Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

iBonev

Видове "Bluetooth USB Dongle"?

Препоръчан отговор

Здравейте,

Преди 2 дена си купух Bluetooth USB Dongle за лаптопа, за да прехвърлям файлове м/у него и телефонът ми, защото не искам всеки път да го закачам с Data кабелът му. Отидох до най-близкото магазинче за компюътри и си купих едно за 8лв. безмарково. :D Целта беше да осъществя връзка и трансфер м/у устройствата, останалото не ме интересува(ше). Купих си го, сложих и всичко точно, файлове си пращам м/у устройствата, проблеми няма... Забелязах, че самото пращане става малко бавно, разбирам, че звучи много общо казано, но другояче не мога да го кажа. Качвам картончето от кутийката на блутута, за да добиете по-добра представа за какво ви говоря. А, преди това като съм "търсил" или по-скоро разглеждал такива блутут устройства в интернет, забелязах, че има Bluetooth v2.1, v3.0, че даже и 4.0 (не съм 100% сигурен). Та, въпросът ми колкото и глупаво да звучи е, това "V" и нарастващото число зад него, означава, че скоростта на трансфер нараства значително, по-бърза технология или...? В случей, че е така, това изисква ли непременно наличието на USB 3 на лаптопа, в смисъл АКО си взема v3, въпреки, че съм с 3x USB 2 ще имали разлика в скоростта, респ. времето на пращане на файлове м/у устройствата..?

[imgw]http://prikachi.com/images/188/6445188W.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това са поддържаните режими от устройството за пренос на данни. Всяко устройство, което поддържа Bluetooth технология работи по някаква утвърдена спецификация, която е стандартизирана. По-новите версии на тези стандарти са обозначени с по-високо число. В момента най-актуалният стандарт е Bluetooth v. 4.0, който позволява по-висока скорост на пренос на данни и по-ниска консумация ел. консумация. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това са поддържаните режими от устройството за пренос на данни. Всяко устройство, което поддържа Bluetooth технология работи по някаква утвърдена спецификация, която е стандартизирана. По-новите версии на тези стандарти са обозначени с по-високо число. В момента най-актуалният стандарт е Bluetooth v. 4.0, който позволява по-висока скорост на пренос на данни и по-ниска консумация ел. консумация. 

Това означава ли, че ако си закупя Bluetooth v. 4.0 и го ползвам на лаптоп с USB 2.0 портове, скоростта на трансфер м/у него и телефонът ще бъде по-голяма от сегашната?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно така, стига устройството да поддържа по-висок режим. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно така, стига устройството да поддържа по-висок режим. 

Под "устройството" да разбирам, както самият Bluetooth за лаптоп и съответно този на телефонът? Сега, погледнах в спецификациите на телефонът ми и виждам, че поддържа v. 4.0 и съответно трябва да си закупя и такъв блутут за компютър. :)

Благодаря ви за отделеното време и информация!

[imgw]http://prikachi.com/images/155/6450155z.jpg[/imgw]

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.