Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Sydie

F.A.Q за Раздел Игри

Препоръчан отговор

Публикувано изображение

Поради зачестилите повтарящи се въпроси реших да направя нещо като кратък "гид" за хората, имащи основни питания.

Q:От къде да си изтегля "X" игра?

A: Този форум поддържа строга политика против пиратството. Тук всичко свързано с нарушаването на авторски права бива наказвано.

Q:Натискам два пъти върху иконката на дадена игра и нищо не става?

A: Този проблем е често срещан и най-вече се дължи на липсата на последна версия DirectX или Microsoft NET Framework

Q:Дадена игра ми насича, каква може да е причината?

A: Точно тази тема е много деликатна. Източникът на проблеми може да е софтуерен и хардуерен. Първо се уверете, че системата ви покрива минималните изисквания на играта. Сайт като Can You Run It? помага много.

Ако отговаряте на минималните изисквания пробвайте да намалите детайлите и резолюцията на играта. Най-лакоми са сенките, Anti-Aliasing и не на последно място - гореспоменатата разделителна способност.

Причината може и да е на изцяло софтуерна основа. Използвайте програма като Revo Uninstaller или вградената в Windows Disk Cleanup за изчистване на ненужните на компютъра файлове. 

Забележка: силно препоръчвам премахването на приложения с Revo Uninstaller чрез опцията Advanced!

Използването на Game Booster също помага често.

Q:Grand Theft Auto IV ми насича, а имам компютър за над 1500 лева, какво да правя?

A: Обръщам внимание точно на тази игра, защото куп потребители се запъват с решението на проблема. Просто инсталирайте най-новия пач чрез стартирането на Launch-ера. Възможно е също да подкарате играта на доста слаби машини използвайки един прочут интернет трик: commandline.txt - http://www.gtaforums.com/index.php?showtopic=382923

Q:Как да направя игра от Windowed във Full-Screen режим?

A: Пробвайте да проверите настройките на самата игра или чрез комбинацията Alt+Enter.

Q:Искам да правя клипове на някоя игра и да ги качвам в интернет, но не знам от къде да започна?

A: За целта ви трябва програма за записване като Bandicam, но аз лично препоръчвам една прекрасна, по-изпипана, но платена алтернатива: FRAPS. За повече детайли около това ви препоръчвам да прегледате поредицата на Quill18, ако сте добре с английския.

Q:Имам пари и искам да си закупя конзола или РС, какво препоръчвате?

A: Въпрос на личен избор. Към датата на писане не са излезли Xbox One и Playstation 4, така че засега моят съвет ще да е РС.

Q:Играта "X" заслужава ли си?

A: Това също е въпрос на вкус, но можете да добиете обща представа за играта чрез гледането на Review-та или преглеждането на оценките от някои големи гейм-критици като GameSpot и IGN.

Q:Искам да си закупя нещо от Steam, но нямам кредитна карта. Има ли други начини?

A: Да, почти във всеки град в България има Cash Terminal. Може да прочетете повече в сайта. (http://www.cashterminal.eu/)

Надявам се да ви харесва тази тема. МОЛЯ ДА РАЗБЕРЕТЕ, ЧЕ ТОВА В НИКАКЪВ СЛУЧАЙ НЕ Е ВЪВ ФИНАЛНА ВЕРСИЯ! Има още много неща за добавяне!

Ако мислите, че нещо липсва, споделете го направо в темата или на ЛС. Евентуално ще го добавя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.