Премини към съдържанието
plamen74

Проблем с дъно ASRock H61M HVGS - съвет за закупуване на ново?!

Препоръчан отговор

Старото дъно е ASRock H61M HVGS на 8 месеца от закупуването му, но стана непоправим проблем (според сервиза -не гаранционния, а тоя дето взима части от него)! Преди три седмици пускам компютъра, завърта вентилаторите и веднага гасне?! Занесох го в сервиза където монтираха дъното, и там установиха, че процесора не пали т.е. самото дъно не включвало процесора (как го установиха не знам)?! След три седмично чакане се оказва, че няма да признаят гаранцията, защото повредата била или от токов удар, или от гръмотевица?! Имам разклонител с защита от гръмотевици и пренапрежение към който освен компютъра е включен и монитора, буфера, два сат. приемника, телевизора, видео и стационарен телефон на глобул (които за разлика от компютъра са си здрави и в момента)! Както и да е ще се купува ново дъно (стига наистина да е здрав процесора) и за сега съм се спрял на едно дъно Asus, но в сервиза ме разубеждават, и ми препоръчват дъно на Gigabyte от серията 61!

Ето дъното което си харесах: Asus P8B75-M LE

А на Gigabyte сега разглеждах това (понеже било с много защити): Gigabyte H61M-DS2H   официалния сайт където прочетох за тия защити: http://www.gigabyte.bg/products/page/mb/ga-h61m-ds2hrev_21

Това на Asus ми харесва много, но ако това на Gigabyte е по-добро пишете, или кажете друго в тоя ценови диапазон на тия двете със същия сокет 1155 и рам DDR3 на 1333 мегахерца?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да започнем с анализ на двете дъна - Асуса е с едно поколение по-ново от другото - по нов чипсет, по-високи скорости на паметта поддържа, поддържа и SATA3 (огромно предимство ако ти е и такъв харда)

Относно разклонителя които имаш - по добре не го споменавай, че ти е със защита. Всички такива разклонители са пълна боза и всеки които разбира от схемотехника го знае. За да имаш наистина защита си купи UPS,  а ако живееш на място с постоянно ниско напрежение ти препоръчвам стабилизатор.

А за гаранцията, сервиза се правят на луди. Най-добре подай жалба в комисията на защита на потребителя.

Редактирано от saint_jazz (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Второто което си посочил на Asus е същото дето си го избрах, а това на Gigabyte е от серията 75, а в сервиза препоръчват от серията 61 (и аз не знам защо)?! ASRock-а който си посочил е добър, но съм вече малко скептичен относно тази марка. Това проблемното дъно, за което писах в първия пост е второто поред на тази марка с проблем (предното беше хибридно AM2/AM3 и DDR2/DDR3 и пак изгоря, но там си беше от гръмотевица), а това и аз не знам от какво се повреди?! Имаше даже моменти в които изобщо не искаше да продължи след показването на логото с опциите за биос, буут и т.н. даже и след един, два рестарта, че трябваше от контакта да изключа, за да се оправи?! А сега направи този проблем, който според гаранционния сервиз бил от токов удар или гръмотевица?! Както и да е, благодаря все пак за предложенията!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не си давай парите повече в този магазин.

Поръчай онлайн от където е най-евтино почерпи приятел да ти монтира дъното и прехвърли хардуера.

Свържи се с официалния вносител и ако трябва им изпрати дъното.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря, за съветите! Вече си избрах Asus-а, но не съм сигурен дали ще бачка добре с Линукс (Краси - lokster от усу форума ми прати този линк, но там са все стари версии на убунту): http://openbenchmarking.org/s/ASUS%20P8B75-M

Пък и двата линукса УСУ 8.3 и Минт 14 КДЕ са си инсталирани на харда, та за това се интересувам сега дали ще бачка добре с тях, без да се налага да ги преинсталирам?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.