Премини към съдържанието
Nikolay Spasov

Mнения за тази игрова конфигурация относно цена производителност

Препоръчан отговор

Въпроса ми е дали в този периметар 2500 лева някой може да ми направи по мощна  конфигурация относно по добра производителност от тази която съм избрал до момента .

Intel Core i7-3770K - 3.5GHz - Socket 1155

Asrock Z77 Extreme4 - Socket 1155 - ATX

ASUS GeForce GTX760-DC2OC-2GD5 - 2GB - PCI-E

Kingston HyperX Beast 16GB - PC3-19200 - DIMM -2400МHz,

Kingston HyperX 3K 120GB- 555mbs/510mbs

Western Digital Black - 500GB-7200rpm/64mb

Cooler Master Storm Scout 2 Gunmetal

Cooler Master Silent Pro M2 - 620 Watt

Mисля да сменя процесора с 4770К в цената няма разлика с 3770К но сокета е 1150 трябва да сменя дъното ,харда 500 гб са ми напълно достатачни за Crysis.  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Конфигурацията като цяло е добра,но пък видеото не ми харесва.Чувал съм разни неща за тази 760 и повечето казват,че не си струва парите,а 16 гиги рам са напълно излишни,когато се играят игри.Предполагам ще се клоква?Ето нещо за 2500 с по-добра видео карта,която по производителност достига gtx 680.

ASUS Z87-K /Z87/LGA1150

I7-4770K /3.5G/8MB/BOX/LGA1150

CORSAIR 2x4GB Vengeance DDR3 1600Mhz 1.35V

GB GTX770 GV-N770OC-2GD

PSU SEASONIC SSR-550RM GOLD

FD DEFINE R4 BLACK

A-DATA SSD SX910 128G

1T SG SATA 6G/7200/64 /3Y WARR

Обща стойност - 2 450.11лв. - Остава само да си вземеш един хубав охладител за процесора,ако ще клокваш,ако не,смисъл от този процесор няма.Има и друг вариант,да се вземе i5,който също се справя чудесно в игрите и по-мощна карта като GTX 780.Резнато е само от SSD,което може да се добави всеки момент,и сме точно в рамките на бюджета. Количка

P.S - Ако съм объркал нещо с дъното,нека някой ме поправи,че не съм ги разглеждал новите дънни платки,но предполагам,че позволява клок.

Поздрави!

Редактирано от Magneto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То това ССД на А-дата много скъпо ми изглежда. Ето нещо по-евтинко:

KINGSTON SSDNow V300 Drive или Silicon Power S50 SSD.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То това ССД на А-дата много скъпо ми изглежда. Ето нещо по-евтинко:

KINGSTON SSDNow V300 Drive или Silicon Power S50 SSD.

Верно :) , къде ли ми е бил акъла... :) 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Верно :) , къде ли ми е бил акъла... :)

Не че нещо, но примерно останалите пари може да се вложат в малко по-голям твърд диск като този например:

1.5T-SG--SATA-6G-64M-7200

500 GB за 20-тина лева отгоре кой ти ги дава. :D

Редактирано от cyborg_ (преглед на промените)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не че нещо, но примерно останалите пари може да се вложат в малко по-голям твърд диск като този например:

1.5T-SG--SATA-6G-64M-7200

500 GB за 20-тина лева отгоре кой ти ги дава. :D

Аз останалите пари бих ги дал за този охладител,макар че ще сме над бюджета с 23 лева. - Noctua NH-D14 CPU Cooler  ;)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз останалите пари бих ги дал за този охладител,макар че ще сме над бюджета с 23 лева. - Noctua NH-D14 CPU Cooler  ;)

Да и това е вариант. Въпроса е дали ще се клоква веднага, защото в другия случай може да се кара и с боксовото. Иначе тази Ноктуа си заслужава и последната изхарчена стотинка за нея, но нека автора си прецени сам за себе си.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз споделям мнението на Magneto,че ако е само за игри наистина няма смисъл от i7цата,i5 е равен и доста по-евтин,както и SSDто няма да помогне за игрите,но парите и желанията са си на автора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз споделям мнението на Magneto,че ако е само за игри наистина няма смисъл от i7цата,i5 е равен и доста по-евтин,както и SSDто няма да помогне за игрите,но парите и желанията са си на автора.

Как пък ССД-то няма да помогне ? Ще помогне при общо взето всички приложения и най-вече на скоростта на работа на ОС, пък и бюджета го позволява. По-горе просто посочих малко по-евтината алтернатива.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Междинна сума 2 062,08 лв.

ДДС (20%) 412,42 лв.

Крайна цена 2 474,50 лв.

Това от мен! Мисля, че е достатъчно добро!

