Премини към съдържанието
driver_sl

Повредени файлове в целия дял - възможно ли е да поправят?

Препоръчан отговор

Здравейте,

Ето, че и на мен се случи най-неприятното. Повреди ми се информацията  :sobbing:  На кратко за какво става дума. Вчера чудейки се какво да правя, реших да махна Windows 7 и да се върна малко на ХР. Къде от носталгия, къде от скука. За да спестя последното ми останало CD в шкафа, на което смятах да запиша песнички за колата, реших да направя инсталацията от флашка(Сони 4Gb). Сдобих се с исо на XP SP3 следвах стъпките в тази програма: http://www.kaldata.com/comments.php?catid=1&id=63575 и си направих бутъбъл флашка с XP, очаквайки, че инсталацията няма по нищо да се различава от тези, които съм правил преди години с диск. Преди да започна с инсталацията бутнах Хиренс буут, слях старото С:/ със системния дял, който седмицата си прави, форматирах ги в NTFS, като накрая получих един дял с:/ - 40Gb и един дял d:/ - 108Gb, като в последния ми имаше около 52 Gb ценна за мен информация (снимки - 8Gb, ел схеми и литература - 3gb и останалото музика и клипове-не толкова важни). Бутнах от флашката, очаквайки че ще ме попита къде да го инсталирам, но уви започна си направо да копира файловете, при което леко се притесних. След като цялата процедура завърши и вече бях на десктоп установих, че сетъп-а е направил дял D:/ активен и скрит и си е набутал буут файловете в него, а файловете на ОС ги е сложил в C:/. Буквите на устройствата също бяха разбутани. Тук вече сериозно се притесних. Свалих харда и го закачих на компютъра на сестра ми, който е със Win7. Инсталирах Arconis disc director 11 HOME и оправих партишъна, но от този момент нататък всички файлове в дял D:/ са повредени. Папките са си там, файловете също. Заемат си мястото на диска както е било преди, на пръв поглед всичко е нормално до момента, в който се опитам да отворя някой файл. Без значение дали pdf, mp3, docx или avi съответната програма, която ги отваря ми съобщава, че файла е повреден и не може да се отвори. Интересното обаче е че не всички са повредени. Тук там се намира някоя снимка или текстов документ, които са нормални, но това е 0.1% от целия обем информация. Писах в този раздел, защото проблема според мен е изцяло софтуерен. Дори в момента вече съм на моя компютър с инсталирана ОС(от диск!) и пиша от там но файловете в D:/ са недостъпни. Молбата ми към вас е за помощ. Моля помогнете ми да реша този проблем, защото тези 11Gb са изключително ценни за мен. Музиката и клиповете мога да ни намеря, но снимките и литературата събирана с години не. Ще съм страшно благодарен на всеки, който се отзове със съвет или идея как да оправим нещата. Благодаря предварително  :wors:  :beer:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да опиташ с easeus recovery wizard, по принцип възстановява изтрите файлове но предполагам и в твоя случай ще помогне. Все пак да кажат и спецовете. Ако решиш да я ползваш да знаеш ,че е добре да свалиш възстановената информация на друг носител.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

recuva също може да е полезна в случая

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

recuva също може да е полезна в случая

В момента сканира за снимки, но става бавно. Когато има резултат ще пиша. 

Може да опиташ с easeus recovery wizard, по принцип възстановява изтрите файлове но предполагам и в твоя случай ще помогне. Все пак да кажат и спецовете. Ако решиш да я ползваш да знаеш ,че е добре да свалиш възстановената информация на друг носител.

Сканирах, но нищо не намери.  :huh:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Такаа ново 20  :ohmy:  Докато прави дийп скан пуснах една мп3-ка на Уинамп-а и с изненада установих, че тръгна част от друга песен  :shock11:  Това ме кара да си мисля, че файловете са си на мястото, но частите им са пръснати по диска и явно проблема е във файловата система  :huh:  Сещате ли се за начин различните части да се съберат за да стане файла използваем? Мисля си, ако форматирам D:/ дали няма да успее да ги възстанови после програмата в правилния порядък? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Такаа ново 20  :ohmy:  Докато прави дийп скан пуснах една мп3-ка на Уинамп-а и с изненада установих, че тръгна част от друга песен  :shock11:  Това ме кара да си мисля, че файловете са си на мястото, но частите им са пръснати по диска и явно проблема е във файловата система  :huh:  Сещате ли се за начин различните части да се съберат за да стане файла използваем? Мисля си, ако форматирам D:/ дали няма да успее да ги възстанови после програмата в правилния порядък? 

Не. Това означава че файловите дескриптори са се омазали и преплели. И няма програма, която да може да възстанови нещата. И един формат може само да влоши нещата

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не. Това означава че файловите дескриптори са се омазали и преплели. И няма програма, която да може да възстанови нещата. И един формат може само да влоши нещата

Потърсих в Гугъл How to recower NTFS table и ме препрати към това: http://www.partition-recovery.com/

Ще направя едно сканиране и с него да видим.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Потърсих в Гугъл How to recower NTFS table и ме препрати към това: http://www.partition-recovery.com/

Ще направя едно сканиране и с него да видим.

