Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

juve

дъно M5A97 LE R2.0 и памет за него...

Препоръчан отговор

Здравейте,

Мина отдавна времето, когато бях ентусиаст по "железата" в компютъра, но все пак не съм изпаднал до толкова, че друг да ми сглобява компютрите.. ;)  В тази връзка реших леко да осъвременя сегашната ми система с едно ново "тънко " дъно, памет и естествено процесор...

На дъното се спрях на http://www.asus.com/Motherboards/M5A97_R20/#specifications т.е  M5A97_R20 - заради цената му и заради простотата му ( системата не ползва windows) и заради името ( ползвам само asus-и сигурно от 10 години.). и тук започнах да се забърквам:

Дъното можело да носи памет DDR3 2133(O.C.)/1866/1600/1333/1066 MHz ECC, Non-ECC, Un-buffered Memory

Аз четох някакви съпортващи списъци, които в общи линии споменават за това дъно памети 1600 mhz.... що се отнася за 2133 там е с забележката (O.C.) и накрая, проверявайки сравнително малките разлики в цената на паметта от 1600 до 2133 започнах да се чудя каква памет да взема за тази машинария, така че хем да не се изцепя в стил " на гол тумбак чифте пищови" хем да се възползвам от пълният капацитетна това, което събирам и плащам...  някакви съвети ? Въпроса ми се базира на вероятността да си закупя твърде бързи модули -  нещо като  D3 8G Kit, 2133MHz,CMZ8GX3M2A2133C11R,VengeanceRed т.е http://www.reset.bg/catalog/14/1410/1410232/ и после да беснея че не вървят на повече от 1600, щото дъното не го разпознавало  а и било куцо по настройките... приемам съвети и предложения... и разсъждения... :ph34r:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То хубаво си споменал дъното, ама контролера на паметта е в процесора. ;) Вземай спокойно някакви 1600 CL9 или 1866 CL10, или каквото намериш изгодно. Например този Кингстън е на супер цена, а ако ти се дават повече пари има даже 2400МХз, които можеш да пуснеш на 1866 или на 2133(в режим Овърклок).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То хубаво си споменал дъното, ама контролера на паметта е в процесора. ;) Вземай спокойно някакви 1600 CL9 или 1866 CL10, или каквото намериш изгодно. Например този Кингстън е на супер цена, а ако ти се дават повече пари има даже 2400МХз, които можеш да пуснеш на 1866 или на 2133(в режим Овърклок).

мдаа..защото се чудех кой процесор да спомена... сега съм с един възрастен phenom, който се канех да използвам евентуално за тестове ама съм го "джиросал" вече... иначе се очаква да е  от серията FX-6XXX - не повече... пак е съобразено с цената на която ще и се хареса

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.