Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×
valyo_93

как да предпазим компютъра от прегряване

Препоръчан отговор

Започнаха жегите и с тях и опасноста за прегряване.Как мога да предпазя компютъра си от прегряване че доста тешки игри се играят на него.Има ли програма която като надвиши определени градуси да те предопреждава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Редовна профилактика му е майката. Чистене смяна на термопаста и т.н.  П.с. Ето една много приятна тема за четене. Да се погрижим за компютрите си за летния сезон

Редактирано от Малкия стар войник (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Започнаха жегите и с тях и опасноста за прегряване.Как мога да предпазя компютъра си от прегряване че доста тешки игри се играят на него.Има ли програма която като надвиши определени градуси да те предопреждава.

Ако температурите са нормални от какво ще го предпазваш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Можеш, да си следиш температурите на отделните компоненти с програмите: "AIDA64, HWiNFO32 , Speccy и още десетки програми" , аз лично ползвам и трите които съм ти предложил и съм доволен. П.с. Към колегата @Костадин_91 , може днес температурите да са му добре, но утре може да са зле, най-добре ще си предпазва машината с редовна профилактика.                     Поздрави: Георги :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сложи го във фризера - така със сигурност никога няма нито да загрее, нито да прегрее. Алтернативно можеш да пробваш и с кофа течен азот.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Офф. Ти къде се изгуби ! Да не търпя наказание ? Изпусна няколко теми за коли и ми беше скучно! Хайде да не само офтопик. Само вентилатори са ти решението.

Редактирано от izabel1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само вентилатори са ти решението.

.....и добра кутия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам два допълнителни вентилатора,вчера го почистих от прах и смених термопастата.Коя от програмите има опция да ме алармира когато се повиши температурата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Коя от програмите има опция да ме алармира когато се повиши температурата.

Съмнявам се да има такава, но програми за наблюдение много - SpeedFan, CoreTemp, AIDA64, Speccy и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.