Премини към съдържанието
  • Известия

• Калин Карабойчев

15 години Kaldata.com – време е да почерпим!   31.03.2018

Здравейте приятели, На 14.04.2018г. Kaldata.com става на 15 години! Точно преди 15 години започнахме нашата „Мисия“, която в много моменти през тези години ни се е струвала „невъзможна“, но благодарение на Вас винаги сме намирали сили и начини да продължим напред. Вие направихте Kaldata.com най-големия и посещаван технологичен портал в България. През тези години Вие, нашите 250 082 потребители създадохте 158 652 теми в нашите форуми с 3 083 989 отговора в тях. Благодарение на вас, толкова много хора намериха решение на компютърните си проблеми. За тези години ние пък успяхме да публикуваме 126 121 новини и статии и да ви информираме за всичко, което се случва в необятния технологичен свят. Благодарим ви, че сте с нас през всичките тези години!  Вземете вашия подарък тук

Препоръчан отговор

Здравейте, имам някои затруднения при създаването и конфигурирането на FTP сървър.... Ще се опитам да ви обясня в общи линии каква е идеята, до къде стигам и къде се спъвам...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, имам някои затруднения при създаването и конфигурирането на FTP сървър.... Ще се опитам да ви обясня в общи линии каква е идеята, до къде стигам и къде се спъвам...

Обяснете де. И започнете с това какъв е софтуера, каква е операционната ви система, имате ли защитна стена, маршрутизатор и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо се бъгяса тоя форум.. изтри ми горното мнение, а това не мога да го редактирам, писах го 5 пъти все не излиза и стои празно... не знам..

Редактирано от svetlioddd (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това исках да напиша първия път, но не знам защо се изтри и не се публикува. След това не можах и 20 пъти да го редактирам, както и да е...

Махнете всякакво форматиране, оставете чист текст и го намалете да е по-малко от 2-3 килобайта

Редактирано от capnemo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Нека е поне SP3

2. Защо трябва да е точно XP, линукс ще се справи много по-добре

3. отворете на защитната стена порт 20 и 21

4. отворете на маршрутизатора портове 20 и 21

П.П. Filezilla  е по-добър според мен https://filezilla-project.org/

П.П.П. Опитах се да редактирам поста ви, явно има някакъв проблем с редактора на форума

П.П.П.П Потребителя, който стартира сървъра има ли права да вижда директориите и файловете, които сте споделил?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да се прави FTP под Windows (особено когато не говорим за Server Edition) е мазохизъм, особено за корпоративни цели.

Послушайте капитана, и сложете един Линукс (например Debian) за да нямате ядове после. А и конфигурирането е доста по-лесно под Линукс.

Ако все пак държите да е Windows, и точно XP (както се каза, по-добре SP3, който все още получава някаква ограничена поддържка), то наистина си проверете дали са ви отворени портовете на рутера.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Заедно със системния го мъчим това FTP... Нещо не ще да тръгва, не щат портовете на рутера да се отворят и други грешки излизат.. Всякакви възможни проблеми... Ще видим дали ще успеем да го преборим... Благодаря на всички за отговорите... :)

Редактирано от svetlioddd (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.