Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

И така .. това лято реших да си поръчам и сглобя сам компютъра ,но случайно докато разопаковах дъното видях че пише че поддържа рам с 1,5 V но моята рам беше 1,65 . И моя въпрос е дали мога да я използвам без да станат повреди по процесора или дъното ?

Дъно : ASRock H87 Pro4

Рам : Kingston HyperX Beast 8GB (2x4 GB DDR3 1.65 v) 1600MHz

(ако въобще е нужен) Процесор : Intel Core i5 4670

А и да изтъкна за първи път ми е  :wink12:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.kingston.com/us/memory/hyperx/predator/beast/

Няма проблем, според мен. Тук дават, че работи на 1.5 и 1.65, всичко зависи дали се клоква...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както вероятно знаеш, процесора поддържа 1600 без необходимост от клок, така че ако си монтирал системата е необходимо да влезнеш първо в БИОС-а и да разгледаш какво и как е разпознато и ако Рамта е приета като 1333, да зададеш 1600, освен това може да прегледаш волтажа...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси много  :)  ще го видя утре .. ама първо ще взема да му сложа и Windows 7-8 ( достраша ме малко да го пусна)  :D  ще пиша дали е станало :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси много  :)  ще го видя утре .. ама първо ще взема да му сложа и Windows 7-8 ( достраша ме малко да го пусна)  :D  ще пиша дали е станало :)

А как ще му сложиш ОС  преди да го пуснеш  ????  Ще се вкараш в приключение... Ако инсталираш на друг компютър, после на новия Windows може да изгърми...

Редактирано от pataran (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нее  :D  нямах предвид това че ще инсталирам ос от друг компютър .. а това че преди да видя в биос-а за рам-та  ще инсталирам ОС на компа 

EDIT: " ( достраша ме малко да го пусна)" ако имаше това предвид исках да кажа че ме беше страх да го пусна за да не изгърми нещо :)

Редактирано от Black_-_Ram (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.