Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

bstorm

Смяна на процесор: Phenom II x6 1090t или FX 6300?

Препоръчан отговор

Въпроса ми е Phenom II x6 1090t втора ръка за 130-140 лв. или Fx 6300 нов? Конфигурацията е от подписа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За какво се ползва компютъра?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По - добрият процесор е ФХ - са. По - нова технология, повече кеш памет от трето ниво и по нова архитектура.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За какво се ползва компютъра?

Компютъра се използва за всичко, но да речем, че ми трябва за игри. Не, че ми остава време да играя, но понякога, като имам повече свободно време отпускам с някоя игра. По принцип се бях спрял на Fx-a, но един приятел ми предложи Phenom-a и ми се стори разумна цена (140)

П.п. Другия вариант е да клокна малко моя и да не се занимавам с глупости.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

FX-6300 - по-добре се представя във всички бенчмаркове пък и както каза колегата по-нова технология,архитектура повече кеш памет и щом ще се ползва и за всичко е точно кат за вас.

EDIT: Както и по-хладен с по-малка консумация на ток.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само с два поста мисля, че ме убедихте. Реално погледнато няма какво да се чудя, новото си е ново. Благодаря ви за мнението и може да се трие тази тема. Понеделник, вторник ще помагате за ъпдейд на биос-а, че гледам за FX иска по нова версия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам какво толкова трябва да ти помагаме за да си обновиш биоса, има много-информация в гугъл за това. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гледам дъното ти е асроцко и има uefi биос така,че много лесно може да го ъпдейтнеш има две опции новия биос на флашка и от там или през биос чрез интернет !

опцията се казва Instant flash.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само с два поста мисля, че ме убедихте. Реално погледнато няма какво да се чудя, новото си е ново. Благодаря ви за мнението и може да се трие тази тема. Понеделник, вторник ще помагате за ъпдейд на биос-а, че гледам за FX иска по нова версия.

Не знам какво са те убедили, но определено Фенома е по-добрия процесор! Вярно, харчи повече, но какво от това?! Не се поблазвай толкова от новото, не винаги е по-добрия избор!

http://www.cpu-world.com/Compare/324/AMD_FX-Series_FX-6300_vs_AMD_Phenom_II_X6_1090T.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това определено не е вярно. Двата процесора са с много близка производителност, като в различни приложения напред излиза единия или другия. Тия синтетични сравнения не дават абсолютно никаква представа за това как се държат различните процесори в различни ситуации, поради което и попитах за какво се ползва компютъра. Както и да е, щом компютъра се ползва за игри, един клок на 4-ядрения Атлон ще спести пари за сега, пък по-натам като почне да изнемогва ще вземеш направо FX-8xxx. Athlon-a 3,5GHz ще ги направи и с BOX-a, а и видеокартата вече е леко назад, така че си имаш добре балансирана система и смяната на процесора няма да повлияе много(а в доста случаи изобщо) на производителността в игрите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обоснови се доказателствено иначе само си гъргорим за кеф! Като казваш ''това определено не е вярно'' го затвърди с доказателства(несинтетични) иначе въобще не се мори да пишеш!

И доколкото разбрах, автора ще играе игри само ако и когато му остане време, така че това не е приоритет за процесора!

Последното ти изречение не отговаря на истината!

Поздрави и лека вечер :)!

П.П. Лягам си, че трябва да ставам рано за път, така че ако не съм отговорил да не си помислиш нещо?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.hardwarecanucks.com/forum/hardware-canucks-reviews/57615-amd-vishera-fx-6300-fx-4300-review-7.html

архивиране със 7zip - размазва старите Феноми, дори и i5

видеообработка - изостава леко от 1100Т

фотошоп - леко напред от 1100Т

POV Ray бенчмарк - изостава от 6-ядрения Феном

и т.н.  Виж и гейминга, където единствената игра в която 1100Т е пренебрежимо по-добър е Deuce Ex. Във всички останали 6300 е по-добре, като в определени случаи дърпа осезаемо напред.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.