Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×
ToonStar

Малък проблем с windows 7 64bit

Препоръчан отговор

Здравейте, доста мислих къде да пиша за тоя проблем защото не знам от какво е.. накрая реших да се обърна към разбиращите от уиндоус защото най-вероятно проблема идва от там. Проблема е следния - като пусна комптъра си на заспиване, екрана огасва и не след дълго компютъра също огасва но веднага се пуска обратно.. така трябва като не го ползвам да го изключвам всеки път а доколкото знам това не е много добре за компютъра. Моля за решение на проблема. Благодаря! Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

компютъра също огасва но веднага се пуска обратно

Това как да го разбираме,че се изключва напълно и след това сам се стартира ли.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

всъщност ако сте пускали компютъра си в stand by/заспиване режим знаете че лед лампичката на кутията започва да премигва и вентилаторите спират ето това става за около секунда 2 и пак се включва

Редактирано от ToonStar (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То и аз не разбрах много от написаното, но ми се струва, че май го рестартира вместо да го приспи :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извади кабела на нета и виж дали ще се стартира пак сам.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От къде му даваш да заспи от старт меню или от бутон на клавиатурата,защото ако е от клавиатурата бутона може да е настроен да го рестартира.  

Редактирано от zorge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От къде му даваш да заспи от старт меню или от бутон на клавиатурата,защото ако е от клавиатурата бутона може да е настроен да го рестартира.  Публикувано изображениеБез име.pngот старт 

от старт менюто.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като за начало изключи "таймерите за събуждане" във настройките на захранването, от същите настройки му задай да не се включва от реакция на клавиатура/мишка и ако вентилаторите продължават да работят, промени стендбай режима в биоса, в момента сигурно ти е S1, настрой го на S3 за да ти гаси и вентилаторите.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди години имаше тема с подобен проблем но не помня какъв се оказа проблема , повредено usb , клавиатура или мишка  . Пробвай да изключиш всичко , интернет ,мишки , клавиатури и всякаква периферия . После едно по едно тествай , сложи само мишката и го приспи , после само клавиатурата , за да разбереш от къде е проблема .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвах двете по горни предложения като второто проработи при мен, проблема идва от кабела на интернета не знам защо може би защото имам рутер знам ли. Благодаря за помощта и поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля,че сега трябва да влезеш в БИОС и да си забраниш събуждането през ЛАН ,може някой към твоята мрежа да си прави експерименти.

Публикувано изображение

Това е снимка в 4:20 сутринта иначе през деня са над 1000 компютъра в мрежата ми.

Редактирано от KoiAzLiWe (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С външна лан-карта ли сте? Възможно е тя да прави проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С външна лан-карта ли сте? Възможно е тя да прави проблеми.

с вградена съм

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дай снимка на Power Management в Биоса,какви опции имаш там.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ами не можах да направя картинкитe да е в отговора но ето линкове: http://i40.tinypic.com/acwqjq.jpg      http://i41.tinypic.com/ivbmzk.jpg

Редактирано от ToonStar (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди да бараме по биоса пробвай от Device Manager да изключиш на мишката "Allow this device to wake up".И пиши какви са резултатите.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва да има настройка за събуждане при подаден сигнал по интернет,но нящо не я виждам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.