Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! :) Това ми е кутията FD CORE 3000 USB3 ATX BLACK https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc1/q71/s720x720/1000413_596160387084767_1820129344_n.jpg https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/q72/s720x720/1013082_596160377084768_1719041933_n.jpg https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc3/q83/s720x720/972262_596160443751428_1962968940_n.jpg За момента разполагам с 3 големи вентилатора, бих искал да ми кажете как точно да ги настроя за да има най-добър въздушен поток. За предния и задния ми е ясно (предния вкарва задния изкарва) но за този горе не ми е ясно. Също така имам място и за още 3 големи вентилатора, 1 отгоре, 1 от долу до захранването и 1 на свалящия се капак, нужно ли е да си взимам още вентилатори, и как трябва да ги наглася за най-добро охлаждане. конфигурацията е: ASROCK B85M LGA1150 4GB DDR3 1600 A-DATA PRO (до месец два ще я направя 8GB) PSU FD 650W INTEGRA R2 GeForce® GTX 770 (2048MB GDDR5) Intel® Core™ i7-4770, 3.40GHz, Haswell, Socket 1150, Box Все още не съм сложил всички части, за това и кабелите са така. Не обръщайте внимание на това. :) Допълнително да вмъкна само http://prikachi.com/images/42/6358042X.jpg тази част каква е и за какво служи, че не ми е ясно.  

Редактирано от Ilia_kostadinov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така са си добре фановете.Евентуално може да вземеш още една 120ска на 1000-1300 об.и да я сложиш до захранването да вкарва.Оправи си кабелите.

Пред дисковете-вкарва,задният и горният-изкарват.Може да сложиш 6х120мм:преден панел-вкарва,заден панел-изкарва,долу-вкарва,страничен капак-вкарва,два горе-изкарват.Дебита на изкарващите трябва да е равен или малко повече от вкарващите.Ако искаш друг охладител за проца,можеш да вкараш 160 мм,че и 162/3 влизат,но не взимай за Хасуела някоя хархалявица.

Редактирано от johny01 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добър вечер! 

Като за начало ще кажа, че сте объркали раздела.

Ето я и моята схема, как горе-долу трябва да са монтирани вентилаторите в тази кутията за добър въздушен поток:

Публикувано изображение
Отдолу не мисля, че ще е добър вариант да се монтира вентилатор, понеже ще изсмуква прахта. Както и тези отгоре ще вкарват прах, ако евентуално са “вкарващи“ на свеж въздух. Ако се сложи един вентилатор, отстрани на капака, ще “вкарва“ свещ въздух на видеокартата. Колкото по-ниско е самата кутия, толкова повече прах, ще има в нея. Все пак зависи, много е относително, ако е на плочки, не е проблем. И ако се сложат всички вентилатори, ще има по-добър въздушен поток, разбира се. За да има баланс, просто монтирате вентилаторите, както е на изображението, освен вентилатора на страничният капак, и ще стана на равно, три вкарващи свежият въздух и такива три, който изкарват топлият въздух от кутията.  

Поздрави и приятна вечер! 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да това е хубав вариант. Само да вмъкна че долният вентилатор, самата кутия има филтър точно за да не всмуква прах. :)
Рових се малко из нета и попаднах на това за 6 вентилатора.
Какво ще кажете за този пример.  :) И все пак да не забравяме, че в момента имам само 3 и ми трябва мнение най-вече за тях. Публикувано изображение

Редактирано от Ilia_kostadinov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като ти трябва мнение,защо не четеш мненията:"Пред дисковете-вкарва,задният и горният-изкарват."?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като ти трябва мнение,защо не четеш мненията:"Пред дисковете-вкарва,задният и горният-изкарват."?

Пич, всички мнения след твоето са, преди да си редактираш поста.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво ще кажете за този пример.  :) И все пак да не забравяме, че в момента имам само 3 и ми трябва мнение най-вече за тях. 

Ами този пример го изключвам напълно, ако ще слагаме охлаждане подобно на това, което ще приложа по-долу. 

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.