Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

didopioneer

Проблем с Ram памет

Препоръчан отговор

Здравейте, имам нужда от малко помощ. Реших да увелича паметта на компютъра, който беше с 2 GB (2х1GB) PQI 800MHz. Купих си 2 GB (2x1GB) Kingston Hyper X 1066MHz, но се оказа, че не мога да ползвам 4x1GB на моето дъно http://www.gigabyte.bg/products/page/mb/ga-ep41-ud3lrev_12, причината се оказва в това, че рам-та е двустранна, а в спецификациите на дъното пише, че за да се използват 4-те слота, паметта трябва да е едностранна. Въпроса ми е има ли начин да се подкарат и 4-те плочки на това дъно или да търся други варианти с бартер или евентуално продажба на моите и покупка на 2х2 GB.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, имам нужда от малко помощ. Реших да увелича паметта на компютъра, който беше с 2 GB (2х1GB) PQI 800MHz. Купих си 2 GB (2x1GB) Kingston Hyper X 1066MHz, но се оказа, че не мога да ползвам 4x1GB на моето дъно http://www.gigabyte.bg/products/page/mb/ga-ep41-ud3lrev_12, причината се оказва в това, че рам-та е двустранна, а в спецификациите на дъното пише, че за да се използват 4-те слота, паметта трябва да е едностранна. Въпроса ми е има ли начин да се подкарат и 4-те плочки на това дъно или да търся други варианти с бартер или евентуално продажба на моите и покупка на 2х2 GB.

Ами пише си го в описанието че не се поддържа. Значи няма начин. Иначе на проба грешка - но и да ги подкараш е рисковано как ще работи подобна конфигурация и колко дълго... 

Само за информация - ако сложиш плочки рам с различни честоти - всички ще работят на най-ниската. В твоя случай всички биха работили на 800. Още повече че и дъното не поддържа напълно честотите над 800. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.