Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, от доста време се занимавам с 3D анимация и video editing и вече стигнах до познатия на повечето момент, в който разбираме, че ни трябва по-мощен компютър. Та горе-долу съм се спрял на две конфигурации, които се надявам да свалят rendering time-а драстично. По принцип съм фен на Intel, но AMD ме кара да се замисля с 8-ядрения FX-8350. Моля ви за мнението ви относно конфигурациите съответно с Intel и AMD или само за процесорите.

Intel конфигурация:

http://nikem-bg.net/cart/49181p1r46649p1r1070p2r1002303p1r49149p1r1000579p1r46813p1rf.html

AMD конфигурация:

http://nikem-bg.net/cart/45021p1r47412p1r1070p2r1002303p1r49149p1r1000579p1r46813p1rf.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

GIGABYTE 990XA-UD3, AMD 990X, DDR III   2000(O.C.)/1600/1333, SATA III, RAID, USB 3.0, 1394, GLAN, AM3+ - имаш по-добро дъно от предложената от теб в AMD конфигурация.
     KINGSTON 60GB 2.5" SSD SVP200S37A - имаш SSD за OC.
     GEIL 2X4GB DDR III 1600 EVO LEGGERA CL9 - по-добра памет работеща в двуканален режим.
     FRACTAL DESIGN Core 3000 USB3.0, BLACK, w/o PSU - много ма наистина много по-хубава кутия
     ANTEC Захранване VP550P, 550W - по-добро захранване.
 Междинна сума 1 135,96 лв.
ДДС (20%) 227,19 лв.
Крайна цена 1 363,15 лв.

П.С:
Абе ся като се замисля най-подходящия за целта(спрямо бюджета де) процесор е Xeon E3-1230V2.
Ето с Xeona:
    Междинна сума 1 167,21 лв.
        ДДС (20%) 233,44 лв.
        Крайна цена 1 400,66 лв.
Редактирано от CpuKiller (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

i5-4670 -> FX-8350 -> i7-4770 -> I7-3930K 

Количка

Публикувано изображение

пс. Остават 200 лв. за видеокарта ако смяташ че вграденото HD4600 не е достатъчно.

Препоръчвам да се прецени в реална обстановка и тогава да се купува видеокарта а ако се намери за задоволително да се вземе SSD.  

Редактирано от naruto (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Предложение и от мен:

ASUS Z87-K /Z87/LGA1150 

Обща стойност - 1 397.82 лв. с ДДСКоличка - Ползва се вграденото видео. Възможност за overclock. Ниско профилна памет, за да няма проблем при монтиране на масивно охлаждане. Кутията с три вентилатора. Захранващ блок semi-modular. т.е. полу-модулно, също така с “златен“ сертификат за качество.

Успех!
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

i5-4670 -> FX-8350 -> i7-4770 -> I7-3930K 

Количка

Да но тук е с вградено видео човека може да иска и да цъка някоя игричка сигурно затова си е сложил GTX650 Boost но нека той каже дали ще се играят воабще някакви игри .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за предложенията. Както каза CPUKiller смятам да поигравям някоя нова игричка от време на време и затова видеото трябва да е малко по-добро. А няма ли да е по-добре и 16гб рам в комбинация с тези процесори?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Остават 200 лв. (HD7770) от бюджета та игричките не са проблем. Със 16ГБ рам е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Остават 200 лв. (HD7770) от бюджета та игричките не са проблем. Със 16ГБ рам е.

Наистина излиза с 200-300 по-ефтино от планирания бюджет. Но се чудя дали i7, който е предложен също и от Masterplay,  е добър точно за тази цел(видео). Не съм чак толкова компетентен(разбира се затова питам), но повече ядра с по-голяма работна честота предлагат ли по-бърз render.

Редактирано от Sempiternal (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наистина излиза с 200-300 по-ефтино от планирания бюджет. Но се чудя дали i7, който е предложен също и от Masterplay,  е добър точно за тази цел(видео). Не съм чак толкова компетентен(разбира се затова питам), но повече ядра с по-голяма работна честота предлагат ли по-бърз render.

Според мен е по-добре за момент да се ползва вграденото видео в I7-xxxx. Новите игри ще ги играете на по-намалени графични настройки, докато вземете някоя сносна видеокарта, дори бих почакал осмата серия на AMD. И да процесора ще се справи с rendering. Колкото повече ядра, толкова по-добре. За това и съм предложил такива компоненти, качество/производителност, както и захранващият блок е със доказано качество. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен е по-добре за момент да се ползва вграденото видео в I7-xxxx. Новите игри ще ги играете на по-намалени графични настройки, докато вземете някоя сносна видеокарта, дори бих почакал осмата серия на AMD. И да процесора ще се справи с rendering. Колкото повече ядра, толкова по-добре. За това и съм предложил такива компоненти, качество/производителност, както и захранващият блок е със доказано качество. 

С видеото засега нямам проблем, защото мога да остана с картата от сегашния ми компютър (gtx 550ti), но досега не се бях замислял за xeon-a и i7-мицата, които сериозно започват да ми обръщат насоките по отношение на процесор.

Редактирано от Sempiternal (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При видеообработка те интересува единствено процесора. А на i7 точно там му е силата.

Смятам ти че остават 200 лв. при 1 400 лв. бюджет но ако е 1 500 лв. и като се продаде 550Ti може да се вземе HD7850 2GB или GTX660 2GB.

HD7870 също е на промоция ако може да събереш парите и е най-добрия вариант. Доставката е безплатна. 

Дори да решиш да взимаш по-слабия i5 обърни внимание на промоционалните карти в Емаг. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Междинна сума 1 210,11 лв.

ДДС (20%) 242,02 лв.

Крайна цена 1 452,14 лв.

Ето нещо и от мен. Със SSD, добра кутия и захранване!

Засега твоята карта си е екстра, така че съм наблегнал на по-качествени компоненти!

Според мен 8350 ще се справи не по-лошо от I7 при видеообработката!

Успех :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лично за мен конфигурация със Ксеон е най-подходяща ,за вашите нужди понеже във програмите се представя като и7-ците в игрите също не отстъпва!

Ето тест за програмите и игрите

INTEL XEON, E3-1230V2 QUAD, 3.30GHz, 8MB, BOX, LGA1155

GEIL 8GB DDR III 1333 VALUE PLUS  Х2

FRACTAL DESIGN Core 3000 USB3.0, BLACK, w/o PSU

706лв. от скай

+

Gigabyte B75M-HD3, socket 1155

Seagate 1TB, 7200RPM, 64MB, SATA3, ST1000DM003

Sapphire AMD Radeon HD7870, 2048MB, GDDR5, 256bit, DVI, HDMI, PCI-E

Cooler Master Silent Pro M2, 420W

704лв. от емаг

Обща цена 1410лв. като компонентите от емаг са с безплатна доставка(избрани са от там зареди по-ниската цена)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.