, незнайно защо Network Monitor-а на Касперски (версия 5 Персонал и Про) индикира заплаха и ми блокираше целия интернет, проблема се решаваше с Disable и Enable на мрежовата връзка или рестарт на компютъра. Евентуално можеш да провериш и това като възможност, като изключиш мрежовия мониторинг на Касперски и провериш как стоят нещата. Евентуално ако имаш инсталирана Защитна стена, проблема трябва да търсиш в нея!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз имам същия проблем тука със лайв стйиминг когато отворя да гледам примерно някоя интернет страница и там се пусне Windows Media Player плъгина ми забива целия нет ,и само със рестарт на компа се оправя.Бъга не е само на едно PC ,а на две .И двете ползват Kaspersky pro 5.0.522 .Oт стената не е 100 %.Вече нямам на идея какво да правя .Дори един мой познат и той ползва Kaspersky pro 5.0.391 и при него става така .Най-често товасе случва когато влезна на сайта на Нетера за да гледам bTV на запис.След като стартирам медиа плъгина на WMP интернет връзката ми се скапва .А стената ми отчита движение по портовете и това,че интернета работи .И на Mozila Firefox и Internet Explorer 7 се случва това .Някакви идеи !?!?

Дали и при мене е от Kaspersky pro ,защото не получавам никоакво инфо от програмата ,че нещо става или ,че някой ме заплашва .

Някой друг ,ако е имал подобен конфликт и се е справил със него .Ще бъда много благодарен ,ако сподели как се е справил със проблема и от каде идва !!!!

ПС

знам,че не по темата ,и ако решите може да преместите въпроса ми

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямам защитна стена и проблема ми не се явява когато искам да гледам нещо онлайн, а и аз не пускам да гледам такива неща, по простата причина, че с връзка от 12к. някак трудно ще стане. Касперският ми е v5.0.327.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При мен след последния изтеглен ъпдеит от М$ ми спря нета и защитата на антивирусната в реално време,сега съм му забранил да тегли от там и карам така. :down:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
И аз имам същия проблем тука със лайв стйиминг когато отворя да гледам примерно някоя интернет страница и там се пусне Windows Media Player плъгина ми забива целия нет ,и само със рестарт на компа се оправя.Бъга не е само на едно PC ,а на две .И двете ползват Kaspersky pro  5.0.522 .Oт стената не е 100 %.Вече нямам на идея какво да правя .Дори един мой познат и той ползва  Kaspersky pro 5.0.391 и при него става така .Най-често товасе случва когато влезна на сайта на Нетера за да гледам bTV на запис.След като стартирам медиа плъгина на WMP интернет връзката ми се скапва .А стената ми отчита движение по портовете и това,че интернета работи .И на Mozila Firefox и  Internet Explorer 7 се случва това .Някакви идеи !?!?

Дали и при мене е от  Kaspersky pro ,защото не получавам никоакво инфо от програмата ,че нещо става или ,че някой ме заплашва .

Някой друг ,ако е имал подобен конфликт и се е справил със него .Ще бъда много благодарен ,ако сподели как се е справил със проблема и от каде идва !!!!

ПС

знам,че не по темата ,и ако решите може да преместите въпроса ми

<{POST_SNAPBACK}>

Проблема при теб е явно описания от мен случай създаван от Касперски, най-вероятно си сложил отметка да не бъдеш безпокоен при мрежови атаки, тъй като програмата индикира доста такива, излизат често досадни предупреждения и много хора спират от настройките уведомяването за межова атака, за целта си спри Network Monitor-а и проблема ти ще бъде решен.

Редактирано от Rub4o (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Значи Касперски е виновника за това и при мен! Когато се случи това, го спирам, нета си тръгва и после го пускам пак...и така до следващия път :wors: . Не смея да дезактивирам защитата от атаки през мрежата, защото все пак нямам стена и после не ми се чистят евентуални "гадини" влязли от някой чужд комп :wors: .

П.П. Интересно е, че до преди седмица нямаше никакви проблеми. Да не би от сървара на Касперски да са пуснали някой вирусен ъпдейт, който прави възможно това?

Редактирано от agentpat (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз също имах подобен проблем , обаче с Касперски Антихакер.Когато отчете DDos атака защитната стена блокира за един час връзката с атакуващия компютър при което ми спираше целия интернет.Проблема го реших като от настрйките зададох да не блокира връзката с компютъра.Вижте в настройките на версиите които ползвате дали има такава опция (block the attacking komputer for 60 minutes).Задаваш му 0 минути и готово.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Аз също имах подобен проблем , обаче с Касперски Антихакер.Когато отчете DDos атака защитната стена блокира за един час връзката с атакуващия компютър при което ми спираше целия интернет.Проблема го реших като от настрйките зададох да не блокира връзката с компютъра.Вижте в настройките на версиите които ползвате дали има такава опция (block the attacking komputer for 60 minutes).Задаваш му 0 минути и готово.

Да, обаче опцията е от 1 до 600 мин. (поне във версията с която съм 5.0.327) не може по-малко ;) .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До колкото знам това не ти е от програмата или от нещо др и на мен ми се получава така,както имам нет и изведнаш нямам,това се получава защото нямаш реално I.P и когато мн хора дърпат едновременно и нета недостига.Няма смисал да си ресваш копмпа просто си спри нета за 20-30 сек и после пак си го пусни и всичко пак ще си е наред.

PS: Ако някои знае как да използваш нета на цялия слуич само ти или поголямата част и аз искам да знам ;) :bye: :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.