Премини към съдържанието
Relic_hunter

Проблем с паметта в локалния диск

Препоръчан отговор

Здравейте.
Преди бях с Windows XP, сега съм със Windows 7 Ultimate 64 Bit.
Забелязах скоро един проблем. Когато дам десен бутон с мишката върху "С" и дам properties - ми изписва заето пространство 33 GB. (уиндоуса е около 15гб):
Публикувано изображение

Но когато отворя самия локален диск, маркирам всички папки в него (windows, program files и т.н.) - и дам десен бутон и properties ми излиза общо само 23ГБ (в скоби 25):
Публикувано изображение

Тоест аз ли греша или има още 10GB които се водят там, но не са в тези папки??
Възможно ли е при преинсталацията на Windows-а като съм слагал 7-цата да не съм премахнал XP-то ???  Защото ХР-то беше също във "С" и седмицата е там.
Но пък като се замисля - като изключвам компютъра или при рестарт ако имаше останало ХР - щеше да ми дава черен екран и с бели букви щеше да ме пита кой от двата да стартирам. А това не се случва - тоест зарежда си директно 7-цата.

1. Как да разбера къде се губят тези 10GB заети? (проверих за скрити папки - няма такива)

2. Как да разбера дали все пак не е останало ХР-то в дяла?
3. Ако е останало - мога ли да го премахна без да засегна 7-цата - и как ???

Дано сте ме разбрали :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма страшно, нямаш XP.

Погледни втория си скрийншот - цъкни на "Organize" , "Folder And Search Options" , "View" , махни отметката от "Hide protected operating system files (Recommended)" , потвърди с "Yes" и "Apply" . Разгледай промените, и ще разбереш къде ти се губи част от дяла. Не пипай нищо, нещата трябва да са така, както са. После върни обратно настройката, и не се тревожи за маловажни работи.

Редактирано от RudeBoy (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за навременния отговор. Ще се доверя и няма да се притеснявам за това (и без това като си пусна компа - уина ми зарежда за по малко от минута). Но имам само един последен въпрос:
Публикувано изображение

имам 3гб рам ддр3 - много ли използва компа ми или е нормално това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да допълня колегата, скритите файлове са пейджфайла(виртуалната памет), файловете на System restore и hiberfil.sys, който отговаря за хибернацията, както и някои по-малки системни файлове.

Относно заетата RAM, да нормално е. Пуснат браузър, скайп, предполагам някоя и друга програма във фонов режим, даже е доста добре.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@Relic_hunter, Здравей! Аз също до вчера имах Уин 7 64 битов. Както теб, аз съм с 3 ГБ рам ДДР3. Та.. Уин 7 64 битов иска минимум 3 ГБ Рам или 4 ГБ. Не мога да се сетя точно. Инсталациите, играенето на игри от сорта "Мinecraft", всичко беше доооооооста трудно. Както може би се досещаш, щом си с 3ГБ рам, а Уиндоус иска 3(4)ГБ, всичко ще ти сече, хард дисковете ще ти драскат ако са под 10000RPM, Инсталирането на програми, игри и т.н. ще става доста бавно.. Абе като цяло целият ти Уиндоус ще сече. Ето ти и няколко решения 1.Довери се на 32 битовите операционни системи ;) 2.Ако пък толкова искаш 64 битови ОС, ще ти трябват поне 2 кита по 4 ГБ Рам 3.Разликата между 64 битов и 32 битов Уиндоус е, че някой програми на Adobe няма да ти тръгнат и, че има 2 до 5 максимум игри, които изискват 64 битов :) Между другото, днес си инсталирах Уиндоус 8 и за сега съм доста доволен :) Бърз е, Стилен е, над 80% от игрите могат да тръгнат. ПП: Ако ще си слагаш Уиндоус 8, сложи 32 битов! 64 битовият иска минимум 4 ГБ Рам :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@Relic_hunter, Здравей! Аз също до вчера имах Уин 7 64 битов. Както теб, аз съм с 3 ГБ рам ДДР3. Та.. Уин 7 64 битов иска минимум 3 ГБ Рам или 4 ГБ. Не мога да се сетя точно. Инсталациите, играенето на игри от сорта "Мinecraft", всичко беше доооооооста трудно. Както може би се досещаш, щом си с 3ГБ рам, а Уиндоус иска 3(4)ГБ, всичко ще ти сече, хард дисковете ще ти драскат ако са под 10000RPM, Инсталирането на програми, игри и т.н. ще става доста бавно.. Абе като цяло целият ти Уиндоус ще сече. Ето ти и няколко решения

1.Довери се на 32 битовите операционни системи ;)

2.Ако пък толкова искаш 64 битови ОС, ще ти трябват поне 2 кита по 4 ГБ Рам

3.Разликата между 64 битов и 32 битов Уиндоус е, че някой програми на Adobe няма да ти тръгнат и, че има 2 до 5 максимум игри, които изискват 64 битов :)

Между другото, днес си инсталирах Уиндоус 8 и за сега съм доста доволен :) Бърз е, Стилен е, над 80% от игрите могат да тръгнат.

ПП: Ако ще си слагаш Уиндоус 8, сложи 32 битов! 64 битовият иска минимум 4 ГБ Рам :)

Ама толкова глупости в един пост не бях чел скоро...

Изискванията за Уиндоус 7 и 8 са еднакви...

Ако искате да работите с Windows 8 на компютъра си, ето какво ви е необходимо:

[*]

Процесор: 1 гигахерц (ГХц) или по-бърз с поддръжка за PAE, NX и SSE2

[*]

RAM памет: 1 гигабайт (ГБ) (за 32-битови версии) или 2 ГБ (за 64-битови версии)

[*]

Място на твърдия диск: 16 ГБ (32 бита) или 20 ГБ (64 бита)

[*]

Графична карта: Графично устройство с поддръжка на Microsoft DirectX 9 с WDDM драйвер

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.