Премини към съдържанието
MartinchOoO

Става ли този траф за STK?

Препоръчан отговор

Здравейте. 
Наскоро си полях ресийвърчето с вода и цялата платка е леш, та ми остана горе-долу единствено трансформатора. Ресийвъра е Kenwood KRF-5100D и го дават уж 5х100, реализиран чрез STK. Гледам в Елимекс едни STK-та ( http://elimex.bg/userfiles/editor/file/techspecificationspdf/4/48479_K086.pdf ), който пише, че работят от 25 до 55 волта. 
Трафа от Kenwood-а доколкото аз го меря ми излиза 2х47 волта или 1х90 и нещо си. За пръв път меря траф, а той има толкова много изводи.. Да направим така - ето снимка на трафа:
Публикувано изображение

Когато меря между 3 и 5 ми дава 47.1волта, между 5 и 7 ми дава 47.2волта, а между 3 и 7 ми дава 95 волта. Гледам, че свързването на тази СТК схема иска средна точка и 2х50волта. Въпроса ми е - кое ми е средната точка? 5 ли? 

Този траф подходящ ли е въобще за тази схема?

Благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте. 
Наскоро си полях ресийвърчето с вода и цялата платка е леш, та ми остана горе-долу единствено трансформатора. Ресийвъра е Kenwood KRF-5100D и го дават уж 5х100, реализиран чрез STK. Гледам в Елимекс едни STK-та ( http://elimex.bg/userfiles/editor/file/techspecificationspdf/4/48479_K086.pdf ), който пише, че работят от 25 до 55 волта. 
Трафа от Kenwood-а доколкото аз го меря ми излиза 2х47 волта или 1х90 и нещо си. За пръв път меря траф, а той има толкова много изводи.. Да направим така - ето снимка на трафа:
Публикувано изображение

Когато меря между 3 и 5 ми дава 47.1волта, между 5 и 7 ми дава 47.2волта, а между 3 и 7 ми дава 95 волта. Гледам, че свързването на тази СТК схема иска средна точка и 2х50волта. Въпроса ми е - кое ми е средната точка? 5 ли? 

Този траф подходящ ли е въобще за тази схема?

Благодаря.

На снимката няма трансформатор, а само писти на печатна платка.От какво е, само ти си знаеш. Изводи 3,5 и 7 са покалаени, което показва, че това са  захранващите изводи, като извод 5 е средната точка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това напрежение дето го мериш променливо ли е, или изправето и филтрирано?

Каква е мощността на трафа?

Ако е променливо този тръф няма да ти свърши работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.