Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, мисля да си купя нов компютър, но не знам каква видео карта да си купя. Мониторът е 22" Full HD. Смятам да използвам компютъра за гейминг (няма да стриймвам или овърклоквам), каро НЯМА да играя Crysis 1/2/3/192831928. Смятам да я купя от Никем, така че според техните цени да ми препоръчате някоя до 280 лв. Нямам притенции за марка на чипа, но самта карта да не е произведена от Palit :D. Мерси

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

R779OC, 650TI Boost (тази е палитка,не прочетох,че не ги искаш)и двете са с 2 ГБ врам.Погледни и дали са свършили промоциите в е*маг за някоя 7850 2ГБ или за малко над 300 лв 7870.Дано имаш свестен проц и захранване.Не се ограничавай само с н*кем,има/имаше промоции на 7850 2ГБ,за този бюджет,в е*маг,ако намериш-вземи 7850 2ГБ.

пп Има една MSI,но е 302 лв.Като гледам,най-изгодна е Sapphire 7870,но е доста над бюджета.

Редактирано от johny01 (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Послушайте колегата johny01.

Иначе,освен видеокартата,за добрата работа на компютъра са важни и другите му части.Надявам се да се допитате до нас какво смятате да заделите като бюджет и какво части сте си наумил да купувате.

Поздрави.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази е по-евтина, с 1GB памет, но е бърза GB N65TBOC-1GD GTX650 TI GDDR5.

По-добре е момчето да си вземе с 2 ГБ ВРАМ,заради резолюцията на монитора му.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Относно другите компоненти се колебая. Аз не знам и точната сума но е около 1400 за монитор+компютър. Имам засега две идеи но не са със сигурност ето ги и те: Интел:  ASUS P8Q77-M /Q77/LGA1155 I5-3570 /3.4G/6MB/BOX/LGA1155 1TB WD Caviar Blue 7200rpm 64MB SATA3 WD10EZEX CORSAIR 1x4GB VALUE SELECT DDR3 1600Mhz 1.5V CM Elite CM-RS500-PSAPJ3-IT 500W LG GH24NS95 DVD RW SATA BLACK ACER V223HQLCbd 21.5 Wide 5ms black DVI wHDCP CM ELITE 342 BLACK/MATX/NO PSU SD-9025S /9CM CASE FAN  х3 GB GV-N65TOC-2GI GTX 650 TI Обща стойност - 1 348.16 лв. с ДДС АMD: AMD FX-8350/4.2G/X8/BOX/AM3+ GB 990FXA-UD3 /AMD 990FX/AM3+ 3X2G DDR3 1600 KINGST XMP 1TB WD Caviar Blue 7200rpm 64MB SATA3 WD10EZEX ASUS DRW-24B5ST/SATA/BLACK CM K280 W/ELITE 500W GB HD7790 2GB GV-R779OC-2GD CM 120MM CASE FAN/ SLEEVE х3 ACER V223HQLCbd 21.5 Wide 5ms black DVI wHDCP Обща стойност - 1 396.30 лв. с ДДС   Koментирайте или предлагайте нови конфигурации :)

Редактирано от AGgolqm (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Смени захранването от първата конфигурация, преди naruto да е видял мнението ти.  :tongue2:

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както и дъното,за тези пари-Екстрем 3/4,видео вземи за 338 лв от н'икем 7870;сложи още една плочка рам и ще се получи добре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
AMD:

Обща стойност - 1 408.42 лв. с ДДС

Intel:

Обща стойност - 1 424.61 лв. с ДДС

Лично аз клоня към AMD, но има и варианти с Intel. Няма нужда веднага да се взимат 8GB рам. За сега 4 са достатъчно за 99% от игрите. А и така вие може да си прецените дали ви са нужни 8, или не.
Редактирано от Тодор. (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Gigabyte H81M-DS2, Socket 1150 

Intel® CoreTM i5-4430, 3.0GHz, Haswell, Socket 1150, Box 

Kingston 8GB 1600MHz DDR3 Non-ECC CL9 DIMM (по 2 в комплект) XMP 

Seagate 1TB, 7200 об./мин, 64MB, SATA3, ST1000DM003 

Asus nVidia GeForce GTX760, 2048MB, GDDR5, 256bit, DVI, HDMI, PCI-E 

Thermaltake TR2 RX, 450W 

RAIDMAX ALTAS RMX-ALT, Черен 

Asus DRW-24F1ST/BLK/B/AS, SATA, Черна, Bulk 

LED Philips 23" IPS, Wide, Full HD, HDMI, Черен, 237E4QHAD 

Обща стойност: 1507.34 лв. с ДДС + безплатна доставка!

