Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Препоръчан отговор

Добър ден!
Ще започна така........ От няколко дни баща ми ме врънка за GPS навигация, защото пътувал често из България и му трябвал. ОК!!! Влизам в сайт, гледам, харесвам и (от GPS не разбирам, а горе долу характеристиките ми харесаха) там всичко е супер - 1г. гаранция, безплатен ъпдейт на картите всяка година и т.н., КУПУВАМ! От там се почва ходене по мъките. Първо - при стартирането излиза сайт през който да ъпдейтна, да НО самото устройство и производител ги няма в този сайт. Второ - в кутията има една книжчица малка, която почти никаква информация не дава. Трето - никъде на кутията не пише дори марката на навигацията (едвам я открих(УЖ) в книжката). Та да стигнем до реалната част и въпроса, тъй като изчетох 10000 неща, почти нищо не разбрах и не знам какво да направя....... Ако трябва да се свържа с продавача, за да разясни как да се ъпдейтне. Има ли смисъл да се занимавам или някакси може да се сложат други карти?

Параметрите, които мога да дам са:
CPU MediaTek MT3351
flash 128MB
LCD - 7"
OS - Windows CE 5.0
има и екстри като игри, видео, аудио, Bluetooth и т.н.

Също така го тествах - доста е точно, но засичането на сателити става за около 10мин., което ми се струва доста.

Дайте някакви съвети и мнения по въпроса моля!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мнение за един уред се иска преди да го купиш. За да ти кажем - ние, разбиращите, че е боклук, и да те насочим към нещо свястно.

Сега почни да търсиш в Гугъл навигационен софтуер, който да можеш да инсталираш на устройството. Естествено, няма да е легален, затова няма да ти давам линкове. Ключови думи - Windows CE 5.0 , Sygic, iGo , Garmin.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. периода от 10 минути (всъщност са 12) е нормален, това е периода за който сателитите предават информацията за траекториите, ако оставите пуснат постоянно GPS частта ще се свързва веднага

2. Не разбрахме какъв е софтуера за навигация, но принципно няма проблем да си карате без ъпдейтите

3. Няма проблем да слагате нови и/или допълнителни карти стига лиценза да го покрива

4. Прочетете правилата на форума защото заглавието беше в нарушение. И ако си мислите че с това оформление на текста става по-лесно за четене се лъжете

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, знам, че не съм го формулирал добре, но не знам от къде да започна, затова така е оплетено.

Навигацията си идва с инсталиран софтуер iGo primo (100% е iGo, но не съм убеден, че е primo) има си меню на БГ, както и навигация на БГ. Основният въпрос е, след като пише в сайта, че има безплатен ъпдейт, защо пък да не се ползва?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, знам, че не съм го формулирал добре, но не знам от къде да започна, затова така е оплетено.

Навигацията си идва с инсталиран софтуер iGo primo (100% е iGo, но не съм убеден, че е primo) има си меню на БГ, както и навигация на БГ. Основният въпрос е, след като пише в сайта, че има безплатен ъпдейт, защо пък да не се ползва?

Проверете точната версия на софтуера и изтеглете ъпдейта, след това следвайте инструкциите за ъпдейт. Но си помислете над следната мисъл: не поправяй нещо, което работи

Ако ъпдейта е на карта просто го теглите и през компютъра го копирате в content/maps директорията

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.