Премини към съдържанието
gdvl

Уин Хп не разпознава/няма достъп до хард диска

Препоръчан отговор

Здравейте.

Първо да се извиня ако темата не е за този раздел , а за хардуер раздела но не можах да преценя.

Та , проблемът е следния.Преди около седмица си взех нов хард диск - http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16822148767

Успях да му инсталирам уин 7 ултимейт.Добре но машинката ми се струва леко слаба за 7цата понеже е стара ( на около 7 год вече) реших да си сложа хп.Всичко добре, настройвам от биос ЦС да е първо буутващо у-во и инсталацията тръгва.Идва момента да разделя харда на дялове и да инсталирам хп но уви , излиза ми - Windows Cannot Access this hard drive/disk нещо такова.Във инсталационният диск съм вградил сата драйвери от сайта на дъното.В биоса нямам опция да настроя сата на други модове като ИДЕ и т.н :/

Ако трябва инфо за конфигурацията няма проблеми.

Благодаря предварително на всички решили да изкажат мнение и да помогнат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте.

Първо да се извиня ако темата не е за този раздел , а за хардуер раздела но не можах да преценя.

Та , проблемът е следния.Преди около седмица си взех нов хард диск - http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16822148767

Успях да му инсталирам уин 7 ултимейт.Добре но машинката ми се струва леко слаба за 7цата понеже е стара ( на около 7 год вече) реших да си сложа хп.Всичко добре, настройвам от биос ЦС да е първо буутващо у-во и инсталацията тръгва.Идва момента да разделя харда на дялове и да инсталирам хп но уви , излиза ми - Windows Cannot Access this hard drive/disk нещо такова.Във инсталационният диск съм вградил сата драйвери от сайта на дъното.В биоса нямам опция да настроя сата на други модове като ИДЕ и т.н :/

Ако трябва инфо за конфигурацията няма проблеми.

Благодаря предварително на всички решили да изкажат мнение и да помогнат.

В БИОС настройте САПА да емулира стари устройства, ПАТА

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това може да е проблем защото не виждам някъде в биос да има такава опция.Мога само да изключа и да включа сата-та.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това може да е проблем защото не виждам някъде в биос да има такава опция.Мога само да изключа и да включа сата-та.

Разровете се. Остава и варианта да си направите собствена инсталация на ОС с вградение драйвери за САТА. Или да намерите флопи и при инсталация да му дадете драйверите на флопи диск

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще се разровя още из биоса , но не вярвам да има нещо което съм пропуснал.Имам инсталация на , която съм вградил сата драйвери за моето дъно от сайта на пройзводителя.Като не сполучи с тази инсталация направих още 2 за да избегна вариант в който нещо диска(с инсталацията да се е развалил) но уви пак не иска.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След доста ровичкане из биоса не можах да намеря никъде да настроя сата като иде.А като изключа сата контролера край харда чезне от биос.Незнам вече от какво и защо така се получава.Биоса е флашнат с последната версия :/ Вградени са сата драйвери за хп 32бит от сайта на пройзводителя , е не ще и не ще :/ :/ Ще се побъркам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След доста ровичкане из биоса не можах да намеря никъде да настроя сата като иде.А като изключа сата контролера край харда чезне от биос.Незнам вече от какво и защо така се получава.Биоса е флашнат с последната версия :/ Вградени са сата драйвери за хп 32бит от сайта на пройзводителя , е не ще и не ще :/ :/ Ще се побъркам.

Не знам какво да ви посъветвам. Може би ако пробвате да си запишете специфичните настройки в БИОС и да го ресетнете

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако имате предвид да задам "default settings" да запаметя и да рестартирам след това да задам само на ЦД като първо бутващо у-во и това го направих.Уви резултатът е нулев.В момента свалям друго копие на уиндоус но е сервис пак 3 със вградени сата драйвери.Нищо друго не е бутано по копието.Дано се получи.Ще пиша резултати след опита.Все пак благодаря за бързите отговори и полезните напътствия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямам такива опции :/ Вече започвам да се чудя дали аз не съм кьорав :/

post-321375-0-16362800-1376163061_thumb.

post-321375-0-40038100-1376163083_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямам такива опции :/ Вече започвам да се чудя дали аз не съм кьорав :/

какво има под Serial ATA RAID....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сериал ата рейд е на дисейбъл мод.Като дам ентер мога само да го включа или пак да го изключа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опитай с друг порт на дъното.

А и какво е дъното?

Да не се окаже, че САТА работи само с РАИД контролера и да ти трябва и този драйвер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дъното е това - http://www.gigabyte.bg/products/page/mb/ga-m61sme-s2_2x/download/driver

На старият ми хард - WD2500YS 250gb инсталирах уин хп след като вградих драйверите в инсталационния диск.При този новият диск обаче уви вградени са - SATA RAID driver , SATA AHCI driver но не ще :/

Какво имаш предвид с друг порт на дъното :/ (тук се чуствам леко глупаво).

Редактирано от gdvl (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така драги съфорумници.Мисля че проблемът е решен.Пробвах със ново копие на уиндоус хп сп3 със вградени драйвери и воала.Партишъните грейнаха - точно както са под уин7 - 100мб - Ц и Д.

Сега ме тормози друг въпрос.Защо аджеба със старото копие което е сп2 не иска да види харда а новото със сп3 немаше никакъв проблем?Дали сервис пака е виновен дали не това за мен си е загадка.Ако някой може да ми обясни ( по точно не само на мен , мисля че и на други ще им е интересно или само аз не мога да си го обясня) ще съм му благодарен.Мерси на всички, който се занимаваха с мен и обърнаха внимание на проблема ми.

Лека и спокойна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дъното е това - http://www.gigabyte.bg/products/page/mb/ga-m61sme-s2_2x/download/driver

На старият ми хард - WD2500YS 250gb инсталирах уин хп след като вградих драйверите в инсталационния диск.При този новият диск обаче уви вградени са - SATA RAID driver , SATA AHCI driver но не ще :/

Какво имаш предвид с друг порт на дъното :/ (тук се чуствам леко глупаво).

Имах предвид друга букса за САТА кабела, но при теб и двете са на РАИД контролера...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така драги съфорумници.Мисля че проблемът е решен.Пробвах със ново копие на уиндоус хп сп3 със вградени драйвери и воала.Партишъните грейнаха - точно както са под уин7 - 100мб - Ц и Д.

Сега ме тормози друг въпрос.Защо аджеба със старото копие което е сп2 не иска да види харда а новото със сп3 немаше никакъв проблем?Дали сервис пака е виновен дали не това за мен си е загадка.Ако някой може да ми обясни ( по точно не само на мен , мисля че и на други ще им е интересно или само аз не мога да си го обясня) ще съм му благодарен.Мерси на всички, който се занимаваха с мен и обърнаха внимание на проблема ми.

Лека и спокойна.

В твоя случай с новото копие е тръгнало не защото е SP3, а защото е с вградени SATA драйвери. Колкото до AHCI vs Compatibility Modе това по принцип се намира в Advanced менюто на биоса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В твоя случай с новото копие е тръгнало не защото е SP3, а защото е с вградени SATA драйвери. Колкото до AHCI vs Compatibility Modе това по принцип се намира в Advanced менюто на биоса.

Ами аз и на старото копие уин сп2 само че имам вградени сата драйвери от сайта на пройзводителя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.