Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

Имам нужда от помощ и съвет при избор на диктофон, защото нищо не разбирам.

Това, което искам от него е:

1. Да прави хубав запис от разстояние - 2-4 м., без да е необходимо слагане на допълнителен микрофон. (Ако има възможност за слагане на микрофон, при нужда - мисля, че ще е добре.)

2. Да прави ясни записи, дори и в шумна среда.

3. Да има връзка с компютър - да се свалят на него записи и от компютър да се качват записи на диктофона.

4. Да има порт за слушалки, за да се слуша от тях при необходимост.

5. Не държа на слот за карта памет, но минимум памет - 2 ГБ

6. Цената да е до 100 лв.

Трябва ми освен за записи и за да го ползвам като плеър, за слушане на музика.

И си признавам, че не знам, какво е моно запис и какво стерео. Звучи ми, че е по-добре да е стерео..

Като марки видях, че с цена до 100 лв., има най-различни модели сони и 1-2 олимпус-и. И също забелязах, че има разлики от 20 лв., в различните магазини за един и същи модел.

Мисля, че този модел отговаря на изискванията ми -  http://www.emag.bg/diktofon-sony-icd-px333-4gb-cheren-icdpx333-ce7/pd/DLZCXBBBM/ , ама дали наистина е така..

Та моля за съвет, предложения и всичко за което се сетите и може да ми е от помощ.

Благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...

1. Да прави хубав запис от разстояние - 2-4 м., без да е необходимо слагане на допълнителен микрофон. (Ако има възможност за слагане на микрофон, при нужда - мисля, че ще е добре.)

2. Да прави ясни записи, дори и в шумна среда.

...

По тези две точки имам силни съмнения че може да се намери подходящо устройство на нашия пазар. И в двата случая мисля е нужен насочен микрофон (което си е скъпо нещо)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всъщност записите няма да са чак в толкова шумна среда.. Но, ако си на улицата, все пак минават коли, автобуси, хора говорят.. Но пък тогава диктофонът ще е по-близо.

В тиха среда, когато ще се правят повечето записи разстоянието все пак ще е 2-3 м.

Може би изглежда, че ми трябва за кой знае, какво. А всъщност за любителски записи. :)

А този с микрофон тип игла - http://www.jmt.bg/%D0%B4%D0%B8%D0%B3%D0%B8%D1%82%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D0%B8-%D0%B4%D0%B8%D0%BA%D1%82%D0%BE%D1%84%D0%BE%D0%BD%D0%B8-cID=796/sony-icd-px312m-2gb-black-extmic-bundle-pID=17182/

Или тези микрофони, не са добри?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всъщност записите няма да са чак в толкова шумна среда.. Но, ако си на улицата, все пак минават коли, автобуси, хора говорят.. Но пък тогава диктофонът ще е по-близо.

В тиха среда, когато ще се правят повечето записи разстоянието все пак ще е 2-3 м.

Може би изглежда, че ми трябва за кой знае, какво. А всъщност за любителски записи. :)

А този с микрофон тип игла - http://www.jmt.bg/%D0%B4%D0%B8%D0%B3%D0%B8%D1%82%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D0%B8-%D0%B4%D0%B8%D0%BA%D1%82%D0%BE%D1%84%D0%BE%D0%BD%D0%B8-cID=796/sony-icd-px312m-2gb-black-extmic-bundle-pID=17182/

Или тези микрофони, не са добри?

Подобни микрофони се закачат на ревера и са по-скоро подходящи за интервюта в затворено помещение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи не е подходящ за мен (няма да правя интервюта).

И след като няма да го ползвам при пуснати машини в дърводелски цех - първият вариант, бива ли го?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте :)

Търсейки инфо за диктофоните попаднах на темата.

Моля, бихте ли дали препоръка и на мен?

Нямам големи изисквания, освен да прави продължителен запис от няколко часа в шумна среда от разстояние и да има връзка с компютър... Благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.