Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

С идването на жегите реших да направя така че температурите на компонентите да са ми максимално ниски. Но при преинсталацията на уин-а преди месец- два (XP SP3) опитах да сложа този драйвер но ми излезе това съобщение: The current language is not supported by the Device Driver Installation Wizard. Contact the vendor that provides you this package. Рових из гугъл, но нищо не намерих, което да ми помогне защото драйвера го имам само под .exe формат и го свалям от официалният сайт на дъното ми. Конфигурацията е от подписа ми, ОС е Win Xp Sp3. Та как да го инсталирам този драйвер?

Редактирано от Just Human.. (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това cool'n'quiet не беше ли функция от биоса ? Не виждам защо ще му трябва драйвър за да работи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това cool'n'quiet не беше ли функция от биоса ? Не виждам защо ще му трябва драйвър за да работи.

Тя е пусната в Биоса, настройките на захранването са "Minumum power mangament", но честотата на процесора не спада. Клок не съм правил.

Та за това ми е нужен този драйвер.Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е добре биоса няма нищо общо с драйверите, следователно не е нужно да се инсталират такива. По-скоро се поразтърси из биоса дали няма някакви други настройки за даунклок на процесора, а ако е нужно му смени паста/охладител.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, че постнахте изображения. От тях се вижда, че технологията е включена. за повече информация проверете на следната страница: cool'n'quiet 

Поздрави! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е добре биоса няма нищо общо с драйверите, следователно не е нужно да се инсталират такива. По-скоро се поразтърси из биоса дали няма някакви други настройки за даунклок на процесора, а ако е нужно му смени паста/охладител.

То не е наложително да му сменявам пастата, защото го правих преди 3-4 месеца. Температурите са добре 45C като в стаята е около 30. За това искам докато щрапам из интернет множителя да пада, за да е по-студен. А колкото до биоса там имам само 1 опция за cool'n'quiet  - Enable и Disable. Като е пуснат в момента

Masterplay множителя на процесора по дефаулт си е 10

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да де ясно, разбирам. Все пак потърси и някакви други опции в биоса - някъде нещо може да е бръкнато. За най-сигурно задай всичко на default и после save. Само с едно cool'n'quiet няма как да стане в тези жеги, пък и процесорчето не е първа младост, и температурата му е напълно в нормалните граници.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега свалих някакъв рандом драйвер cool'n'quiet от един сайт рестартирах и взе, че започна да работи. Мерси за помощта на всички :)

Публикувано изображение

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.