Опитайте. Но е било много глупаво да пускате от проблемния диск каквото и да било. Ако искате някакъв резултат се въздържайте от подобни действия

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моля помогнете ми да реша този проблем, защото тези 11Gb са изключително ценни за мен. Музиката и клиповете мога да ни намеря, но снимките и литературата събирана с години не. Ще съм страшно благодарен на всеки, който се отзове със съвет или идея как да оправим нещата. Благодаря предварително  :wors:  :beer:

Пий една вода и забрави. Явно е че тези 11гб не са били толкова ценни за вас щом сте ги съхранявали на един носител и на всичко отгоре сте работил с програми за преоразмеряване на същия носител. Друг път ако пак се чудите какво да правете може да си направите един бекъп на изключително ценни за вас Gb. Съжалявам но човек докато не се опари постоянно си мисли че на него това не може да му се случи.

Ако на мен даже и къщата ми мине през пожар имам всичко важно за мен като информация и снимки на децата ми по компютри на приятели в кодиран вид.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пий една вода и забрави. Явно е че тези 11гб не са били толкова ценни за вас щом сте ги съхранявали на един носител и на всичко отгоре сте работил с програми за преоразмеряване на същия носител. Друг път ако пак се чудите какво да правете може да си направите един бекъп на изключително ценни за вас Gb. Съжалявам но човек докато не се опари постоянно си мисли че на него това не може да му се случи.

Ако на мен даже и къщата ми мине през пожар имам всичко важно за мен като информация и снимки на децата ми по компютри на приятели в кодиран вид.

Все едно чета моите думи, които казвах на приятелите си чиито компютри съм спасявал точно от тази участ. Прав сте, че човек докато не се опари не му идва акъла в главата! Това са 3 ДВД-та, но когато каруцата се обърне пътищата са много! 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази я дават за повредени медийни файлове. А тази за повредени word файлове. Явно трябват специализирани програми за повредени файлове, а не за възстановяване на изтрити.

Редактирано от polaana (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази я дават за повредени медийни файлове. А тази за повредени word файлове. Явно трябват специализирани програми за повредени файлове, а не за възстановяване на изтрБ

Благодаря за отзивчивостта на всички, но вече се отказах и форматирах целия диск, разцепих го и си върнах Win7. И ще си търся и външен хард най-вероятно.  :D

Темата е за ключ или кош.  :handshake:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за отзивчивостта на всички, но вече се отказах и форматирах целия диск, разцепих го и си върнах Win7. И ще си търся и външен хард най-вероятно.  :D

Темата е за ключ или кош.  :handshake:

А ако и външният хард се скапе?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има сайтове които предлагат по 15,25,50,100 ГБ облачно пространство за файлове.

Иначе съм забелязал,че такива теми не стигат до някаква развръзка.Обикновено автора на темата иска програма с която да си възстанови файловете и после го мързи да пробва тия програми които са му предложени а други даже и не влизат да си погледнат темата която са пуснали.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има сайтове които предлагат по 15,25,50,100 ГБ облачно пространство за файлове.

Иначе съм забелязал,че такива теми не стигат до някаква развръзка.Обикновено автора на темата иска програма с която да си възстанови файловете и после го мързи да пробва тия програми които са му предложени а други даже и не влизат да си погледнат темата която са пусна,

Здравей,

Пробвах със следните програми: Acronis Disk Director 11 Home, Active UNDELETE 7.2.0.17 Standard Edition, Active Partition Recovery Enterprise v8.0, EaseUS Data Recovery Wizard Professional 5.8.5, Recuva 1.44.778, GetDataBack for NTFS. Със всички програми резултата беше един и същ: намира, възстановява но отново не могат да се прочетат. Повредени са! И накрая вчера ми писна, буутнах Хиренс-а и пуснах Boot and Nuke, 4 часа по-късно беше готов, заредих GParted, сцепих го и инсталирах седмицата. Повярвай ми поглеждах темата редовно, но нямаше какво ново да докладвам, а и всеки скан отнемаше доста време. Естествено, че щом съм се обърнал към вас за съвет, ще споделя как се развиват нещата. За съжаление при мен не се получи желаният ефект, но вече се примирих. Прерових дисковете из шкафа и установих, че част от информацията я имам там, друга малка част я имам в DOX и 4shared, но има и такава която е безвъзвратно изгубена. На облаци вяра нямам, харда може да се прецака, CD-та и DVD-та имат къс живот и т.н, но в крайна сметка нищо не е вечно включително и ние.  :wink12:  Важно е да си помагаме и да не се караме. Благодаря ви още веднъж за съветите и отзивчивостта. Сега мисля да отскоча до хардуер  :D  Поздрави!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Имам следният проблем- когато отворя флашката си пише, че е празна, но всъщност са там точно толкова GB. Сканирах я с антивирусна програма- изреди няколко файла които са повредени и недостъпни, моят лаптоп не може да ги поправи :( Моля, помогнете! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, имам подобен проблем и за да не правя нова тема, реших да пиша тук.

Както се досещате става въпрос за повредени файлове, но файловете са .xls, .xlsx, .jpeg и .pdf. И това са всички файлове от дял С:\, където и е windows-a. Файловете на другите дялове са здрави и се отварят нормално.

Не знам как се е получило това, но част от файловете са важни документи и ми трябват. Пробвах с няколко програми за поправяне на xls, но нищо не се получава.

Използвам windows 8.1 и microsoft office 2016.

Предварително благодаря за отговорите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.