Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Добър ден!
Ще започна така........ От няколко дни баща ми ме врънка за GPS навигация, защото пътувал често из България и му трябвал. ОК!!! Влизам в сайт, гледам, харесвам и (от GPS не разбирам, а горе долу характеристиките ми харесаха) там всичко е супер - 1г. гаранция, безплатен ъпдейт на картите всяка година и т.н., КУПУВАМ! От там се почва ходене по мъките. Първо - при стартирането излиза сайт през който да ъпдейтна, да НО самото устройство и производител ги няма в този сайт. Второ - в кутията има една книжчица малка, която почти никаква информация не дава. Трето - никъде на кутията не пише дори марката на навигацията (едвам я открих(УЖ) в книжката). Та да стигнем до реалната част и въпроса, тъй като изчетох 10000 неща, почти нищо не разбрах и не знам какво да направя....... Ако трябва да се свържа с продавача, за да разясни как да се ъпдейтне. Има ли смисъл да се занимавам или някакси може да се сложат други карти?

Параметрите, които мога да дам са:
CPU MediaTek MT3351
flash 128MB
LCD - 7"
OS - Windows CE 5.0
има и екстри като игри, видео, аудио, Bluetooth и т.н.

Също така го тествах - доста е точно, но засичането на сателити става за около 10мин., което ми се струва доста.

Дайте някакви съвети и мнения по въпроса моля!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мнение за един уред се иска преди да го купиш. За да ти кажем - ние, разбиращите, че е боклук, и да те насочим към нещо свястно.

Сега почни да търсиш в Гугъл навигационен софтуер, който да можеш да инсталираш на устройството. Естествено, няма да е легален, затова няма да ти давам линкове. Ключови думи - Windows CE 5.0 , Sygic, iGo , Garmin.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. периода от 10 минути (всъщност са 12) е нормален, това е периода за който сателитите предават информацията за траекториите, ако оставите пуснат постоянно GPS частта ще се свързва веднага

2. Не разбрахме какъв е софтуера за навигация, но принципно няма проблем да си карате без ъпдейтите

3. Няма проблем да слагате нови и/или допълнителни карти стига лиценза да го покрива

4. Прочетете правилата на форума защото заглавието беше в нарушение. И ако си мислите че с това оформление на текста става по-лесно за четене се лъжете

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, знам, че не съм го формулирал добре, но не знам от къде да започна, затова така е оплетено.

Навигацията си идва с инсталиран софтуер iGo primo (100% е iGo, но не съм убеден, че е primo) има си меню на БГ, както и навигация на БГ. Основният въпрос е, след като пише в сайта, че има безплатен ъпдейт, защо пък да не се ползва?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, знам, че не съм го формулирал добре, но не знам от къде да започна, затова така е оплетено.

Навигацията си идва с инсталиран софтуер iGo primo (100% е iGo, но не съм убеден, че е primo) има си меню на БГ, както и навигация на БГ. Основният въпрос е, след като пише в сайта, че има безплатен ъпдейт, защо пък да не се ползва?

Проверете точната версия на софтуера и изтеглете ъпдейта, след това следвайте инструкциите за ъпдейт. Но си помислете над следната мисъл: не поправяй нещо, което работи

Ако ъпдейта е на карта просто го теглите и през компютъра го копирате в content/maps директорията

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.