Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

svetlioddd

Проблем със създаване на FTP сървър

Препоръчан отговор

Здравейте, имам някои затруднения при създаването и конфигурирането на FTP сървър.... Ще се опитам да ви обясня в общи линии каква е идеята, до къде стигам и къде се спъвам...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, имам някои затруднения при създаването и конфигурирането на FTP сървър.... Ще се опитам да ви обясня в общи линии каква е идеята, до къде стигам и къде се спъвам...

Обяснете де. И започнете с това какъв е софтуера, каква е операционната ви система, имате ли защитна стена, маршрутизатор и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо се бъгяса тоя форум.. изтри ми горното мнение, а това не мога да го редактирам, писах го 5 пъти все не излиза и стои празно... не знам..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това исках да напиша първия път, но не знам защо се изтри и не се публикува. След това не можах и 20 пъти да го редактирам, както и да е...

Махнете всякакво форматиране, оставете чист текст и го намалете да е по-малко от 2-3 килобайта

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Нека е поне SP3

2. Защо трябва да е точно XP, линукс ще се справи много по-добре

3. отворете на защитната стена порт 20 и 21

4. отворете на маршрутизатора портове 20 и 21

П.П. Filezilla  е по-добър според мен https://filezilla-project.org/

П.П.П. Опитах се да редактирам поста ви, явно има някакъв проблем с редактора на форума

П.П.П.П Потребителя, който стартира сървъра има ли права да вижда директориите и файловете, които сте споделил?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да се прави FTP под Windows (особено когато не говорим за Server Edition) е мазохизъм, особено за корпоративни цели.

Послушайте капитана, и сложете един Линукс (например Debian) за да нямате ядове после. А и конфигурирането е доста по-лесно под Линукс.

Ако все пак държите да е Windows, и точно XP (както се каза, по-добре SP3, който все още получава някаква ограничена поддържка), то наистина си проверете дали са ви отворени портовете на рутера.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Заедно със системния го мъчим това FTP... Нещо не ще да тръгва, не щат портовете на рутера да се отворят и други грешки излизат.. Всякакви възможни проблеми... Ще видим дали ще успеем да го преборим... Благодаря на всички за отговорите... :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.