Дъно и процесор от ново поколение с възможност за бъдещ ъпгрейд, 8GB RAM памет, 1 ТB бърз Hard, прилична видео карта и хладна, полу-модулно захранване (ще се използват нужните кабели) с 1x6 Pin PCI-E + 1x 6+2 Pin PCI-E за по стабилно захранване на видеото и напълно достатъчно, добра кутия с кейбъл мениджмънт и USB 3.0(ако не греша ще трябва да се купи втори допълнителен вентилатор 120mm за харда), записвачка и монитор 23 инча с IPS панел за по реалистични и точни цветове с видими ъгли.

Ако се напънеш с 80-100 лв. за 1500 лв. ще имаш много по добра и производителна конфигурация за игри и 23 инчов монитор с IPS панел.

Ако ти е много може да заложиш на долното предложение и отново ще бъде доста по производителен в игри от предложените, но без горното предложение с GTX 760 + i5 4430.

GB B75M-D2V

I5-3470 /3.2G/6MB/BOX/LGA1155

1TB SEAGATE 6G/7200/64M SATA

SAPPHIRE HD7870 GHz EDITION 2GB GDDR5 BULK

CM K350 W/600W PSU

CM 120MM CASE FAN/ SLEEVE 1 брой е достатъчен

ASUS DRW-24B5ST/SATA/BLACK

Общо: 1 007.93 лв. с ДДС

КоличкаKingston 8GB 1600MHz DDR3 Non-ECC CL9 DIMM (по 2 в комплект) XMP и LED Philips 23" IPS, Wide, Full HD, HDMI, Черен, 237E4QHAD като паметта и монитора са с безплатна доставка!

След като ти се обадят за потвърждение трябва да им кажеш че искаш захранването в кутията да бъде CM RS-600-ACAB-D3 600W 

Oбща стойност: 1359.74 лв. с ДДС

Поздрави!

Редактирано от Yu-Gi-Oh! (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Възможност за овърклок с Non-K, нископрофилна памет, качествено захранване. След време може да се направи SLI с още една такава карта и да се смени процесора с I7, както и да се добави още 8GB памет, макар да съм сигурен, че до ъпгрейд няма да се стигне.

Обща стойност - 1 404.73 лв. с ДДС

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Gigabyte H81M-DS2, Socket 1150 

Intel® CoreTM i5-4430, 3.0GHz, Haswell, Socket 1150, Box 

Kingston 8GB 1600MHz DDR3 Non-ECC CL9 DIMM (по 2 в комплект) XMP 

Seagate 1TB, 7200 об./мин, 64MB, SATA3, ST1000DM003 

Asus nVidia GeForce GTX760, 2048MB, GDDR5, 256bit, DVI, HDMI, PCI-E 

Thermaltake TR2 RX, 450W 

RAIDMAX ALTAS RMX-ALT, Черен 

Asus DRW-24F1ST/BLK/B/AS, SATA, Черна, Bulk 

LED Philips 23" IPS, Wide, Full HD, HDMI, Черен, 237E4QHAD 

Обща стойност: 1507.34 лв. с ДДС + безплатна доставка!

Дъно и процесор от ново поколение с възможност за бъдещ ъпгрейд, 8GB RAM памет, 1 ТB бърз Hard, прилична видео карта и хладна, полу-модулно захранване (ще се използват нужните кабели) с 1x6 Pin PCI-E + 1x 6+2 Pin PCI-E за по стабилно захранване на видеото и напълно достатъчно, добра кутия с кейбъл мениджмънт и USB 3.0(ако не греша ще трябва да се купи втори допълнителен вентилатор 120mm за харда), записвачка и монитор 23 инча с IPS панел за по реалистични и точни цветове с видими ъгли.

Ако се напънеш с 80-100 лв. за 1500 лв. ще имаш много по добра и производителна конфигурация за игри и 23 инчов монитор с IPS панел.

Предложението на колегата е много добро!

Една лека забележка само за смяна на захранването с Cooler Master GX Bronze, 450W и за първо време да се откажете от записвачка цената ще е 1485лв.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предложенията на Юги и на tahumba най- много ми харесаха. Направих и аз нещо като tahumba ето го и него:

MSI Z77MA-G45 LGA1155 I5-3470 /3.2G/6MB/BOX/LGA1155 1TB SEAGATE 6G/7200/64M SATA RAIDMAX SUPER BLADE ATX-298W Middle Tower PSU CM EXTREME POWER 500 EU ACER V223HQLCbd 21.5 Wide 5ms black DVI wHDCP ASUS GTX650TIB-DC2OC-2GD5 CORSAIR 8GB Vengeance LP DDR3 1600Mhz 1.5V CM 120MM CASE FAN/ SLEEVE Обща стойност - 1 421.81 лв. с ДДС като се колебая дали да не сложа 4ГБ рам на corsair. вие какво мислите

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предложенията на Юги и на tahumba най- много ми харесаха. Направих и аз нещо като tahumba ето го и него:

MSI Z77MA-G45 LGA1155 I5-3470 /3.2G/6MB/BOX/LGA1155 1TB SEAGATE 6G/7200/64M SATA RAIDMAX SUPER BLADE ATX-298W Middle Tower PSU CM EXTREME POWER 500 EU ACER V223HQLCbd 21.5 Wide 5ms black DVI wHDCP ASUS GTX650TIB-DC2OC-2GD5 CORSAIR 8GB Vengeance LP DDR3 1600Mhz 1.5V CM 120MM CASE FAN/ SLEEVE Обща стойност - 1 421.81 лв. с ДДС като се колебая дали да не сложа 4ГБ рам на corsair. вие какво мислите

Предложението на Юги е по-добро с по-бърза видео карта и значително по-добър монитор едно че е по-голям ,а и с по-качествен панел!

