Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Препоръчан отговор

И какво прави темата ви в хардуерния раздел?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И какво прави темата ви в хардуерния раздел?

От къде да знам :)

От къде да знам :)

да я преместя ли за да получа отговор?Не съм на ти с тези работи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте....!Ще са ми нужни повече подробности...Какви проблеми наблюдавате и какво ви кара да мислите че системата ви е заразена със зловреден софуер..?

Публикувано изображение Изтеглете Security Check (автор: screen317) от тук или от тук и го запишете на десктопа.

• [*]Кликнете два пъти върху
SecurityCheck.exe и следвайте инструкциите. [*]Когато програмата завърши работата си, ще се отвори един текстов документ: checkup.txt. [*]Копирайте съдържанието на checkup.txt с Копирай (Copy) и с Постави (Paste) го поставете в следващия си коментар.

Публикувано изображение

• [*]Моля изтеглете
Farbar Recovery Scan Tool и го запазете на десктопа. [*]Стартирайте файла FRST.exe. [*]Програмата ще се стартира. Натиснете YES за да се съгласите с лицензионното споразумение. [*]Сложете всички отметки. [*]Натиснете бутона SCAN. [*]Ще се създадат два лог файл с името - FRST.txt и Addition.txt на десктопа. [*]Прикачете лог файловете в следващия си коментар.

Публикувано изображение Изтеглете Malwarebytes' Anti-Malware или от тук (не забравяйте да обновите програмата с нови дефиниции)
* Кликнете два пъти върху mbam-setup.exe, за да инсталирате програмата.
* Уверете се, че са поставени отметки на Update Malwarebytes' Anti-Malware и Launch Malwarebytes' Anti-Malware. След това кликнете на Finish.
* Ако има намерени обновявания, тя ще ги изтегли и инсталира.
* Стартирайте програмата и изберете "Perform Full Scan", след това кликнете на Scan.
* Сканирането ще отнеме малко време, затова моля да бъдете търпеливи.
* Когато сканирането завърши, кликнете на OK, след това Show Results, за да видите резултата
* Уверете се, че на всички редове има отметки, и кликнете на Remove Selected.
* Когато всичко бъде премахнато, в Notepad ще бъде отворен лог.
Копирайте този лог и го публикувайте в следващия си коментар по темата.
  Забележка: Ако MalwareBytes' Anti-Malware се затрудни в премахването на откритите вируси/заплахи, той ще поиска да рестартира компютъра Ви и по време на рестартирането да премахне проблемните вируси/заплахи. Ако бъдете попитани, потвърдете че желаете вашия компютър да бъде рестартиран.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

?

Какво е това..? Приканвам ви към по-сериозно отношение..!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

?

Какво е това..? Приканвам ви към по-сериозно отношение..!

Ами аз съм сериозна.Просто толкова са ми възможностите за съжаление.

Ами аз съм сериозна.Просто толкова са ми възможностите за съжаление.

Все пак благодаря за отделеното време!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Очаквам отговори и резултати от сканиранията по инструкциите от пост 4..! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди да пристъпим към следващи стъпки горещо препоръчвам да инсталирате Windows XP Service Pack 3 RTM Build 5512 !
Стартирайте файла и следвайте инструкциите докато се инсталира. Ще последва рестарт и след това можете да изтриете exe файла.
После повторете:

Публикувано изображение Изтеглете Security Check (автор: screen317) от тук или от тук и го запишете на десктопа.

• [*]Кликнете два пъти върху
SecurityCheck.exe и следвайте инструкциите. [*]Когато програмата завърши работата си, ще се отвори един текстов документ: checkup.txt. [*]Копирайте съдържанието на checkup.txt с Копирай (Copy) и с Постави (Paste) го поставете в следващия си коментар.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Results of screen317's Security Check version 0.99.71 

Windows XP Service Pack 3 x86

Internet Explorer 6 Out of date!

``````````````Antivirus/Firewall Check:``````````````

Windows Firewall Enabled! 

ESET NOD32 Antivirus 6.0

Antivirus out of date! 

`````````Anti-malware/Other Utilities Check:`````````

Malwarebytes Anti-Malware version 1.75.0.1300 

Java 7 Update 25 

Adobe Flash Player   11.5.502.146  

Adobe Reader 8 Adobe Reader out of Date!

