Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Имам съмнения, че наскоро купената ми карта http://www.emag.bg/video-karta-sapphire-amd-radeon-hd7870-2048mb-gddr5-256bit-dvi-hdmi-pci-e-11199-16-20g/pd/E5CYNBBBM/  е от партидата с некачествените керамични кондензатори (по време на игри компа забива с екран на вертикални раета и само рестарт го оправя - проблемът е описан тук-> http://www.behardware.com/news/12705/black-screens-and-radeon-hd7870-a-solution.html). В тази връзка предстои връщане на картата на emag.bg и замяната й с http://www.emag.bg/video-karta-gainward-nvidia-geforce-gtx760-phantom-2048mb-gddr5-256bit-dvi-hdmi-pci-e-426018336-2999/pd/D77XHBBBM/ с доплащане. Притеснява ме само широчината на картата - заема 2,5 слота(на едно място говореха и за 3 слота). Дъното ми е http://www.asrock.com/mb/Intel/P75%20Pro3/?cat=Specifications, та въпросът е дали Фантома ще има проблем да влезе в слота си заради стърчащия Front panel audio header, който е до двойката кондензатори в горната част на дъното. Ако не става, препоръчайте ми карта до 500 лв. и по-добре да не е вече на Sapphire, че нещо се опарих...

Да уточня, че съм с i5-3350P и Seasonic S12II-520 Bronze. Ще съм благодарен за впечатления за Фантома - струва ли си парите или за 480 лв. има нещо по-добро?

Редактирано от mitaka33 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разширението е в другата посока, тяка че няма да имаш проблеми! Щеше да е нелепо иначе! :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разширението е в другата посока, тяка че няма да имаш проблеми! Щеше да е нелепо иначе! :D

Там е работата, че разширението с охладителя е точно в посоката, в която е Front panel audio header и май го закрива...Публикувано изображение

Редактирано от mitaka33 (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Xristis Games
      Здравейте,
      Имам следния проблем. Компютъра ми е старичак, но постоянно добавям някоя част за да се подобри и преди седмица си купих процесор. Първият процесор с който е купен компютъра беше Intel Pentium 4 (HT 640) и му взех Intel core 2 duo E8400 и реших да го сложа, но след като го сложих и нямах картина и перките на компютъра се въртяха много силно. По интересувах се и едно момче ми каза, че дъното не ми поддържа FSBto което в случая е 1333мхз. Сложох на другия ден един друг процесор който е Pentium E5700, но с FSB 800мхз и пак не подкарва картина ...      Като си върна стария процесор и всичко си тръгва... От какво може да е това? (Биос ъпдейт? Ново дъно?) Благодаря предварително!
    • от G.H75
      Здравейте имам проблем със компютъра!!!Когато включа компютъра не се включва монотора.Пробвах всичко смених батерията на биоса сложих нова термо паста махнах видеокартата и рама сложихги на друга машина всичко си работи.ПОМОЩ!!!!
      Видеокартата е Sapphire R9 280X Dual-X
      Дъното е MSI 970A-G43
      Рам Kingston HyperX Fury 8GB DDR3 1600MHz

• от Tosho55
      Здравейте отново,бях писал преди няколко месеца за компютър,но очевидно бюджета не ми стигаше и се отказах,сега съм събрал пари и се надявам да можете да помогнете с едно надеждно компютърче за игри главно,с бюджет 2750 лева  може и 2800,но не повече за предпочитане,имам монитор на 144 Hz така че не го включваите,искам само конфигурация! П.С нямам никакви стари части,които мога да използвам и ако може да не ми давате варианти с части втора употреба...Благодаря предварително!  
    • от NGbg
      Здравейте на всички! 
      Както забелязвате цените на видеокартите се повишиха сериозно в сравнение с цените на миналата година по това време. Компютърът ми е доста слаб, но за сметка на това съм хъврлила доста пари по ремонти и т.н. Именно заради това съм решила да си купя части и да си сглобя чисто нов. Избрала съм си вече дъно, процесор, рам, захранване, хард диск, кутия и охлаждане, но... ВИДЕОКАРТА - НЕ! ( Само съм се ориентирала към GTX 1060 3gb ) Според вас предстои ли спад в цените на видеокартите и като цяло заслужава ли си да дам парите сега или след около година?
    • от OxLuVa
      Цел: Новите гейм заглавия да се играят на High настройки с резолюция FHD (например, Far Cry 5 на LOW и FHD, средните кадри са около 55 и в по-натоварени моменти играта засича доста неприятно, като сваля резолюцията перформънса се подобрява (но не кой знае колко) за сметка на картината, тъй като монитoра ми е 24'' FHD)
      В момента разполагам със:
      Видеокарта:
      Video Chipset: NVIDIA GeForce GTX 960
      Video Chipset Codename: GM206-300
      Video Memory: 4096 MBytes of GDDR5 SDRAM [Samsung]
      Video Card: GIGABYTE GeForce GTX 960 OC 4GB
      Video Bus: PCIe v3.0 x16 (8.0 GT/s) @ x16 (2.5 GT/s)
      Процесор:
      CPU Brand Name: Intel(R) Core(TM) i5-6400 CPU @ 2.70GHz
      CPU Platform:  Socket H4 (LGA1151)

Захранване: Thermaltake
      Model:  LTP-550AL2NK
      Total Power: 550w
      Отворен съм към предложения за нова видео карта и процесор (бюджет около 1000лв и за двете)
      За видеокарта обмислям нещо от сорта на GTX 1060, а за процесор нямам представа. Ако трябва още някаква допълнителна информация, ще добавя, няма проблем! И като цяло захранването дали ще се справи с новите компоненти.
      Поздрави!

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.