Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте!За пореден път ми се налага да се допитам до вас.Обновявам си хардуера,но поради липса на финансови средства,това става на някоко етапа,което не е много удачно,но няма как.Та,трябва ми съвет за покупка на АМД дънна платка и АМД процесор,а и захранващ блок + кутия също така.Единственото ми изискване е примерите,които ще посочите да са от тук :http://www.emag.bg/pc-komponenti/l

понеже от там ще се купуват,а избора не е голям,но получавам зверска отстъпка.Конфигурацията ще се ползва за всичко,откъм игри-просто да вървят на нормални за игране кадри,не съм геймър.Бюджет:400 лв.

Останалите ми чарколяци ,които ще се присъедният към тези са : 2х4 Гб Kingston Hyper X Predator DDR3 1800Mhz,Gigabyte GeForce GTX650 2Gb gddr5,Western Digital 1Tb Blue series и звукова карта Creative X-FI extreme audio

Благодаря за отделеното време !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко над бюджета но мисля,че този вариант го оползотворява най-добре :)
ASROCK 970 PRO3 /AMD970/AM3+
AMD FX-6300 /3.5G/X6/BOX AM3+
CM K350 W/600W PSU

Обща стойност - 444.46 лв. с ДДС

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

400лв. за дъно, процесор, кутия и захранване страшно малко. Аз oт emag не можах да избера нищо, което да е достатъчно балансирано спрямо останалите налични компоненти. Малко над бюджета, ако може да вземеш нещата от емаг с отстъпка:

GB 970A-DS3 / AMD970/ AM3/+
AMD FX-6300 /3.5G/X6/BOX AM3+
CM K350 W/600W PSU

Обща стойност - 441.98 лв. с ДДС

п.п.

Dream Savior ме изпревари. :-)

Редактирано от Людмил (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!За пореден път ми се налага да се допитам до вас.Обновявам си хардуера,но поради липса на финансови средства,това става на някоко етапа,което не е много удачно,но няма как.Та,трябва ми съвет за покупка на АМД дънна платка и АМД процесор,а и захранващ блок + кутия също така.Единственото ми изискване е примерите,които ще посочите да са от тук :http://www.emag.bg/pc-komponenti/l

понеже от там ще се купуват,а избора не е голям,но получавам зверска отстъпка.Конфигурацията ще се ползва за всичко,откъм игри-просто да вървят на нормални за игране кадри,не съм геймър.Бюджет:400 лв.

Останалите ми чарколяци ,които ще се присъедният към тези са : 2х4 Гб Kingston Hyper X Predator DDR3 1800Mhz,Gigabyte GeForce GTX650 2Gb gddr5,Western Digital 1Tb Blue series и звукова карта Creative X-FI extreme audio

Благодаря за отделеното време !

Тази отстъпка за която говориш , същата ли ще е когато емаг си намалят цените с 10%?

Също тези 400лв. бюджет е за части без отстъпка или сметната с вашата отстъпка?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази отстъпка за която говориш , същата ли ще е когато емаг си намалят цените с 10%?

Също тези 400лв. бюджет е за части без отстъпка или сметната с вашата отстъпка?

Не,не е същата,на мен ми се прави отделна ,варираща,но обикновено е поне 35% и за някои неща достига 60% .Например Gigabyte GTX 650 я закупих за 150 лв.,а паметта на Кингстън за 90 лв.А 400-те лв. са без сметната моя отстъпка.Като 50 лв над тези 400 ,не са проблем.

Относно Asrock,знам че доста дръпнаха,но съм малко скептично настроен,тъй като преди доста годинки бях притежател на тяхно дъно със сокет А процесор и имах разни проблеми с биос настройки,съвместимост....Дънните им платки качествени ли са?Ако ги сравниме с Asus,Gigabyte?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не,не е същата,на мен ми се прави отделна ,варираща,но обикновено е поне 35% и за някои неща достига 60% .Например Gigabyte GTX 650 я закупих за 150 лв.,а паметта на Кингстън за 90 лв.А 400-те лв. са без сметната моя отстъпка.Като 50 лв над тези 400 ,не са проблем.

Относно Asrock,знам че доста дръпнаха,но съм малко скептично настроен,тъй като преди доста годинки бях притежател на тяхно дъно със сокет А процесор и имах разни проблеми с биос настройки,съвместимост....Дънните им платки качествени ли са?Ако ги сравниме с Asus,Gigabyte?

Те отстъпките са ти доста вариращи!

Имах предвид когато намалят цените си с 10% на теб пак ли ти правят същите отстъпки!