Google Chrome 28.0.1500.72 

Google Chrome 28.0.1500.95 

````````Process Check: objlist.exe by Laurent```````` 

ESET NOD32 Antivirus egui.exe 

ESET NOD32 Antivirus ekrn.exe 

Malwarebytes Anti-Malware mbamservice.exe 

Malwarebytes Anti-Malware mbamgui.exe 

Malwarebytes' Anti-Malware mbamscheduler.exe

`````````````````System Health check`````````````````

Total Fragmentation on Drive C:: 13% Defragment your hard drive soon! (Do NOT defrag if SSD!)

````````````````````End of Log`````````````````````` 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте отново..! Сега  стартирайте PatchMyPC и инсталирайте всички ъпдейти, които инструмента предложи.Освен това обновете дифинициите на антивирусната си програма ESET NOD32 Antivirus 6.0.Ако е  кракната ви съветвам да се насочите към безплатна програма като Avira или avast!

Деинсталирайте следното:

phpnuke toolbar
McAfee Security Scan Plus - с помоща на този инструмент MCPR.exe

Изтеглете MyDefrag и я инсталирайте.

Изберете System Disk Monthly => Посочете системния и recovery дяловете и натиснете Run

Публикувано изображение

Може да отнеме доста време...след като приключи ще изпише Finished и можете да затворите програмата от X-са

Публикувано изображение

След това рестартирайте системата.

Направете оптимизация на операционната си система като ...прочетете първата тема в Google и следвайте инструкциите и съветите в нея.

Пишете за резултатите и така и не казахте какви са съмненията и причините да си мислите че системата ви е заразена..?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!Мисля,че някъде по-горе бях писала причината за притесненията ми.При опит да вляза във фейсбук ме изхвърля със съобщението,че имам зловреден софтуер.

А сега ще направя това което ме посъветвахте.дано има резултат!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте отново!За съжаление моят проблем си остана.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ммм да разбирам..!

Публикувано изображение Изтеглете ComboFix Публикувано изображение от тук и го запазете на десктопа си
Изключете вашата антивирусна и антишпионска програма, обикновено това става чрез натискане на десния бутон на мишката върху иконата на програма в системния трей.
Бележка: Ако не можете я спрете или не сте сигурни коя програма да изключите, моля прегледайте информацията от този линк: How to Disable your Security Programs
Стартирайте Combo-Fix.com Публикувано изображение и следвайте инструкциите.
Бележка: ComboFix ще се стартира без инсталирана Recovery Console.
Като част от неговата работа, ComboFix ще провери дали Microsoft Windows Recovery Console е инсталирана. Предвид бързо развиващия се зловреден софтуер е силно препоръчително да бъде инсталирана преди премахването на зловредния софтуер. Това ще Ви позволи да влезете в специален recovery/repai режим, който ще ни позволи по-лесно да решите проблем, който би могъл да възникне при премахване на зловредния софтуер.

• [*]Следвайте инструкциите, за да позволите на
ComboFix да изтегли и инсталира Microsoft Windows Recovery Console.В един момент ще бъдете попитани дали сте съгласни с лицензното споразумение. Необходимо е да потвърдите, че сте съгласни, за да инсталирате Microsoft Windows Recovery Console.

** Забележете: Ако Microsoft Windows Recovery Console е вече инсталирана, ComboFix ще продължи към процеса по премахване на зловредния софтуер.

Публикувано изображение

След като Microsoft Windows Recovery Console е инсталирана, използвайки ComboFix, Вие ще видите следното съобщение:

Публикувано изображение
Изберете Yes, за да продължи сканирането за зловреден софтуер.
Когато процесът приключи успешно, инструментът ще създаде лог файл. Моля, включете съдържанието на C:ComboFix.txt в следващия Ви коментар в тази тема.
Бележка:

• [*]Моля, не движете мишката, докато ComboFix работи. Това може да наруши процеса на работа. [*]ComboFix ще нулира всички настройки на
Microsoft Internet Explorer, включително да направи IE браузър по подразбиране. [*]ComboFix ще изключи autorun функцията на ВСИЧКИ CD, Floppy и USB устройства, за да помогне при премахването на зловредния софтуер и Ви защити от бъдещи вируси/заплахи, които поразява чрез autorun. Ако това е проблем за вас - моля, уведомете ме. [*]ComboFix ще изключи вашата интернет връзка. Интернет връзката ще се възстанови автоматично, преди ComboFix да завърши процеса на работа. При проблем, той ще прекрати интернет връзката. За да възстановите интернет връзката си, рестартирайте компютъра си. [*]В случай на проблем с ComboFix, той може да създаде лог файл. Моля, включете съдържанието на C:BUG.txt в следващия Ви коментар в тази тема.

