Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, преди няколко месеца свалих перката на процесора, почистих я, смазах я и.. от тогава взе много да бучи и свали оборотите. Преди работеше на 3000 а сега на 2000, 2100 най-много. Та според вас какво най-добре да направя - да сменя перката на боксовото охлаждане, която е 70мм (тези които намерих по 70мм са доста шумни >30dBA) или да си взема ново охлаждане. Спрях се на това PS: тия 46.5 dBA ме стреснаха, това при максималните 4200 rpm ли е???  CPU от подписа ми

Редактирано от evgeni98 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я виж тази страница : http://www.dekada.com/catalog/amd-754939am2am3fm1-c-27_30.html

В нея на същия процесор съм ползвал второто охлаждане, но и първия става и е по евтин:

Alpine 64 GT PWM/AM3

Alpine 64 Pro PWM Rev.2 AM2/AM3

ПП:Виж колко вата ти е процесора - ако е 90 първото не става.

Уточни си бюджета и за какво използваш компа.

Редактирано от dr.dechev (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж си температурите, ако са в норма нищо няма да сменяш. Сега трябва да е по-тих като е смъкнал 1000 оборота.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

yHuKaT, вместо да стане по-тих - стана по-шумен от каккто го смазах и свали оборотите.. CPU-то е 110 вата, а тези охладители и аз ги гледах и ми харесаха, но единият е до 70W, другият - 90. Компа го ползвам за ровене из нета и понякога разкцъквам някоя игричка. бюджет - 20 лв

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гледай да смъкне около 900-1000 оборота и го настрой на постоянна достатъчно добра температура и няма да се чува така нареченото "бучене на компютъра". Лично моя стои на 35 градуса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.