Когато са такива цените за 500лв. излиат тези части:

AMD FX X6 6350, 3900MHz, 14MB, socket AM3+, Box  -сега не е наличен!

Gigabyte 970A-DS3, socket AM3+

Cooler Master GX Bronze, 450W

Floston  EXCORDO

Ако и при тези условия ти ползваш подобни отстъпки от 35% и нагоре ,то горе предложените части ще са доста близо до заявения бюджет!

Редактирано от playalistic (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Те отстъпките са ти доста вариращи!

Имах предвид когато намалят цените си с 10% на теб пак ли ти правят същите отстъпки!

Когато са такива цените за 500лв. излиат тези части:

AMD FX X6 6350, 3900MHz, 14MB, socket AM3+, Box  -сега не е наличен!

Gigabyte 970A-DS3, socket AM3+

Cooler Master GX Bronze, 450W

Floston  EXCORDO

Ако и при тези условия ти ползваш подобни отстъпки от 35% и нагоре ,то горе предложените части ще са доста близо до заявения бюджет!

Да,пак ,на абсолютно всеки продукт,независимо ,че по принцип е обявен с 10%-ва отстъпка.400-те лева със сигурност ще стигнат за посочените от теб компоненти,на които и аз се спирам.А дори и да не стигнат-50 лв не са проблем.Само да питам ,понеже забелязвам,че Asrock и Gigabyte  ми се посочват като варианти,Asus не са ли удачни ?През годините основно Asus и Gigabyte съм използвал за дънни платки и видео карти и съм доволен.И захранването 450 W дали ще са ми достатъчни?

Редактирано от ssentissim4o (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да,пак ,на абсолютно всеки продукт,независимо ,че по принцип е обявен с 10%-ва отстъпка.400-те лева със сигурност ще стигнат за посочените от теб компоненти,на които и аз се спирам.А дори и да не стигнат-50 лв не са проблем.Само да питам ,понеже забелязвам,че Asrock и Gigabyte  ми се посочват като варианти,Asus не са ли удачни ?През годините основно Asus и Gigabyte съм използвал за дънни платки и видео карти и съм доволен.И захранването 450 W дали ще са ми достатъчни?

Трябва да изчакаш обаче да доставят някой от ФХ 63.. и да паръчаш когато пуснат намаленията , за да може крайната цена да е възможно по-ниска!

Относно дънните платки ,едно че нямат почети никакъв избор в емаг , ако няма да клокваш то този ГБ ще ти свърши идеална работа!

Вече за клок се предпочитат по-скъпи дъна с по-силна захранваща схема. Асус дъната са предпочитани и се справят най-добре с вишера и булдозер!

Тука вече идва доста солено - скъпо дъно , охладител за процесор и цената идва почети колкото система с и5 процесор!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Специално за  AM3+(не важи за останалите сокети и платформи!) има ASUS и всички останали, поне що се отнася до възможности за овърклок и настройки. После бих сложил Gigabyte и може би наравно с тях MSI, после други измежду които и AsRock. Асрок правят страхотни дъна за LGA1155/1150, но с AMD нещо не си дават много зор. Ta ако искаш да овърклокнеш тоя FX-6300 на максимума от възможностите му, то ASUS M5A97 Evo е твоето дъно, но с подходящия за процесора охладител. Ако ще клокваш умерено или няма да клокваш Gigabyte 970A-DS3 e отличен избор.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ви много за разясненията!Иначе няма да клоквам процесор,както и рам и видео ,де.Значи за Асус причината е в това,че Е-маг не разполагат с удачен вариант,който да ми предложите.В такъв случай ще закупя,това ,което ми посчихте вече.Просто съм фен на Асус,но при такова положение,ще е Гигабайт.За процесора ще изчакам да бъде наличен и тогава ще го поръчам.Но за него също имам питане колко са физическите ядра,понеже с новите цпу-та уж са 4 примерно,а се оказва ,че физическите са 2 + 2 алу блока.И другото,което е брат ми ме съветва да съм вземел ето това захранване http://www.emag.bg/zahranvasch-blok-cooler-master-gx-lite-700w-cm-rs700-asabl3-eu/pd/EJ1JTBBBM/ ,но той гледа мощността,а знам,че това въобще не е решаващ фактор и има много други неща,като защити,ПФЦ....Това,което ми посочихте вие е по-добро,нали така?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

GX Lite 700W е чудесно захранване, но за система с консумация под 200W е безсмислено да се коментира такава мощност.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.