Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Бях чул наскоро, че има някаква амнистия за здравните осигуровки дали е за всички или само за тези в чужбина? И според вас как да действам дали има някакъв вариант  да ми премахнат повечето от таксите, че за момента не мога да платя тези натрупали се суми. Да подавам ли някакви декларации към НАП и прочие, че законите ги променят постоянно преди това имаше по-малка давност за дългове към държавата сега май го направиха на 10 години ама кое ли обхваща този закон не съм юристическо лице затова се допитвам до вас може някой да ме посъветва нещо...  :shy11:

То това не е само при мен близо 2 000 000 българи са с прекъснати здравни осигуровки всичко идва от работодателите, защото шмекеруват..

Сложил съм и снимка за дължимите от мен такси...

post-340047-0-51295200-1374746105_thumb.

Редактирано от shizzaw (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Амнистията е само за емигрантите.За останалите - могат да отпишат задълженията си, натрупани преди 01.01.2008г. ,като подадат заявление в НАП:

http://proverka.eu/blog/davnost-na-zdravni-osigurovki/

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно не само работодателите, но и самия вие сте шмекерували! Какво имам предвид. Ако сте имали трудов договор - надлежно оформен, но работодателя не ви е внасял вноските, то това не довежда до прекъсване на правата ви. Инак може да си потърсите правата позовавайки се на давностните срокове. Лично аз съм против подобни амнистии защото не може едни съвестно да плащат, а други да си подсигурят правата отново с търсене на вратички, шмекеруване, но не и следваики законите на страната.  

Ако съм ми обидил - извинете!

Нищо лично!!!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.