Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Привет форумци. Имам следния проблем и се надявам да получа компетентна информация по въпроса, тъй като съм в задънена улица. Надявам се също да не съм сгрешил избора на секция, в която да поместя запитването си. Та на въпроса. Сключих договор с Mtel за предоставяне на домашен интернет за една година. В апартамента в който съм има вградени в стените телефонни кабели, които са били използвани преди за ADLS  интернет на БТК (понастоящем VivaCom). След идването на техниците на Мтел, се оказа, че носят оптични кабели, които няма как да се свържат с тези старите и се налага да се пробива дупка, за да влезе кабела в апартамента. Дотук всичко е точно, докато не званнах на хазяина да го уведомя за това пробиване. Той от своя страна категорично отказа такова пробиване и каквото и да е било друго подобно да се осъществи. В следствие, на което аз оставам с вързани ръце и се налага да се откажа от договора си. Написах молба към Mtel, в която описвам подробно случая, но получих отговор, че това може да стане само по начина опоменат в самия договор, който гласи, че трябва да платя всички сметки до края на срока на договора. Договора го сключих на 28.05.2013г., а самия отговор на подадената от мен молба/жалба го получих днес. Обадих се в отдел "Жалби", но от там ми казаха просто да сам чакал обаждане от техен сътрудник, с който да сме опсъдили тази жалба и съответния и отговор. Това беше днес около 10h  предиобед. До момента нямам такова обаждане от тяхна страна. Та всъщност въпросът ми е, има ли начин да се откажа от договора си без да плащам всички таски до края, тъй като това в момента чисто финансово е почти невъзможно. Благодаря за всички съвети и мнение предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да определено си попаднал в доста гадна ситуация. Аз имам питане към теб. Искат да ти прекарат оптично влакно диркектно в жилището във което се намираш така ли?

Ако е така какво ти пречи да премахнеш стария кабел от Виваком и във дупките които ще си останат да ти прекарат оптичното влакно?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да определено си попаднал в доста гадна ситуация. Аз имам питане към теб. Искат да ти прекарат оптично влакно диркектно в жилището във което се намираш така ли?

Ако е така какво ти пречи да премахнеш стария кабел от Виваком и във дупките които ще си останат да ти прекарат оптичното влакно?

Да точно така, оптичното влакно трябваше да влезе в самото жилище. А иначе старите кабели не могат да се махнат, тъй като са запушени краищата на дупките, където излиза самия кабел със цимент или някакво подобие на лепило за плочки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Подписал си договор,те са дошли да ти прекарат нета.Условията са изпълнени от към страната на ментел.

Така че вече тях не ги е грижа дали хазаина ти не ти дава да пробиваш стената.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да точно така, оптичното влакно трябваше да влезе в самото жилище. А иначе старите кабели не могат да се махнат, тъй като са запушени краищата на дупките, където излиза самия кабел със цимент или някакво подобие на лепило за плочки.

Аз съм потресен. Толкова ли не е склонен хазяина ти да направиш нужното за да мине през старата дупка кабела и след това да възстановиш мазилката на мясото на което се намира по настоящем?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Подписал си договор,те са дошли да ти прекарат нета.Условията са изпълнени от към страната на ментел.

Така че вече тях не ги е грижа дали хазаина ти не ти дава да пробиваш стената.

За да бъдем точни този, който не изпълнява усповията е точно "Castorius" защото не предоставя на Ментел поле за действие. По точно без негово съгласие те немогат да дупчат.

Аз съм със същия интернет. Дупчиха и при мене. Кабелът е наистина много тънък (една идея повече от стандартен пълнител на химикалка) и много мек и се огъва невероятно много. При мен лично оставиха поне 20 м допълнително за местене на у-вото. Няма ли някакъв варянт да се прекара през ъгъл на вратата с минимално изпилване и да се прикрепи с такер; Лошото, е че кабелът в вътре в входът на апартаментът, ако беше отвън през някоя стара дупка от кабелна или покрай някои прозорец.

Относно молбата. АКО проявят разбиране могат да я анулират, но това е свързано с нмого разправия от твоя страна. Да се обаждаш да викаш псуваш и много нерви и заплахи. Но ако погледнеш реално е било твоя работа да провериш дали наистина физически е възможно да се прокара кабел. Късмет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма ли вариант през прозореца да влиза кабела? Или пък през комина на отдушника?

п.п.А колкото до тая работа с рутера,поставен в метална кутия нейде в коридора на входа,да знаеш,че металът екранира,може и изобщо да не може да ти свърши работа,братовчеде.

Редактирано от onogondur (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За да бъдем точни този, който не изпълнява усповията е точно "Castorius" защото не предоставя на Ментел поле за действие. По точно без негово съгласие те немогат да дупчат.

Аз съм със същия интернет. Дупчиха и при мене. Кабелът е наистина много тънък (една идея повече от стандартен пълнител на химикалка) и много мек и се огъва невероятно много. При мен лично оставиха поне 20 м допълнително за местене на у-вото. Няма ли някакъв варянт да се прекара през ъгъл на вратата с минимално изпилване и да се прикрепи с такер; Лошото, е че кабелът в вътре в входът на апартаментът, ако беше отвън през някоя стара дупка от кабелна или покрай някои прозорец.

Относно молбата. АКО проявят разбиране могат да я анулират, но това е свързано с нмого разправия от твоя страна. Да се обаждаш да викаш псуваш и много нерви и заплахи. Но ако погледнеш реално е било твоя работа да провериш дали наистина физически е възможно да се прокара кабел. Късмет.

Да той е човека,така че няма право да иска анулиране на договора..

Аз съм потресен. Толкова ли не е склонен хазяина ти да направиш нужното за да мине през старата дупка кабела и след това да възстановиш мазилката на мясото на което се намира по настоящем?

какво да кажем...питал и са му отказали.Едва ли хазаина му щял да го направи на проблем,ако беше пробил и прекарал нета...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.