Публикувано изображение Моля, не прикачвайте лог файла/овете от програмата, а го/ги копирайте и поставете в следващия Ви коментар в тази тема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Копирайте текста в карето на notepad и го запазвате с име CFScript.txt на десктопа си:

KILLALL::ClearJavaCache::Folder::c:program filesMcAfee Security ScanDriver::McComponentHostService

След съхранението преместете  CFScript.txt на иконата на ComboFix.exe

Публикувано изображение

Генерирания рапорт копирайте  и го поставете в следващия си коментар...!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте..Умишлено сканирахме с повече инструменти..и аз определено не виждам проблеми от зловреден характер....!

Контролни сканирания:

Изтеглете OTL.exe и го запазете на десктопа.

• [*]Стартирайте
OTL.exe. [*]Направете следните настройки: [*]Сложете отметка пред Scan All Users [*]Под менюто File Age изберете 90 days [*]Под менюто Standard Registry променете на ALL [*]Сложете отметки пред LOP и Purity Check

Под Публикувано изображение с Copy/ Paste въведете изцяло следната текстова информация (само това, което е поставено в карето):

netsvcs%SYSTEMDRIVE%*.exe/md5startexplorer.exewinlogon.exeUserinit.exesvchost.exeservices.exe/md5stop%systemroot%*. /rp /s%systemdrive%$Recycle.Bin|@;true;true;true /fpDRIVESCREATERESTOREPOINT
  • [*]Натиснете маркираният в синьо бутон:
Run Scan. [*]Като приключи проверката, ще се създадат два файла - OTL.Txt и Extras.Txt. Файлът OTL.Txt копирайте в следващия си пост. Extras.Txt прикачете в следващия си коментар (погледнете опцията Прикачени файлове, когато публикувате мнение).

Публикувано изображение Изтеглете Malwarebytes' Anti-Malware или от тук (не забравяйте да обновите програмата с нови дефиниции)
* Кликнете два пъти върху mbam-setup.exe, за да инсталирате програмата.
* Уверете се, че са поставени отметки на Update Malwarebytes' Anti-Malware и Launch Malwarebytes' Anti-Malware. След това кликнете на Finish.
* Ако има намерени обновявания, тя ще ги изтегли и инсталира.
* Стартирайте програмата и изберете "Perform Full Scan", след това кликнете на Scan.
* Сканирането ще отнеме малко време, затова моля да бъдете търпеливи.
* Когато сканирането завърши, кликнете на OK, след това Show Results, за да видите резултата
* Уверете се, че на всички редове има отметки, и кликнете на Remove Selected.
* Когато всичко бъде премахнато, в Notepad ще бъде отворен лог.
Копирайте този лог и го публикувайте в следващия си коментар по темата.
  Забележка: Ако MalwareBytes' Anti-Malware се затрудни в премахването на откритите вируси/заплахи, той ще поиска да рестартира компютъра Ви и по време на рестартирането да премахне проблемните вируси/заплахи. Ако бъдете попитани, потвърдете че желаете вашия компютър да бъде рестартиран.

Публикувано изображение Изтеглете програмата: ESET Online Scanner

• [*]Стартирайте esetsmartinstaller_enu.exe Публикувано изображение [*]Сложете отметка на
YES, I accept the Terms of Use и изберете Start:

• [*]Публикувано изображение

• [*]Скенерът ще започне да изтегля компонентите, които са му необходими:

• [*]Публикувано изображение

Уверете се, че е премахната отметката от:

• [*]
Remove found threats

Уверете се че са маркирани следните позиции:

• [*]
Scan Archives

Кликнете върху Advanced Settings и маркирайте следните опции:

• [*]
Scan for potentially unwanted applications [*]Scan for potentially unsafe applications [*]Enable Anti-Stealth Technology

Накрая изберете Start
Скенерът ще започне да изтегля последните дефиниции.

• [*]След, като сканирането завърши изберете
Finish. [*]Отидете в: C:Program FilesESETESET Online Scanner [*]Отворете файла log.txt , копирайте съдържанието му и го поставете в следващия си коментар.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ESETSmartInstaller@High as downloader log:

all ok

# version=8

# OnlineScannerApp.exe=1.0.0.1

# OnlineScanner.ocx=1.0.0.6920

# api_version=3.0.2

# EOSSerial=2736664ab9c76b4aac69c45a0d53b3cc

# engine=14536

# end=finished

# remove_checked=false

# archives_checked=false

# unwanted_checked=false

# unsafe_checked=false

# antistealth_checked=true

# utc_time=2013-07-26 11:27:12

# local_time=2013-07-26 02:27:12 (+0200, FLE Standard Time)

# country="Bulgaria"

# lang=1033

# osver=5.1.2600 NT Service Pack 2

# compatibility_mode=8212 16776701 100 100 16328566 124850982 0 0

# scanned=46325

# found=0

# cleaned=0

# scan_time=1635

# nod_component=V3 Build:0x30000000

ESETSmartInstaller@High as downloader log:

