Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

bure_s_barut

Въпрос за Reverse DNS

Препоръчан отговор

Здравейте,

Накратко: Имам закупен домейн към моето домашно IP и искам съответно да има и Reverse DNS към него без да се налага да се разправям с ISP-то.

Задължително ли е Reverse DNS да се прави само от ISP-то на което принадлежи IP-то? Ако може да се заобиколи ISP-то как става това?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Накратко: Имам закупен домейн към моето домашно IP и искам съответно да има и Reverse DNS към него без да се налага да се разправям с ISP-то.

Задължително ли е Reverse DNS да се прави само от ISP-то на което принадлежи IP-то? Ако може да се заобиколи ISP-то как става това?

Задължително е този запис да се направи от собственика на ИП адресното пространство. И няма заобиколен начин. А за какво и е обратен резолв?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

E-mail сървър...

тогава се обръщате към доставчика

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хм... Ще го мисля.

Благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хм... Ще го мисля.

Благодаря!

Има и други начини, наемате си канал до някой доставчик и се разбирате с него той да направи обратния резолв. Или срещу неголяма такса поверявате управлението на пощата си на гугъл или на друга компания, която предлага пощенски услуги за ваш домейн

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Но всичко опира до пари. Иначе варианти много.

Вярно е, но да ви попитам вие конфигурирали ли сте пощенски сървъри, поддържали ли сте? Защото аз съм го правил в предишния проект и то при трафик от 120 хиляди писма всяко денонощие. И мога да ви кажа че това не е нито два клика, нито е е стреляй и забрави

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Той сървъра дефакто работи. Примерно с GMail и Yahoo няма проблеми и изпраща и получава за секунди, но не така стои въпроса с ABV.BG и MAiL.BG примерно, защото до тях отнема около 40 минути изпращането. Темата я пуснах основно, за да си затвърдя знанията. Защото четох нещо за PTR записи, но определено няма ефект от тази процедура и без Reverse DNS няма да стане.

П.П.: Радвам се, за вас.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Той сървъра дефакто работи. Примерно с GMail и Yahoo няма проблеми и изпраща и получава за секунди, но не така стои въпроса с ABV.BG и MAiL.BG примерно, защото до тях отнема около 40 минути изпращането. Темата я пуснах основно, за да си затвърдя знанията. Защото четох нещо за PTR записи, но определено няма ефект от тази процедура и без Reverse DNS няма да стане.

П.П.: Радвам се, за вас.

Ако можете да настроите гугълската поща да е релей (но с аутентикация) може и да стане, но обикновено това е тежка гимнастика. А и гугъл имат ограничение на писмата, които можете да пратите през тях.

Благодаря, но проекта свърши :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Определено засега оставам така. На мен и без това не са ми нужни български пощенски сървъри, а с големите работи всичко без проблеми.

Ако с другите по-малките не дава забавяне над час ще върши работа. Няма да е комфортно, но като за без пари - толкова. :)

Лека вечер!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Определено засега оставам така. На мен и без това не са ми нужни български пощенски сървъри, а с големите работи всичко без проблеми.

Ако с другите по-малките не дава забавяне над час ще върши работа. Няма да е комфортно, но като за без пари - толкова. :)

Лека вечер!

Вие можете да прецените най-добре. Лека и на вас

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.