Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

megfili

Въпроси след закупуването на нов процесор

Препоръчан отговор

Здравейте,Днес си купих втора употреба процесор Intel Pentium D 925 3 Ghz Dual core димек двуядрен.

Стария ми процесор е Intel Celeron 1200 1.6ghz Dual core .

Впечатленията ми от този уж по мощен са :следните :

Не ми засича температурата на тази програма Core temp отчита само товара.

На Евереста Също не ми показва каква е температурата на двете ядра само показва обща температура.

Та и другия въпрос е температурата която показва на евереста е 58 -62 ' градуса при нормална рабора без натоварване .

Стария Целерон Core Temp ми показваше 42-45 'градуса .

И третия последен въпрос че този пентиум ми товари Рамта С Windows 7 съм на стария процесор дърпаше редовно 30 % ,а този ми смучи 70-75 % на какво се дължи това.щ

Моля помогнете!!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

PentiumD са доста топли процесори, честно казано, което се дължи на особености в архитектурата им. Въпреки всичко е добре да провериш дали охлаждането е монтирано правилно, имаш термоконтактна паста и добър въздушен поток в кутията, няма прах и т.н. Вторият проблем с паметта няма нищо общо с процесора. Търси проблема в софтуера, който ползваш или вирусчета.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И още нещо - не си направил кой знае какъв ъпгрейт, въпреки ниската честота на Celeron-a. Архитектурата на Pentium D от днешна гледна точка е много зле и като производителност е може би на нивото или съвсем малко над Селерона, за сметка на това си увеличил драстично консумацията на системата и топлината в кутията.  По-добре да беше клокнал тоя Селерон.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Забравих да добавя че сложих някаква евтина паста силиконова някаква за 1.20 лв дали не е това причината .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Възможно е да е от пастата, но по вероятно е да е от самият процесор защото новият който си сложил е повече ватове от колкото старият (нов - 95W стар - 65W) и вероятно това ти прави проблемите с температурите. Но въпреки това провери както са казали колегите дали е поставен добре охладителя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.