Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

kiutov

Избор на лаптоп

Препоръчан отговор

Здравейте!

Обмислям да сменя лаптопа си с нещо по-бързо. Лаптопа ще се използва главно за програмиране. Не играя игри. та спрял съм се на 2 модела: http://www.pcstore.bg/bg/laptop-lenovo-ideapad-y510p-59-388755.html?___SID=U и http://laptop.bg/laptops-dell-Inspiron_7520_SE-dell_inspiron_7520_5397063475681 и имам няколко въпроса:

Dell по отношение на сервизите и гаранцията били много-добре. Това така ли е и LENOVO как са в това отношение?

LENOVO доколкото знам е наследник на IBM, но е китайска фирма и това малко ме плаши, не че другите не се произвеждат там де. Имали най-здравите корпуси, но и четох, че пантите име са проблемни. Това отнася ли се за този модел.

Знам, че видеокартата му е по-добра, но това не е от голяма важност за мене.

Има ли голяма разлика в производителността на процесорите? Дали си заслужава разликата в парите?

Батериите влизат ли в гаранцията?

И малко за тези онлайн магазини:

pcstore знам, че са коректни, но има разлика в гаранцията на DELL-а, като в някои магазини и в technopolis е 3 години, а при тях е 2 и имат WINDOWS, даже и в сайта на DELL го дават така, а тука няма. В laptop.bg гаранцията е както трябва, но windows-а пак се доплаща, но мене много не ме вулнува дали е с оригинален windows. В laptop.bg, обаче добавят и памети и това редно ли е да се отваря, защото нищо не им пречи да сменят паметта с по-бавна и да настроят BIOS-а да изчаква или да сложат стара памет и това нещо после да не го приемат в сервиз?  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.