Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

Бих искал да ви помоля за някакви предложения за компютърна конфигурация без монитор, мишка, клавиатура и т.н. периферия.

Компютърът ще се използва за счетоводство, т.е. за видеокарта може да се използва вградената в процесора. Предпочитам процесорът да е Intel Core i3/i5 (ако влезе в бюджета). RAM - 4GB са достатъчни. HDD - ако може да е WD black series. Няма да се клоква, трябва да е тих и издръжлив като цяло и да има флопи и CD/DVD писачка. Ако флопито е проблем ще видя някъде втора ръка. 

Благодаря предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

GB F2A85XM-HD3
AMD A10-5800K X4/3.8G/FM2/BOX
4GB DDR3 1600 A-DATA
WD 500GB SATAIII Caviar Black 7200rpm 64MB cache
CM TROOPER STANDARD W/WINDOW
PSU SEASONIC SS-430GB BRONZE
ASUS DRW-24B5ST/SATA/BLACK

Обща стойност - 718.59 лв. с ДДС

Количка.

Флопи освен външно, не знам дали ще успеен да намериш. Ако имаш стара машина, може да ползваш от нея, но най-вероятно ще ти трябва и IDE към SATA преходник.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето и нещо с по - малки размери:

Обща стойност - 720.84 лв. с ДДС

П.П. Ако се жертва черния твърд диск, може да се измисли и конфигурация с SSD за OC.
Редактирано от Тодор. (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Щом е за офис машина това е предостатъчно:   FD DEFINE ARC MINI BLACK  CORSAIR 350W VS350W VS CP-9020052  GB B75M-D2V  G2030 /3.0/3M/BOX/1155  500GB TOSHIBA SATA 6G/7200/32M  KINGSTON SSD 120GB SV300S37A  2GB DDR3 1333 A-DATA PRO x 2 ASUS DRW-24B5ST/SATA/BLACK    Обща стойност - 694.84 лв. с ДДС   Няма смисъл от Core процесор, но за сметка на това съм сложил SSD! Също така изящна и компактна кутия с тихо захранване (на практика машинката ще е абсолютно безшумна и невероятно бърза за вашите изисквания)!   Поздрави!   П.П. Предполагам правите счетоводството на някоя фирма и след това качвате примерно заплатите на служителите на дискета за да бъдат занесени в съответната банка ( знам, че банкерските компютри са със забранени USB та и ви искат информацията на дискета)! Та явно затова ви трябва флопи иначе не виждам смисъл! Предлагам ви да си вземете външно такова с USB връзка към компютъра - можете ако искате да го махате, когато не ви е необходимо!   Ето пример за такова флопи: FDD

Редактирано от XECUTIONER (преглед на промените)
  • Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами има някои организации, които продължават да работят само с дискети, колкото и да е малоумно...

Няма нужда от SSD - по-добре малко повече обем, но предпочитам процесора да е Core i3/5. Тези Никем коректни ли са, т.е. да няма проблем с гаранции и т.н. (отдавна съм в страни от този пазар и не съм ги чувал). Пропуснал съм да вмъкна, че сме във Варна и варненските фирми са с предимство, но не е проблем и да се поръча от друга и да го доставят с куриер.

Благодаря за бързата реакция

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-добре да си поръчате да ви го сглобят! След това да ви го изпратят по куриерска фирма до техен офис във Варна и от там да си го вземете, мисля, че така е най-евтино! За коректност - аз лично не знам БГ фирма, която да е максимално коректна!

Поздрави! :)

Редактирано от XECUTIONER (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.