Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

medi88

проблем с ram

Препоръчан отговор

здравеите; сигорно има доста писано по теме но аз  не можах да намеря нищо което да ми свърши работа

реших да си по засиля компа, смених процесора и биоса и до тук добре. беше с 2 Gb ram а аз реших да добавя още

2 x 2Gb, самоче вместо да се подбри като работа той започна да забива да дава грешки на син фон, реших че проблема е в рамта, но след тестване на различни комбинаций от платките с Memtest 86+ не видях греки при нито една от тях. интереснот е че с две платки ли 4 Gb общо няма проблем но щом добавя трета не зависимо коя старата или някоя от новите всичко умира. нямой има ли някаква идeя какво да направя компютъра е с windows 7 ultimate x 64, дъното  asus p5n-e sli, а новия процесор  intel xeon x3220

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От значение е да кажете какви са грешките на син екран.Например направете им снимка,или запишете.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

здравеите; сигорно има доста писано по теме но аз  не можах да намеря нищо което да ми свърши работа

реших да си по засиля компа, смених процесора и биоса и до тук добре. беше с 2 Gb ram а аз реших да добавя още

2 x 2Gb, самоче вместо да се подбри като работа той започна да забива да дава грешки на син фон, реших че проблема е в рамта, но след тестване на различни комбинаций от платките с Memtest 86+ не видях греки при нито една от тях. интереснот е че с две платки ли 4 Gb общо няма проблем но щом добавя трета не зависимо коя старата или някоя от новите всичко умира. нямой има ли някаква идeя какво да направя компютъра е с windows 7 ultimate x 64, дъното  asus p5n-e sli, а новия процесор  intel xeon x3220

Ако споделите марките на рам паметта и на 3те плочки или по-точно техните тайминги ще Ви кажем къде е проблема... И аз имам тези проблеми когато не съм настроил таймингите на рамта ми в биоса :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доста загадъчно е, как си подкарал този Ксеон на дъното, след като го няма в листа на поддържаните процесори.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

новите платки ram са Corsair Value Select (VS2GB800D2), а старата е 1Gb V-Data DDR2 PC2-6400 (800MHz) CL5 memory module

Доста загадъчно е, как си подкарал този Ксеон на дъното, след като го няма в листа на поддържаните процесори.

нямам никава представа и аз се учудих че стана, първоначално имаше  проблем докато не ъбдейтнах биоса

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От значение е да кажете какви са грешките на син екран.Например направете им снимка,или запишете.

0x0000001a - MEMORY_MENAGMENT

0X000000be - ATTEMPTED_WRITE_TO_READONLY_MEMORY

0X0000003B - SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION

използвал съм blue screen viewer на hirens понеже самите грешки се показавт за малко и след това системата се рестартира

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

новите платки ram са Corsair Value Select (VS2GB800D2), а старата е 1Gb V-Data DDR2 PC2-6400 (800MHz) CL5 memory module

нямам никава представа и аз се учудих че стана, първоначално имаше  проблем докато не ъбдейтнах биоса

Значи опитай се и трите да са на 5-5-5-15 тайминг. Ако имаш пак проблеми ги направи на 5-5-5-18, ако пак не стане ще трябва да се откажете от едната плочка рам (1GB). Така ще имате 4GB и няма да имате сини екрани, както сте посочили по-горе. А разликата между 4GB и 5GB се усеща чак при тежките приложения или когато пускате по 2-3 игри наведнъж.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи опитай се и трите да са на 5-5-5-15 тайминг. Ако имаш пак проблеми ги направи на 5-5-5-18, ако пак не стане ще трябва да се откажете от едната плочка рам (1GB). Така ще имате 4GB и няма да имате сини екрани, както сте посочили по-горе. А разликата между 4GB и 5GB се усеща чак при тежките приложения или когато пускате по 2-3 игри наведнъж.

:) много благодаря за отделиното внимание само че

аз съм объркал линка към втрората рам ADATA DDR2 800Mhz 2GB CL5 Single Desktop Memory Module ...

тя е на същата фирма и същата честота самоче е 2 GB а не 1Gb,  не знам дали това има значение

другото е че не съм на ясно с този тайминг, но това по скоро е друга тема :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:) много благодаря за отделиното внимание само че

аз съм объркал линка към втрората рам ADATA DDR2 800Mhz 2GB CL5 Single Desktop Memory Module ...

тя е на същата фирма и същата честота самоче е 2 GB а не 1Gb,  не знам дали това има значение

другото е че не съм на ясно с този тайминг, но това по скоро е друга тема :)

Дъното си поддържа максимални 8GB рам и не би трябвало да има проблеми. Дръпни Aida64 инсталирай->Дънна Платка->SPD и от там ми тай таймингите на рамта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дъното си поддържа максимални 8GB рам и не би трябвало да има проблеми. Дръпни Aida64 инсталирай->Дънна Платка->SPD и от там ми тай таймингите на рамта.

аз имам инсталиран еверест намерих spd за всяка отделна платка

DIMM 1 Corsair value select 400 Mh - 5-5-5-18, 270MH 4-4-4-13,

DIMM 2 Corsair value select 400 Mh - 5-5-5-18, 270MH 4-4-4-13,

DIMM 1 A-Data  DQVE1B16  400 Mh - 5-5-5-18, 266MH 4-4-4-12, 200 Mh 3-3-3-9

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.