Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте!

До няколко седмици смятам да си взимам нов компютър. Бюджетът е до 900лв. Не ми трябва периферия, смятам да изполвам сегашната.

Компютърът ще се използва за сърфиране в нета, игри като Minecraft (важно е да кажа, че ще снимам на нея, така че ще ми трябва силна машина), Battlefield 3, Call of Duty, Payday 2, GTA V. Освен това ще го използвам за обработка на HD видеота. Не смятам да овърклоквам. Предпочитам да е тих, но не е чак толкова важно.

(Трябва да отбележа, че не разбирам много от дънни платки, охлаждане и тн. Разбирам г/д от процесори, ram и видео карти, всичко друго ми е непонятно :D ) Хард дискът трябва да е 500 mb или 1tb, рам ще ми трябва 6gb или 8gb. Ето двете конфигурации между който се чудя в момента:

Процесор: AMD FX 6300 3.50 GHz 

Памет: 8GB DDR3 1333MHZ 

Твърд диск: 500GB SATA III 7200 rpm 

Видео карта: AMD HD 7770 1GB 

Оптично устройство: DVD±RW Double layer 

Дънна платка: MSI 760 GM-P23 FX (AM3+/DDR3/760G/VGA) 

Захранване: 550W 

http://www.plesio.bg/gotovi-konfiguratsii-c-69977681/turbo-x-chimera-p-297210.html

Процесор: AMD FX 4300 3.8 GHz 

Памет: 4GB DDR3 1333MHZ 

Твърд диск: 1TB 7200rpm 

Видео карта: Sapphire 7770 GHZ Edition 1GB 

Оптично устройство: DVD-RW SATA 

Дънна платка: MSI 760 GM-P23 FX (AM3+/DDR3/760G/VGA) 

Захранване: 550W 

http://www.plesio.bg/gotovi-konfiguratsii-c-69977681/turbo-x-cerberus-amd-g3595-p-296240.html

Знам, че втората е с периферия, но мисля, че може да земеш само компютъра по-евтино, без периферията.

Можете да ми предложите и други конфигурации, но на изплащане.

Редактирано от iliapa1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом и сега имате периферия,значи имате и компютър.От него кутията и хард-дискът дали не могат да се ползват временно?Пък спестените пари да се налеят в други части.

Тия готовите не ви ги препоръчвам.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Готови конфигурации никога.!!! Колегите ще ти, изготвят много по-добра конфигурация от тези които си харесал ти. За тези няколко седмици, всичко се променя цените ще паднат, ще излезнат нови компонентите и т.н.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хард и записвачка

Публикувано изображение

Ако имате стар хард със SSD и записвачка

Публикувано изображение

пс. Ако имате стара записвачка най-добре си спестете тия 28 лв. за нова.

Редактирано от naruto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом и сега имате периферия,значи имате и компютър.От него кутията и хард-дискът дали не могат да се ползват временно?Пък спестените пари да се налеят в други части.

Тия готовите не ви ги препоръчвам.

Хард дискът може и да го използвам, това вие ще кажете :) Това е той - Hitachi HDP725050GLA (465 GB)

Кутията никакъв шанс да я използвам, половината входове за USB и слушалки/колони не работят, а копчето за включване трябва да го натиснеш 5 пъти докато се включи. @Малкият стар войник Да знам, че мога да си взема и по-добра конфигурация от тези двете, но главния проблем е, че задължително трябва да е на изплащане и за това съм се ориентирал към готови конфигурации.

Освен това бях пропуснал да кажа, че не съм голям почитател на AMD, харесвам само FX серийте и бих предпочел да дам още към 50лв за intel или FX, но не бих си взел друг AMD :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хард дискът може и да го използвам, това вие ще кажете :) Това е той - Hitachi HDP725050GLA (465 GB)

Кутията никакъв шанс да я използвам, половината входове за USB и слушалки/колони не работят, а копчето за включване трябва да го натиснеш 5 пъти докато се включи. @Малкият стар войник Да знам, че мога да си взема и по-добра конфигурация от тези двете, но главния проблем е, че задължително трябва да е на изплащане и за това съм се ориентирал към готови конфигурации.

Освен това бях пропуснал да кажа, че не съм голям почитател на AMD, харесвам само FX серийте и бих предпочел да дам още към 50лв за intel или FX, но не бих си взел друг AMD :)

Частите и на изплащане могат да се вземат.Дори и да ти го сглобят може, безплатно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако хард диска е безпроблемен и можеш да го ползваш, виж това:

I5-3350P /3.1G/6MB/BOX/LGA1155

ASUS P8H61-M LX3 PLUS /1155

CORSAIR 1x8GB DDR3 1333Mhz 1.5V

CM K350 W/600W PSU

GB HD7790 2GB GV-R779OC-2GD

Обща стойност - 895.60 лв. с ДДС

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А и някой може ли все пак да ми отговори коя от 2-те конфигурация, които аз съм постнал е по-добра?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А на тази конфигурация би ли могла да се сложи тази видео карта и по-добре ли е от тази, която ти си предложил ? http://www.plesio.bg/grafichni-karti-c-69977735/msi-nvidia-gt-640-2-gb-p-296088.html Попринцип съм фен на nvidia :)

А и някой може ли все пак да ми отговори коя от 2-те конфигурация, които аз съм постнал е по-добра?

И двете не стават! Ти хубаво си фен на Nvidia и Intel(но пък на FX), но нещата трябва да се натъкмят по дадения бюджет, така че не можеш да имаш кой знае какви претенции(ако искаш да получиш оптималното за парите си)! Имаш ли предпочитания за магазин, от който да пазаруваш или не?! На изплащане какво означава - с кредитна карта, с кредит или друго? При това ние само помагаме за конфигурацията(да направиш възможно най-добрия избор), а неща като изплащане, доставка и т.н. са твоя работа! 

Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В интерес на фактите, предложения горе Атлон 760К не е по-добър от FX6300, и единствено може да се добави по-добра видео карта към "магазинската" конфигурация:

ASROCK 970DE3/U3S3 /AMD770/AM3
AMD FX-6300 /3.5G/X6/BOX AM3+
CORSAIR 8GB Vengeance LP DDR3 1600Mhz 1.5V
500GB TOSHIBA SATA 6G/7200/32M
CM K280 W/ELITE 500W
ASUS DRW-24B5ST/SATA/BLACK
SAPPHIRE HD 7790 1GB GDDR5 DUAL-X OC BULK
Обща стойност - 894.93 лв. с ДДС

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямам предпочитания за магазин.

EDIT: baikolio, извинявай, не съм го видял.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.kaldata.com/forums/topic/214537-коя-от-двете-конфигурации-или-друга-до-900лв/?p=2617562

Едит: Смотаното тук е, че не можеш сам да си триеш постовете... и ще чакаме Човеко с кучето да намине да забърше...

Редактирано от baikolio95 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обща стойност - 904.55 лв. с ДДС

Ползваш си стария диск и записвачка! Тук имаме доста читав процесор(който и бай кольо го е предложил) и много добра видеокарта! В последствие като се опаричиш ще си боднеш още една плочка рам!

Успех с избора!
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.