Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

antonio_522

Записите в mysql не са utf8

Препоръчан отговор

Здравейте, помъчих се и сам, но не иска, а в момента нямам излишни нерви... Как да направя записите да са utf-8 щото като се записва информация в базата данни това което е на кирилица писано излиза с йероглифи, пробвах с

mysql_query("SET NAMES utf8");

Но не иска...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, помъчих се и сам, но не иска, а в момента нямам излишни нерви... Как да направя записите да са utf-8 щото като се записва информация в базата данни това което е на кирилица писано излиза с йероглифи, пробвах с

mysql_query("SET NAMES utf8");

Но не иска...

А базата създадена ли е да поддържа UTF-8?

http://dev.mysql.com/doc/refman/5.0/en/charset-applications.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А базата създадена ли е да поддържа UTF-8?

http://dev.mysql.com/doc/refman/5.0/en/charset-applications.html

Ми сигурно да, това не знам от къде се настройва, но предполагам трябва да поддържа... аз съм импортирал sql файлове с всичко готово таблици направени всичко, без да пипам аз

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми сигурно да, това не знам от къде се настройва, но предполагам трябва да поддържа... аз съм импортирал sql файлове с всичко готово таблици направени всичко, без да пипам аз

погледнете в импорт файла как се създава базата

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

погледнете в импорт файла как се създава базата

Оправих го, проблема беше, че не бях сложил на правилното място сетването на utf8 :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.