Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

blackbebo

Конфигурация до около 700лв.

Препоръчан отговор

Здравейте,

Бих искал да ви помоля за някакви предложения за компютърна конфигурация без монитор, мишка, клавиатура и т.н. периферия.

Компютърът ще се използва за счетоводство, т.е. за видеокарта може да се използва вградената в процесора. Предпочитам процесорът да е Intel Core i3/i5 (ако влезе в бюджета). RAM - 4GB са достатъчни. HDD - ако може да е WD black series. Няма да се клоква, трябва да е тих и издръжлив като цяло и да има флопи и CD/DVD писачка. Ако флопито е проблем ще видя някъде втора ръка. 

Благодаря предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

GB F2A85XM-HD3
AMD A10-5800K X4/3.8G/FM2/BOX
4GB DDR3 1600 A-DATA
WD 500GB SATAIII Caviar Black 7200rpm 64MB cache
CM TROOPER STANDARD W/WINDOW
PSU SEASONIC SS-430GB BRONZE
ASUS DRW-24B5ST/SATA/BLACK

Обща стойност - 718.59 лв. с ДДС

Количка.

Флопи освен външно, не знам дали ще успеен да намериш. Ако имаш стара машина, може да ползваш от нея, но най-вероятно ще ти трябва и IDE към SATA преходник.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето и нещо с по - малки размери:

Обща стойност - 720.84 лв. с ДДС

П.П. Ако се жертва черния твърд диск, може да се измисли и конфигурация с SSD за OC.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Щом е за офис машина това е предостатъчно:   FD DEFINE ARC MINI BLACK  CORSAIR 350W VS350W VS CP-9020052  GB B75M-D2V  G2030 /3.0/3M/BOX/1155  500GB TOSHIBA SATA 6G/7200/32M  KINGSTON SSD 120GB SV300S37A  2GB DDR3 1333 A-DATA PRO x 2 ASUS DRW-24B5ST/SATA/BLACK    Обща стойност - 694.84 лв. с ДДС   Няма смисъл от Core процесор, но за сметка на това съм сложил SSD! Също така изящна и компактна кутия с тихо захранване (на практика машинката ще е абсолютно безшумна и невероятно бърза за вашите изисквания)!   Поздрави!   П.П. Предполагам правите счетоводството на някоя фирма и след това качвате примерно заплатите на служителите на дискета за да бъдат занесени в съответната банка ( знам, че банкерските компютри са със забранени USB та и ви искат информацията на дискета)! Та явно затова ви трябва флопи иначе не виждам смисъл! Предлагам ви да си вземете външно такова с USB връзка към компютъра - можете ако искате да го махате, когато не ви е необходимо!   Ето пример за такова флопи: FDD

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами има някои организации, които продължават да работят само с дискети, колкото и да е малоумно...

Няма нужда от SSD - по-добре малко повече обем, но предпочитам процесора да е Core i3/5. Тези Никем коректни ли са, т.е. да няма проблем с гаранции и т.н. (отдавна съм в страни от този пазар и не съм ги чувал). Пропуснал съм да вмъкна, че сме във Варна и варненските фирми са с предимство, но не е проблем и да се поръча от друга и да го доставят с куриер.

Благодаря за бързата реакция

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-добре да си поръчате да ви го сглобят! След това да ви го изпратят по куриерска фирма до техен офис във Варна и от там да си го вземете, мисля, че така е най-евтино! За коректност - аз лично не знам БГ фирма, която да е максимално коректна!

Поздрави! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.