all ok

# version=8

# OnlineScannerApp.exe=1.0.0.1

# OnlineScanner.ocx=1.0.0.6920

# api_version=3.0.2

# EOSSerial=2736664ab9c76b4aac69c45a0d53b3cc

# engine=14641

# end=finished

# remove_checked=false

# archives_checked=true

# unwanted_checked=true

# unsafe_checked=true

# antistealth_checked=true

# utc_time=2013-08-04 09:28:16

# local_time=2013-08-04 12:28:16 (+0200, FLE Standard Time)

# country="Bulgaria"

# lang=1033

# osver=5.1.2600 NT Service Pack 3

# compatibility_mode=8212 16776701 100 100 17099030 125621446 0 0

# scanned=66558

# found=6

# cleaned=0

# scan_time=7261

# nod_component=V3 Build:0x30000000

sh=C04135892A1EF93B2837C2F6FE5B0E4BF0549C71 ft=1 fh=bba42310200ef0de vn="Win32/Toggle.H application" ac=I fn="C:Documents and SettingsapokalipsysMy DocumentsDownloadsabbyy_finereader (1).exe"

sh=C04135892A1EF93B2837C2F6FE5B0E4BF0549C71 ft=1 fh=bba42310200ef0de vn="Win32/Toggle.H application" ac=I fn="C:Documents and SettingsapokalipsysMy DocumentsDownloadsabbyy_finereader.exe"

sh=298519496841918AE9BFB015A4543E56C4067590 ft=1 fh=04e8595f953cae6b vn="Win32/OpenCandy application" ac=I fn="C:Documents and SettingsapokalipsysMy DocumentsDownloadsDAEMONToolsPro520-0348.exe"

sh=786F86D4F813FDBEA02166F003B691F1D45A1217 ft=1 fh=910d5f257fb40190 vn="a variant of Win32/Bundled.Toolbar.Ask application" ac=I fn="C:Documents and SettingsapokalipsysMy DocumentsDownloadsSopCast-3.5.0.exe"

sh=D08BD350E0531B2DDDC4E81A69B001B2D0550003 ft=1 fh=f6585e7df79a84bc vn="Win32/Toolbar.SearchSuite application" ac=I fn="C:RECYCLERS-1-5-21-1454471165-1035525444-682003330-1003Dc44.exe"

sh=D08BD350E0531B2DDDC4E81A69B001B2D0550003 ft=1 fh=f6585e7df79a84bc vn="Win32/Toolbar.SearchSuite application" ac=I fn="C:RECYCLERS-1-5-21-1454471165-1035525444-682003330-1003Dc46.exe"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Уау,доста неща :).Дано да се справя.Тази програма Malwarebytes' Anti-Malware вече я теглих.Трябва ли пак?

Здравейте..!Извинявам се за закъснението но бях ангажиран служебно и нямах възможност за Интернет..!

Само обновете дефинициите на програмата и направете сканирането..!Продължавам да твърдя че в системата ви не се виждата активни зарази..!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Angel Danailov
      Здравейте,от известно време имам проблем с хронологията на новините във фейсбук! Преди като дам на опцията "най нови" и ми излизаха подредени по минути и часове назад новините от приятели, страници и групи които следвам а сега излизат разбъркано и също нецяло съдържанието много новини изпускам и това е от около месец! Какво се случва аз нищо не съм правил по настройките?
    • от Иванова138
      Здравейте, обръщам се към Вас с молба за помощ! Във фейсбук е създаден фалшив профил, който побликува мои снимки и ме оплюва. Пишат се много глупости, споменават се имена и се намесват много хора. Обърнах се към полицията, но от там ми отговориха, че немогат да ми помогнат. Има ли начин да разбера кой стои зад всичко това? Аз имам съмнения, но не съм напълно сигурна. Ако някой може да ми помогне, ще бъда безкрайно благодарна! 
    • от Гергана Спасова
      Здравейте. Проблемът ми е следния: Бях излязла от профила си във Фейсбук и когато опитах да вляза отново ми поиска потвърждаване на самоличността. Изпратиха ми 6-цифрен като СМС, който трябваше да въведа. Въведох го и пак не можах да вляза. Просто полето с кода се изчисти и  все едно не съм въвеждала нищо. Поисках нов код, но след това вече не ми изпратиха такъв и така вече 4,5 часа. На някой случвало ли му се е и какво мога да направя, за да вляза в профила си?
      П.С: Пробвах да сменя паролата си- получава се, но отново ми искат код за защита, който всъщност не ми изпращат.

• от サムライオートバイ
      Как мога да спра хората да пишат каквото и да е на стената ми за 1-2 дена. Имам имен ден на 1ви и като се почне с едни поздравления от познати и непознати които не са се сещали по цяла година. Как мога да блокирам писането на стената във сюраттефтера за 1-2 дена и после пак да го пусна? Благодаря  ако някой помогне
    • от Симеон Йорданов
      Преди 5 дни както изведнъж бях в фейсбук той ме изхвърли.Поиска ми някаква снимка за удостоверение,че съм аз.Пратих им.На следващия ден опитах да влезна,но не стана изписа ми ето това вече 5 ден.ПОМОЩ!!!

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.