Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Публикувано изображение

Поради зачестилите повтарящи се въпроси реших да направя нещо като кратък "гид" за хората, имащи основни питания.

Q:От къде да си изтегля "X" игра?

A: Този форум поддържа строга политика против пиратството. Тук всичко свързано с нарушаването на авторски права бива наказвано.

Q:Натискам два пъти върху иконката на дадена игра и нищо не става?

A: Този проблем е често срещан и най-вече се дължи на липсата на последна версия DirectX или Microsoft NET Framework

Q:Дадена игра ми насича, каква може да е причината?

A: Точно тази тема е много деликатна. Източникът на проблеми може да е софтуерен и хардуерен. Първо се уверете, че системата ви покрива минималните изисквания на играта. Сайт като Can You Run It? помага много.

Ако отговаряте на минималните изисквания пробвайте да намалите детайлите и резолюцията на играта. Най-лакоми са сенките, Anti-Aliasing и не на последно място - гореспоменатата разделителна способност.

Причината може и да е на изцяло софтуерна основа. Използвайте програма като Revo Uninstaller или вградената в Windows Disk Cleanup за изчистване на ненужните на компютъра файлове. 

Забележка: силно препоръчвам премахването на приложения с Revo Uninstaller чрез опцията Advanced!

Използването на Game Booster също помага често.

Q:Grand Theft Auto IV ми насича, а имам компютър за над 1500 лева, какво да правя?

A: Обръщам внимание точно на тази игра, защото куп потребители се запъват с решението на проблема. Просто инсталирайте най-новия пач чрез стартирането на Launch-ера. Възможно е също да подкарате играта на доста слаби машини използвайки един прочут интернет трик: commandline.txt - http://www.gtaforums.com/index.php?showtopic=382923

Q:Как да направя игра от Windowed във Full-Screen режим?

A: Пробвайте да проверите настройките на самата игра или чрез комбинацията Alt+Enter.

Q:Искам да правя клипове на някоя игра и да ги качвам в интернет, но не знам от къде да започна?

A: За целта ви трябва програма за записване като Bandicam, но аз лично препоръчвам една прекрасна, по-изпипана, но платена алтернатива: FRAPS. За повече детайли около това ви препоръчвам да прегледате поредицата на Quill18, ако сте добре с английския.

Q:Имам пари и искам да си закупя конзола или РС, какво препоръчвате?

A: Въпрос на личен избор. Към датата на писане не са излезли Xbox One и Playstation 4, така че засега моят съвет ще да е РС.

Q:Играта "X" заслужава ли си?

A: Това също е въпрос на вкус, но можете да добиете обща представа за играта чрез гледането на Review-та или преглеждането на оценките от някои големи гейм-критици като GameSpot и IGN.

Q:Искам да си закупя нещо от Steam, но нямам кредитна карта. Има ли други начини?

A: Да, почти във всеки град в България има Cash Terminal. Може да прочетете повече в сайта. (http://www.cashterminal.eu/)

Надявам се да ви харесва тази тема. МОЛЯ ДА РАЗБЕРЕТЕ, ЧЕ ТОВА В НИКАКЪВ СЛУЧАЙ НЕ Е ВЪВ ФИНАЛНА ВЕРСИЯ! Има още много неща за добавяне!

Ако мислите, че нещо липсва, споделете го направо в темата или на ЛС. Евентуално ще го добавя.

Редактирано от Sydie (преглед на промените)
  • Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.