Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Имам съмнения, че наскоро купената ми карта http://www.emag.bg/video-karta-sapphire-amd-radeon-hd7870-2048mb-gddr5-256bit-dvi-hdmi-pci-e-11199-16-20g/pd/E5CYNBBBM/  е от партидата с некачествените керамични кондензатори (по време на игри компа забива с екран на вертикални раета и само рестарт го оправя - проблемът е описан тук-> http://www.behardware.com/news/12705/black-screens-and-radeon-hd7870-a-solution.html). В тази връзка предстои връщане на картата на emag.bg и замяната й с http://www.emag.bg/video-karta-gainward-nvidia-geforce-gtx760-phantom-2048mb-gddr5-256bit-dvi-hdmi-pci-e-426018336-2999/pd/D77XHBBBM/ с доплащане. Притеснява ме само широчината на картата - заема 2,5 слота(на едно място говореха и за 3 слота). Дъното ми е http://www.asrock.com/mb/Intel/P75%20Pro3/?cat=Specifications, та въпросът е дали Фантома ще има проблем да влезе в слота си заради стърчащия Front panel audio header, който е до двойката кондензатори в горната част на дъното. Ако не става, препоръчайте ми карта до 500 лв. и по-добре да не е вече на Sapphire, че нещо се опарих...

Да уточня, че съм с i5-3350P и Seasonic S12II-520 Bronze. Ще съм благодарен за впечатления за Фантома - струва ли си парите или за 480 лв. има нещо по-добро?

Редактирано от mitaka33 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разширението е в другата посока, тяка че няма да имаш проблеми! Щеше да е нелепо иначе! :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разширението е в другата посока, тяка че няма да имаш проблеми! Щеше да е нелепо иначе! :D

Там е работата, че разширението с охладителя е точно в посоката, в която е Front panel audio header и май го закрива...Публикувано изображение

Редактирано от mitaka33 (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Подобни теми

• от NGbg
      Здравейте на всички! 
      Както забелязвате цените на видеокартите се повишиха сериозно в сравнение с цените на миналата година по това време. Компютърът ми е доста слаб, но за сметка на това съм хъврлила доста пари по ремонти и т.н. Именно заради това съм решила да си купя части и да си сглобя чисто нов. Избрала съм си вече дъно, процесор, рам, захранване, хард диск, кутия и охлаждане, но... ВИДЕОКАРТА - НЕ! ( Само съм се ориентирала към GTX 1060 3gb ) Според вас предстои ли спад в цените на видеокартите и като цяло заслужава ли си да дам парите сега или след около година?
    • от OxLuVa
      Цел: Новите гейм заглавия да се играят на High настройки с резолюция FHD (например, Far Cry 5 на LOW и FHD, средните кадри са около 55 и в по-натоварени моменти играта засича доста неприятно, като сваля резолюцията перформънса се подобрява (но не кой знае колко) за сметка на картината, тъй като монитoра ми е 24'' FHD)
      В момента разполагам със:
      Видеокарта:
      Video Chipset: NVIDIA GeForce GTX 960
      Video Chipset Codename: GM206-300
      Video Memory: 4096 MBytes of GDDR5 SDRAM [Samsung]
      Video Card: GIGABYTE GeForce GTX 960 OC 4GB
      Video Bus: PCIe v3.0 x16 (8.0 GT/s) @ x16 (2.5 GT/s)
      Процесор:
      CPU Brand Name: Intel(R) Core(TM) i5-6400 CPU @ 2.70GHz
      CPU Platform:  Socket H4 (LGA1151)

Захранване: Thermaltake
      Model:  LTP-550AL2NK
      Total Power: 550w
      Отворен съм към предложения за нова видео карта и процесор (бюджет около 1000лв и за двете)
      За видеокарта обмислям нещо от сорта на GTX 1060, а за процесор нямам представа. Ако трябва още някаква допълнителна информация, ще добавя, няма проблем! И като цяло захранването дали ще се справи с новите компоненти.
      Поздрави!

• от achilles_tw
      Здравейте, ще си взимам нов комютър и искам съвет от къде да го взема, от къде ще ми бъде най евтино също така помощ при избора на части. Видеокартата искам да бъде на Nvidia, а процесора на Intel. Ще го използвам предимно за игри. Искам да добавя само, че последният ми компютър беше от джар и съм много разочарован от тях имах много проблеми с конфигурацията и с тях, бяха ми сложили дори несъвместими дъно и процесор пълна идиотщина. Така че за зглобяването ако може от самия сайт от който се поръчват частите да стане или да ми дадете някакъв съвет къде да ми го зглобят, мисля че бих се справил и сам но ме е страх да не прецакам нещо! Мерси предварително колеги ! 
    • от Ndishev
      Здравейте имам проблем свързан с един старичък лаптоп MSI MegaBook ER710 (MS-171B) 17”
      Лаптопа работеше нормално и не беше пускан от доста врвме. Пуснах го за 10 мин и видях, че доста бучи от охлаждането. Следователно го отворих,  почистих охлаждането и всички останали компоненти. Смених пастата на процесора и го затворих. Но след опита ми да го включа той просто не тръгна. Като е на зарядно свети индикатора за батерия и това е. Не реагира по никакъв начин. 
      Някой има ли си идея къде да търся проблема? 
    • от HULK12345
      Един приятел ще си купува видеокарта за дъното, но не сме сигурни точно какво да изберем.
      Моля за препоръки за нещо под сто лева, защото дъното и компа са си доста старички според мен.
      Това е дъното.
      Процесора е почти най-добрия за това дъно Атлон 64х2.
      Рам паметта е на максимум.
      Просто иска по добро видео човека.
      Това дали става? 
      Ето го в пазарувай!
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.