Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Публикувано изображениеКакво ще кажете за  отопление с камина  като  тези  http://www.kamini-eurostandart.com/bg/%D0%B1%D1%8A%D0%BB%D0%B3%D0%B0%D1%80%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D0%BA%D0%B0%D0%BC%D0%B8%D0%BD%D0%B8-%D1%86%D0%B5%D0%BD%D0%B8/  има  въздушни и  с  водни  ризи

Редактирано от delfin13 (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мога да коментирам посоченото от теб, но използвам, като тази на снимката, но с водна риза: http://www.prity-bg.com/products/products.php?lang=bg&productid=10 Камината е 6 kW, а водната риза е 10 kW. Отоплявам около 60 кв. м. плюс бойлер със серпентина. На сезон ми отиват около 10 кубика дърва. Слушал съм за някакви сръбски камини с чугунени горивни камери, но нямам наблюдения за тях.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето тази камина мога да ти похваля. Иначе в момента с тези промоции на камини - http://kamini-italia.com/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%BC%D0%BE%D1%86%D0%B8%D0%B8 и чрез програмата REECL можеш да си купиш на много изгодна цена камина :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето тази камина мога да ти похваля. Иначе в момента с тези промоции на камини - http://kamini-italia.com/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%BC%D0%BE%D1%86%D0%B8%D0%B8 и чрез програмата REECL можеш да си купиш на много изгодна цена камина :)

Вече се  свързах  с  евростандарт   http://www.kamini-eurostandart.com/  и  въпросът  ми  е  решен много  са  точни и  отговариха  на  всичките  ми  изисквания.  Имат  от  А  до  Я  основно  ме  интересуваше  поддръжката, като резервни  части  и  сервиз  ако  се  наложи.  Друг  е въпросът  че  каквото  и  да  реша да закупя  първо  търся  БЪЛГАРСКОТО.Момчето  с  което  говорих  се казва Димитър  Славков  и ме  респектира  с  компетентното  си мнение  и  доверието  което  излъчваше  по телефона  а  по късно  и  при срещата  на  вилата  ми.  Горещо  ви препоръчвам  Евростандарт  ООД

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз се отоплявам с камина и съм много доволен!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Етоще камини,със и без водна риза.

http://www.kaldata.com

Редактирано от Trichocephalus (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз се отоплявам с камина и съм много доволен!

Аз също, но не съм доволен.Откакто сложих климатика се родих!Ей писнало ми беше от смърдоляк и пепел!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Етоще камини,със и без водна риза.

Hipermarket.free.bg

И на кого му трябват, зимата свърши

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И какво като е свършила зимата?

Проблемите с камината вероятно идват от комина и това че не е почистен,може би си използвал нафталин за да палиш печката?Може и да си развалил фугите на комина.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И какво като е свършила зимата?

Проблемите с камината вероятно идват от комина и това че не е почистен,може би си използвал нафталин за да палиш печката?Може и да си развалил фугите на комина.

Какви проблеми с камината,какъв комин, кой не го е почистил,от къде на къде пък нафталин,как може човек да си развали фугите на комина? Как го измисли, като темата е съвсем друга. :speak: 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз също, но не съм доволен.Откакто сложих климатика се родих!Ей писнало ми беше от смърдоляк и пепел!

Ето за този пост говоря,а и по принцип е възможно да развалиш комина и ремонта да ти струва колкото нов.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето за този пост говоря,а и по принцип е възможно да развалиш комина и ремонта да ти струва колкото нов.

За това ,да съгласен съм, защото в блоковете комините , мисля бяха 20 на 24см.,но в къщите ги правеха 13 на 13см. и те на теглят. Затова в блока нямат такива проблеми, като опушване с дим, при зареждане с дърва, но ние имаме стандарт 130мм на кюнците, а за такива камини е 150мм.Не знам ,може би вече има такъв размер, щом автора е доволен, от избора си.Комина е най важния фактор за една камина, най малко 250 мм диаметър трябва да има.Извинявам се за погрешното разбрано от мен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,ще задам своя въпрос тук за да не отварям нова тема.Камина с водна риза може ли да се ползва без да се свързва с радиатори,просто като обикновенна или няма да може да излъчва достатъчно топлина.Става въпрос за малък апартамент 2 стай. Понеже брат ми си закупи нова която е с пелети и реших да взема неговата която ползваше до тази година за да спестя уж от сметките за ток.И другото което искам да питам може да ви звучи смешно,но ме е страх да не стане авария след като е за ползване с водна риза.Има ли някаква опасност ако я ползвам без да е свързана с радиатори?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кратко и ясно - камина с водна риза, която не е свързана в кръг с радиатори не може да се ползва.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора,причината предполагам е че няма да може да се стопли помещението изобщо.Аз мислех тези дни да я пробвам ако захладнее за да видя как ще е ,но след като каза че не може да се ползва по добре да не я пробвам.Явно ще се наложи да си купя такава която да е без водна риза.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора,причината предполагам е че няма да може да се стопли помещението изобщо.Аз мислех тези дни да я пробвам ако захладнее за да видя как ще е ,но след като каза че не може да се ползва по добре да не я пробвам.Явно ще се наложи да си купя такава която да е без водна риза.

Няма да топли достатъчно,а и си е бомба!!!ЗАДЪЛЖИТЕЛНО НЕ ТРЯБВА ДА ИМА ВОДА В РИЗАТА!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.