Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Спрял съм се на тези три рутерчета.Прочетох доста неща за тях във форума,но трите кажи речи ми изглеждат еднакви.
Рутера ми трябва да има обхват и добър сигнал в къща (около 100кв.м) и сигнала да минава през 2-3 стени.
От всичкото четене тук,се спрях на тези 3те:

TL-WR841ND- разбрах за него,че покрива моите изисквания,има добър обхват,две антени по 5dB и не е чак толкова проблемен. 50лв

TL-WR842ND - разбрах че е същия като първия,само дето има и 1хUSB.около 60лв го гледах

TL-WR941ND - за него разбрах,че също ще ми свърши работа и е с 3 антени по 3dB 75лв.

В момента се колебая кой от трите да си взема,защото доколкото разбрах и трите ми вършат работа.
Вие,какво ще ми предложите и посъветвате за тези рутери.
1. Кой от тях ще е най-удачният избор и с кой ще имам най-малко проблеми?
2. Има ли разлика в броя антени,при положение че едните са 3х3dB,а другите са 2х5dB?
3.Заслужава ли си да дам повече пари при положение,че този за 50 лв WR841ND,ще ми свърши работа Публикувано изображение
Мерси предварително на Всички Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето с този няма да имаш никакви проблеми и отговаря на изискванията ти: TP-LINK-WR841N

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето с този няма да имаш никакви проблеми и отговаря на изискванията ти: TP-LINK-WR841N

А TL-WR841N и TL-WR841ND , имат ли някъква разлика помежду си,освен че на 841ND му се свалят антените ? ;) Междудругото да попитам за какво ми е да му се свалят антените,за какво ми служи това,освен ако искам да му сложа по мощни?За нещо друго?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А TL-WR841N и TL-WR841ND , имат ли някъква разлика помежду си,освен че на 841ND му се свалят антените ? ;) Междудругото да попитам за какво ми е да му се свалят антените,за какво ми служи това,освен ако искам да му сложа по мощни?За нещо друго?

TP-Link-TP-Link-TL-WR841ND-802-11n-Draft-Wireless-N-Router-4-port-switch-Firewall-300Mbps-TP-Link-TP-LINK-TP-LINK-NETWORK-TL-WR841N-300MBPS-WIRELESS-N-ROUTER-2XFIXED-ANTENNAS-RETAIL-TL-WR841N-TL-W

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само да ти кажа че в тези сайтове информацията е доста лъжлива.Имат някои грешки...Единият е с фиксирани антени ,а ND e с сменяеми.Дори и снимките на рутерите са различни от тези които ти ми даваш в линка.

Инфо:

TL-WR841N: http://www.tp-link.com/en/products/details/?model=TL-WR841N#spec TL-WR841ND: http://www.tp-link.com/en/products/details/?categoryid=&model=TL-WR841ND#spec

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пише си за антените, но вероятно не си забелязъл! А и не знаех кой точно модел визираш, тъй като не беше дал линк! Просто са различни поколения!   http://www.tp-link.us/products/?categoryid=212

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пише си за антените, но вероятно не си забелязъл! А и не знаех кой точно модел визираш, тъй като не беше дал линк! Просто са различни поколения!   http://www.tp-link.us/products/?categoryid=212

Да така е.Пише за антените,че на 841N са фиксирани и не се свалят,а при 841ND може да се свалят(линка който ти ми даде със сравнението на двата,пише че и на двата се свалят)!Визирал съм точно тея два модела който ти ми сравни,а и моделите съм ги визирал в заглавието на темата!Надявам се някой по-компетентен по въпроса да ми даде съветче Мерси предварително ;)

Редактирано от nikito0o_m (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е Тплинк 842 е нов модел, усб има ,а това е удобство...слагаш харда или флашка и зяпаш филми...има алтернативен фърм за него....определено си струва парите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да така е.Пише за антените,че на 841N са фиксирани и не се свалят,а при 841ND може да се свалят(линка който ти ми даде със сравнението на двата,пише че и на двата се свалят)!Визирал съм точно тея два модела който ти ми сравни,а и моделите съм ги визирал в заглавието на темата!Надявам се някой по-компетентен по въпроса да ми даде съветче Мерси предварително ;)

А бре пич, правилно са си написали хората, ама като не си ползвал рутери досега няма как да знаеш! И на 841N му се махат антените, но при 841ND имаш и мимо технология!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е Тплинк 842 е нов модел, усб има ,а това е удобство...слагаш харда или флашка и зяпаш филми...има алтернативен фърм за него....определено си струва парите.

Аз се чудя  дали 842nd е като 841nd,само дето са му добавили едно USB,а всичко друго като хардуер и характеристики е едно и също.

Така ли е?Ако е така каква е разликата на тези модели с 941nd,освен че има 3 антени по 3 dB(а при 842 2 по 5dB)?

Редактирано от nikito0o_m (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.