Поздрави!
Редактирано от XECUTIONER (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колеги нека не сравняваме i5 c i7 в никакав случай ,SSD за оста остава трябва ми минимум 550 мбс заради ОС.Мисля да сваля паметта до 8гб оттам да взема някой лев и съм намерил купувач за лаптопа ми и да сложа 680 с охладител ще клоквам веднага.Общо взето ще стане това. ASUS Z87-K /Z87/LGA1150 I7-4770K /3.5G/8MB/BOX/LGA1150 ASUS GTX680-DC2-2GD5 Kingston HyperX 3K 120GB- 555mbs/510mbs Kingston HyperX Beast 8GB - PC3-19200 - DIMM -2400МHz, Western Digital Black - 500GB-7200rpm/64mb Cooler Master Storm Scout 2 Gunmetal Cooler Master Seidon 240M Cooler Master Silent Pro M2 - 620 Watt

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колеги нека не сравняваме i5 c i7 в никакав случай ,SSD за оста остава трябва ми минимум 550 мбс заради ОС.Мисля да сваля паметта до 8гб оттам да взема някой лев и съм намерил купувач за лаптопа ми и да сложа 680 с охладител ще клоквам веднага.Общо взето ще стане това. ASUS Z87-K /Z87/LGA1150 I7-4770K /3.5G/8MB/BOX/LGA1150 ASUS GTX680-DC2-2GD5 Kingston HyperX 3K 120GB- 555mbs/510mbs Kingston HyperX Beast 8GB - PC3-19200 - DIMM -2400МHz, Western Digital Black - 500GB-7200rpm/64mb Cooler Master Storm Scout 2 Gunmetal Cooler Master Seidon 240M Cooler Master Silent Pro M2 - 620 Watt

К'во?В игрите няма почти никаква разлика между i5 и i7,има достатъчно тестове.Ще се прецакаш яко ако вземеш gtx 680,защото gtx 770 е на по-ниска цена,а по производителност е силна почти колкото gtx 680.Предложих ти доста качествени компоненти,може да изкачаш и предложения на други колеги,но ти си решаваш,парите са си твои ;)

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Asrock Z77 EXTREME4, socket 1155

Intel® Core™ i5 3570K IvyBridge, 3400MHz, 6MB, socket 1155, Box

Noctua NH-D14 CPU Cooler

Kingston 8GB 1600MHz DDR3 Non-ECC CL9 DIMM (по 2 в комплект) XMP X2 Grey Series_test

Seagate 1TB, 7200RPM, 64MB, SATA3, ST1000DM003

Solid State Drive (SSD) Kingmax SMU32, 2.5", 120GB, SATA III

GB GTX770 GV-N770OC-2GD

CM STORM SCOUT2 ADV W/WIN BLCK

Cooler Master Silent Pro M2, 620W

Общо 2226лв. , като видеото , охладителя и кутията са от никем , останалите части от емаг с безплатна доставка!

Не виждам смисъл от и7, особенно хасуел(за клок просто забрави с тея печки - те поне и да имаха потенциала на санди и айви , ама за жалост само греят)

Конфигурацията е пълна и е под бюджета ,така че ще останат и за черпилка!

Редактирано от playalistic (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В бюджета даже може да се сложи GTX780,както му предложих.Може спокойно да вземе ivy bridge i5 + gtx 780 с по-евтино дъно и ще му останат пари за хубав охладител.

Количка 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В бюджета даже може да се сложи GTX780,както му предложих.Може спокойно да вземе ivy bridge i5 + gtx 780 с по-евтино дъно и ще му останат пари и хубав охладител.

Може разбира се до скоро в емаг имаше Gigabyte GeForce GTX 780 WindForce 3x OC на цена под 1250лв. , с малко поправки влиза без проблем в бюджета!

Какво му е на Нуктуата за парите си е едно от най дорите решения!

Колега благодаря ти както и на другите колеги.Ще разгледам тестовете на 770

Разгледай цялото ревю, иначе ето как се представя в Crysis 3  , което е условието на самата тема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За звук не се притеснявам разполагам с 40 inc SONY full hd 3d и SONY 7.1 ръгам всичко в компа и се моля жената да не се прибира-)Благодаря на всички колеги.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Количката на Magneto e добра,аз само бих сменил Z77M с Z77Pro 3-на една цена са.

Как пък ССД-то няма да помогне ? Ще помогне при общо взето всички приложения и най-вече на скоростта на работа на ОС, пък и бюджета го позволява. По-горе просто посочих малко по-евтината алтернатива.

Не разбрах колко кадъра вдига ССДто?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Koлеги благодаря на всички спрях се на това малко надвишихме парите но смятам че се получи добра конфигурация. ASUS Z87-K /Z87/LGA1150 I5-4670K /3.4G/6MB/BOX/LGA1150 ASUS GTX780-3GD5 CORSAIR 2x4GB Vengeance DDR3 1600Mhz . PSU CM SILENT PRO M2 620W CM SEIDON 240 WATER COOLER 1 . CM STORM SCOUT2 ADV W/WIN BLCK ADATA SSD SX300 MSTA 64GB 1 1T SG SATA 6G/7200/64 /3Y WARR ASUS XONAR DX Под 1300 лева не можах да намеря GTX780-3GD5 дано тази видео карта да си заслужава парите и да е по добра от HD 7970 3GB

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.