Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

haqsko281

Немски език - курсове

Препоръчан отговор

Здравейте! Искам да ви попитам дали е възможно за 2 години да взема всичките нива от 0-та..?! И още един въпрос свързан с нивата : Аз знам, че те са A, B и С, обаче в различните школи има курсове за А1, А2 или пък А1.t/n/c И някак си не мога да разбера, какво трябва да запиша..

Моята цел е да се подготвя за TestDaf, а знанията ми по Немски са нулеви... Насочиха ме, към Гьоте Институт, обаче знам, че там нивата се взимали много по-бавно...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Искам да ви попитам дали е възможно за 2 години да взема всичките нива от 0-та..?! И още един въпрос свързан с нивата : Аз знам, че те са A, B и С, обаче в различните школи има курсове за А1, А2 или пък А1.t/n/c И някак си не мога да разбера, какво трябва да запиша..

Моята цел е да се подготвя за TestDaf, а знанията ми по Немски са нулеви... Насочиха ме, към Гьоте Институт, обаче знам, че там нивата се взимали много по-бавно...

A1 е за начинаещи Поздравите ,Азбуката,малко граматика,Плодовете ,Зеленчуците и тн.

Б1 е среден немски

Б1 + Б2 е за професия .Думичките за някои професии,терминологиите,писма,кандидастване за работа,автобиография,сметките и тн

Це е перфектен немски поне 80 90 процента трябва да схващаш и да пишеш на този език.Защо това е така.Абе все едно си вземаш някаква книга съвременна или гледаш някакъв филм или някакъв документ и трябва само 2 3 думи да не разбираш от тоя документ.

Поне моя курс бе такъв 6 месеца начинаещ,после още 6 месеца среден ,после 1 година професионален и преговор и повторение за Б + или Б2 и дотам стигнах .Абе 2 години интезивно,нон стоп учене,четене,гледане на Тв ,говорене на немски и вече нивото ти е поне средно,а и от от човека зависи.Има хора ,които са родени тук ,но не го знаят или не могат да четат,има и хора 20 години,30 години само Добър Ден и Довиждане знаят.

Зависи и от човека.Отначало трябва ухото да ти свикне на немския език.Защото отначало няма да чуеш ни една дума,а и тук повечето изяждат думите и говорят разговорно и бързо и дори да ти свикне ухото пак няма да чуеш някои и друга дума.Но един път така ,друг път така и все някога ще свикнеш кое дума изяждат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.