Ако се спреш на тази конфигурация от никем ,смени поне монитора с LED BenQ 21.5", Wide, Full HD, DVI, Черен, GW2255 , че е малко несериозно за 1500лв. да пестиш от една от най-важните части!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Андрей, имам същата, много е добра ! 
Относно рамта - корсарската памет е евтина, но има много високо охлаждане, ако решиш (ще решиш) да смениш шумното охлаждане, ще трябва да се изръсиш повече за нещо по-съвместимо (NH-U12S примерно). Също за тази високопрофилна рам (черната), клоква се много зле. Трябваше да я кача от 1,5 на 1,65 за да сложа таймингите от  9-9-9-24-34 на 8-8-8-22-30 на 1600, ако няма да се клоква и сменя охлаждане е добре. 

Ако говорим за една и съща памет ? Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Siyana
      Здравейте! Искам да си купя лаптоп. Търся нещо до около 2000 лв. Насочих се към Macbook, защото знам, че екраните им са много добри. Търся си нещо, което да става за програмиране и дизайн. Главно ще се използва Adobe пакета. (Допълнителен въпрос: Някой знае ли дали на Macbook е възможно да се инсталира пиратския пакет? Не ми се дават 120 лв. на месец :D) Трябват ми поне 8 GB RAM, не бих отказала и 16. Понякога може да се използва и за рендиране, но това не е належащо. Като цяло ми трябва добра машинка с малък бюджет. Бях се спряла на HP Omen преди да се зарибя по Mac-oвете и доста други дизайнери да ми ги препоръчат. Та същинският въпрос е: знам, че ако се сглобява, ще излезе доста по евтино и нещо, което готово е примерно 2600, мога сглобявайки да сваля на 2000, но си нямам ни най-малка представа какви части да избера и кой да ми ги сглоби. Моля, помагайте.
    • от Veronica_D
      Здравейте!
      Имам намерение да се занимавам с 2D digital art и по-точно в гейм индустрията. На първо място трябва да си избера компютър и монитор и имам спешна нужда от помощ. Наясно съм, че ми трябват бърз и мощен процесор, много памет, добра видео карта и поне 25-инчов екран с добра резолюция, но не съм достатъчно запозната, за да преценя сама. Бюджетът ми за компютър и монитор заедно е 1300-1600 лв. Моля, помогнете.
    • от sk23
      Здравейте,
      Преди около две седмици реших да си купя една видео карта gtx 750ti от Aliexpress, като днес получих писмо че пратката ми е задържана на митницата в Горна Оряховица и трябва да им пратя някои документи за да ми я освободят и да си платя митото/ДДС. И сега търся помощ защото не разбирам някои от документите който трябва да пратя, като например първият и четрътият документ. За вторият документ предполагам искат нещо като screenshot на поръчката ми от сайта на aliexpress eто така. За третият вече извадих извлечение за заплащане, но не разбирам първият документ какъв точно трябва да бъде. Трябва да предоставя нещо като този screenshot отново? Ето линк към видео картата  и се извинявам ако съм объркал раздела.

• от Oleg Videnov
      Здравейте добри хора , 
      Понеже съм малко невеж по темата за сглобяване на конфигурации, реших да почерпя опит от хората с по-голямо знание от мен.
      Имам бюджет около 3000лв и ми се играят игри - на скапани лаптопи съм карал в последните 10 години и имам нужда от сравнително мощна машина,защото имам огромен лист с неизиграни игри :D. 
      Понеже чувам (незнам дали това е вярно), че сглобените конфигурации от магазините са винаги с около 15-30% надценка, търся решение със сглобяване на конфигурация.
      Предпочитам частите да са от България и от един магазин, това би ми осигурило минимални (надявам се)разправии в бъдеще.
      Имам вече клавиатура + мишка + монитор (27 инчов Samsung SD390 Full HD 1080p.)
      Бих искал компютъра да има поне да има поне 32GB памет и 500 GB SSD.

Бележка: Не мисля да се занимавам с overclocking , ако това помага по някакъв начин
      Бихте ли дали някакви съвети и примерни конфигурации ?
      Благодаря предварително & с уважение,
      Олег
    • от Altio
      Здравейте, искам да попитам дали може да се сглоби конфигурация за 800 лева, която да подкарва CS:GO на около 150-200 фпс?

Благодаря предварително!
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.