Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Михаел Радославов

Смяна на охлаждане на процесор

Препоръчан отговор

Здравейте, мисля да си взема по-сериозно охлаждане да процесора (AMD A-8 5600K X4 3.6GHz) само бих искал да ме посъветвате какво да взема, аз съм се спрял на това: http://shop.sky.bg/i...product_id=2529 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

само бих искал...

И аз бих искал нещо в замяна, може ли? 

А то е следното:

Размер/и на кутията, пише ги на официалният сайт на производителя, ако не ги намерите или изобщо няма модел тази кутия, просто измерете колко е голяма тя. Съответно от капачката на процесорът, до страничният капак на кутията. Бюджетът определено е важен толкова, колкото да знаем какво да предложим, затова в следващият си коментар посочете конкретен такъв. Сериозно охлаждане, за overclock ли говорим или за неговата работна тишина. Паметите имат ли охладители. т.е. високи “гребени“, както им казваме. Който "гребени" може да пречат на охладителят, които ще монтирате в кутията, точно до паметите. 

Поздрави! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз бих искал нещо в замяна, може ли?  А то е следното: Размер/и на кутията, пише ги на официалният сайт на производителя, ако не ги намерите или изобщо няма модел тази кутия, просто измерете колко е голяма тя. Съответно от капачката на процесорът, до страничният капак на кутията. Бюджетът определено е важен толкова, колкото да знаем какво да предложим, затова в следващият си коментар посочете конкретен такъв. Сериозно охлаждане, за overclock ли говорим или за неговата работна тишина. Паметите имат ли охладители. т.е. високи “гребени“, както им казваме. Който "гребени" може да пречат на охладителят, които ще монтирате в кутията, точно до паметите.  Поздрави! 

От капачката до страничния панел е 16,5 см. Рам паметта няма "гребени", бюджет-60 лева, няма да клоквам процесора просто мисля, че охлаждането не е достатъчно. Размери на кутията: широчина-210мм Дължина-490мм Височина-420мм

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От капачката до страничния панел е 16,5 см. Рам паметта няма "гребени", бюджет-60 лева, няма да клоквам процесора просто мисля, че охлаждането не е достатъчно. Размери на кутията: широчина-210мм Дължина-490мм Височина-420мм

Охладителя който си избрал е доста добър и надежден и ще се хване в кутията ти . Но пак кажи ще се прави ли овърклок или просто се цели тишина

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Междинна сума 54,00 лв.

ДДС (20%) 10,80 лв.

Крайна цена 64,80 лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

212 Ево си е перфектен за цената охладител,висок 158.5 мм,ако го събираш в кутията го вземи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте и от мен,уважаеми съфорумци..Да не правя нова тема,ще ползвам тази,ако ми разрешите.

Значи,смятам и аз да сменям охлаждането на процесора.Ще си вземаhttp://nikem-bg.net/computer-components/CM-HYPER-212-EVO/description.html

Като,на кутията с която съм сега,измерих от дъното до капака 168 мм.По спецификации,дават размерите на охладителя ,че са 159 мм височина.Притеснява ме това,че не мерих от капачката на процесора,но просто не ми се сваляше боксовото охлаждане,пък и нямам повече термопаста.Въпросът ми е,тия 9 мм клиренс,дали ще са ми достатъчни?

Също така,бих искал да ми препоръчате вентилатор, 80 мм.

Тишината е за предпочитане.

Благодаря.

п.п.Ох,забравих да добавя,не ми трябват някакви светещи чудесии,простотата е с предимство.По възможност по-евтино.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако е Делукса от подписа много ме съмнява да го събереш,да не говорим,че няма никаква вентилация.Според мен вземи за Сандито Arctic Freezer 13 или True Spirit 120M или смени кутията с Tt MS-I и тогава избирай охладител според клока и отделената пара.Ето фанче без LED (оф.сайт) или фанче с LED (оф.сайт).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За сега моментът със смяна на кутията ще се отложи.Належащо е да се купи ново захранване и също така бях решил да взема и охлаждане на процесора.

Малките вентилатори ще подпомогнат до някъде процеса на охлаждането и въздушният поток в кутията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За сега моментът със смяна на кутията ще се отложи.Належащо е да се купи ново захранване и също така бях решил да взема и охлаждане на процесора.

Малките вентилатори ще подпомогнат до някъде процеса на охлаждането и въздушният поток в кутията.

Логично е да почнеш от закупуване на ново захранване след това смяна на кутията и тогава да мислиш за смяна на охлаждането - сегашното проблеми ли ти прави, каква е причината да искаш смяната му?

Тези 80мм. максимума ли са като размери за тази кутия?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За сега моментът със смяна на кутията ще се отложи.Належащо е да се купи ново захранване и също така бях решил да взема и охлаждане на процесора. Малките вентилатори ще подпомогнат до някъде процеса на охлаждането и въздушният поток в кутията.

Здравей, колега! Не знам какъв е бюджета, но ще предполагам! Искаш да си купиш захранване + охладител за процесора! Тъй като досега си бил с някакво жълто захранване предполагам, че искаш да си вземеш по-добро! Та явно си отделил поне 140лв.(85 за захранване + 55 за охладител)! Моят съвет е на този етап да си вземеш кутия със захранване примерно тази: CM-K280-W-ELITE-500W + CM-120MM-CASE-FAN--SLEEVE за около 115лв. и след това да си вземеш охладител за процесора, когато имаш финанси! Така ще имаш по-добър резултат вместо да наблъскаш на старата кутия вентилаторчета и да слагаш охладител!   П.П. Ако си заделил повечко парички направо се отива на варианта:    FD CORE 3000 USB3 ATX BLACK  PSU SEASONIC SS-430GB BRONZE    Обща стойност - 211.22 лв. с ДДС   А ако не ти допада съвета ми си взимаш избрания от теб охладител + CM-ULTRA-SILENT-CASE-FAN-80MM, но за мен лично това не е добър вариант!

Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Междинна сума 54,00 лв.

ДДС (20%) 10,80 лв.

Крайна цена 64,80 лв.

Каква е разликата м/у двете охлаждания освен степента на шум при работата ? :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каква е разликата м/у двете охлаждания освен степента на шум при работата ? :)

И по-голям радиатор! И по-добър въздушен поток при ниски обороти! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И по-голям радиатор! И по-добър въздушен поток при ниски обороти! 

Малко говориш наизуст.Каква е отдаващата площ на малката 412 и дебита на вентилатора ѝ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А трябват ли някакви грижи за тези охладители или ги слагаш и забравяш, че имаш ?

Такъв филм няма. Трябва периодично почистване със сгъстен въздух на вентилатора и ребрата. Ако пък забравиш, имаш напомняне - по един или друг начин. Все пак това е хардуер и той си иска грижите, както и всичко останало в кутията на PC-то.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Такъв филм няма. Трябва периодично почистване със сгъстен въздух на вентилатора и ребрата. Ако пък забравиш, имаш напомняне - по един или друг начин. Все пак това е хардуер и той си иска грижите, както и всичко останало в кутията на PC-то.

Разбира се, че трябва да се почиства мисълта ми беше някакви по-особени грижи от нормалните 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Разбира се, че трябва да се почиства мисълта ми беше някакви по-особени грижи от нормалните 

Освен почистване не виждам друго какво можеш да правиш освен да смазваш вентилаторите. Но веднъж месечно поне е добре да се продухва със компресор или сгъстен въздух.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това за почистването е относително,зависи колко прахоляк влиза в кутията,но кулите запрашяват по-малко от стоковите,защото въздухът не се набива в радиатора,а минава през него.Всичко е относително,но поддръжката не е по-различна.Колкото за фановете-те са смазани,а разтрака ли се каквото и да го мажеш се тая.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Логично е да почнеш от закупуване на ново захранване след това смяна на кутията и тогава да мислиш за смяна на охлаждането - сегашното проблеми ли ти прави, каква е причината да искаш смяната му?

Тези 80мм. максимума ли са като размери за тази кутия?

Посъбрах някакви парички аз.бях решил да взема златното на Сийсоник,550 вата.Но го няма в евтините магазини.Не ми се дават 180-200 лв за него,при положение,че на другите е по 165-6 лв.за това реших да купя бронзовото на Сийсоник,520 вата.А с остатъка от паричките да си взема и по-добър охладител за процесора.А защо не и някакво вентилаторче.Общо не повече от 180 лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Посъбрах някакви парички аз.бях решил да взема златното на Сийсоник,550 вата.Но го няма в евтините магазини.Не ми се дават 180-200 лв за него,при положение,че на другите е по 165-6 лв.за това реших да купя бронзовото на Сийсоник,520 вата.А с остатъка от паричките да си взема и по-добър охладител за процесора.А защо не и някакво вентилаторче.Общо не повече от 180 лв.

За 200лв. ще си вземеш захранване,охладител и кутия!

Изчакай само да свалят цените в емаг и се мятай на:

Cooler Master GX Bronze, 450W  - когато пуснат намалението цената ще е 85лв.

Floston  EXCORDO - с намаление цената е 50лв. Много прилична кутия за цената на която се продава -долно разположение на захранването ,добри размери , място за кабелите(за разлика от многото които се продават за 100-тина лева)!

COOLERMASTER Hyper 212 EVO

CM 120MM CASE FAN/ SLEEVE 2броя (за кутията понеже в нея няма включени)

135лв. за кутията и захранването +67лв. за охладителя и вентилаторите

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За 200лв. ще си вземеш захранване,охладител и кутия!

Изчакай само да свалят цените в емаг и се мятай на:

Cooler Master GX Bronze, 450W  - когато пуснат намалението цената ще е 85лв.

Floston  EXCORDO - с намаление цената е 50лв. Много прилична кутия за цената на която се продава -долно разположение на захранването ,добри размери , място за кабелите(за разлика от многото които се продават за 100-тина лева)!

COOLERMASTER Hyper 212 EVO

CM 120MM CASE FAN/ SLEEVE 2броя (за кутията понеже в нея няма включени)

135лв. за кутията и захранването +67лв. за охладителя и вентилаторите

Много добро предложение.Но сега най-важно ми е захранването. Общо взето,тая конфигурация я сглобявам постепенно,то се е видяло,че нямам парички за всичко наведнъж.Така че,сега ще взема добро захранване,и не лош охладител.Само се чудя дали ще мога да го събера.После ще си взема някоя качествена кутия.А надявам се,до зимата да имам и последно поколение видеокарта.Но всичко с времето си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж,ако тук продават,а и в другия форум има добри предложения на далавери за охлаждане;а това ,ако си софиянец(много съм прост-не си,но за 5 лв ще ти го пусне по куриер) си е далавера; SS520Bronze е добро.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.