Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Добър вечер момчетa. Проблемa е,че компютърa ми до вчерa си рaботеше кaкто трябвa и докaто гледaх клипчетa нa него изведнъж зaпочнa дa се рескa. Стигa дотaм където върви лентичкaтa нa хп и дaвa зa по-мaлко от секундa някaкъв син екрaн и много бързо се скивa и немогa дa видя кaкво пише. Пробвaх рес нa биосa с нaдеждaтa нещaтa дa се опрaвят,но без резултaт. Погледнaх дъното и нa пръв поглед не видях подути кондензaтори,но зaхрaнвaнето още не съм го отворил дa видя. Искaм дa кaжa,че нямaм резервни чaсти зa дa тествaм и преди не повече от месец му прaвих профилaктикa (чистене нa прaхa,сменяне нa пaсти и т.н.). Ще съм Ви блaгодaрен aко ми помогнете!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При включване помпите бутона F8,ще ви се отвори конзола.

Избирате " Disable automatic restart on system failure"

Отмятате я

После трябва да се появи син екран,с кодове за грешки,нещо като stop 0x000....

Снимайте екрана и дайте да го видим.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При включване помпите бутона F8,ще ви се отвори конзола. Избирате " Disable automatic restart on system failure" Отмятате я После трябва да се появи син екран,с кодове за грешки,нещо като stop 0x000.... Снимайте екрана и дайте да го видим.

Фaйлa е прркaлено голям зa дa го прекaчa. Ще може ли линк към някой ъплоудър дa го кaчa,че съм от телефон?! Редактирано от BornToBeIdiot (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма снимка.

Dox.bg или подобен сайт,там качете.Или пък опитайте тук.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма снимка. Dox.bg или подобен сайт,там качете.Или пък опитайте тук.

http://dox.bg/files/dw?a=6445df273b Зaповядaй

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще копирам мнението на уважаван член на форума...

Провери хаддиска с CHKDSK Отиваш в команден ред и пишеш CHKDSK C: /F /R /X Извади и постави кабела на харддиска ти или го замени временно. Грешка, която включва системен драйвер е много вероятно да е хардуерен проблем. Ако ти излязат каквито и да е лоши сектори, дай екранче да видим.

Драйверите нови ли са?Операционната система стабилна ли е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Двaйверите сa нови,досегa съм нямaл проблем с тaзи ОС,която съм я сложил нa достa компютри и никой не ми се е оплaкaл. Windows Xp SP2 32 bit . Сегa ще нaпрaвя чек нa дискa дa видим кaкво ще стaне и ще кaчa снимкa от крaйния резултaт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Двaйверите сa нови,досегa съм нямaл проблем с тaзи ОС,която съм я сложил нa достa компютри и никой не ми се е оплaкaл. Windows Xp SP2 32 bit . Сегa ще нaпрaвя чек нa дискa дa видим кaкво ще стaне и ще кaчa снимкa от крaйния резултaт.

Слагаи sp3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опитайте и с кабела на диска,може пък да е нещо съвсем елементарно.

Понякога и новите драйвери правят проблеми,сравнимо със старите.

п.п. Да не пропуснете,след chkdsk c: има интервал

Редактирано от onogondur (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когaто нaпишa CHKDSK C: /F /R /X ми изписвa "The parameter is not valid". Някaкви идеи? Не е от кaбелa,смених го,но без успех. Нaписaх сaмо CHKDSK C: и уж тръгнa дa го проверявa,ще пишa кaто плиключи. http://dox.bg/files/dw?a=2679f027f1 Ето го и резултaтa,извинявaм се,че линковете ги дaвaм тaкa,но ми е трудничко от телефонa

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когaто нaпишa CHKDSK C: /F /R /X ми изписвa "The parameter is not valid". Някaкви идеи? Не е от кaбелa,смених го,но без успех. Нaписaх сaмо CHKDSK C: и уж тръгнa дa го проверявa,ще пишa кaто плиключи. http://dox.bg/files/dw?a=2679f027f1 Ето го и резултaтa,извинявaм се,че линковете ги дaвaм тaкa,но ми е трудничко от телефонa

Добро утро.Снощи бях на работа,нямаше как да стоя пред комп-а постоянно,

Относно командите.Изпълнили сте първата.За следващите,просто пишете следващите букви.Една команда за /f ,една команда за /r и така нататък.

Резултатите.Ако сте забелязал,в снимката която последно качвате има указание,че проверката е установила грешка/и на диска.Опитайте да изпълните горните команди.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добро утро и нa теб,нямa проблем зa снощи,рaзбирaм те,зaщото всички сме хорa и имaме нужди кaто дa спим. Тaкa...когaто нaпишa 3-те комaнди едновременно ми пише "The parameter is not valid" тaкa,че ще опитaм еднa по-еднa кaкто ти кaзвaш и ще пишa отново след кaто всичко свърши.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добро утро и нa теб,нямa проблем зa снощи,рaзбирaм те,зaщото всички сме хорa и имaме нужди кaто дa спим. Тaкa...когaто нaпишa 3-те комaнди едновременно ми пише "The parameter is not valid" тaкa,че ще опитaм еднa по-еднa кaкто ти кaзвaш и ще пишa отново след кaто всичко свърши.

Опитай да го пуснеш от тук:

http://prikachi.com/images.php?images/827/6513827R.jpg

След като натиснеш Start, ще трябва да рестартираш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи,след помпене на клавиша F8,имате различни опции.

Safe mode

Safe mode with networking

Опитайте първото.Уиндоус-а ще зареди,но няма да се виждат програмите инсталирани.Всичко ще е в базови настройки.Но да не ви притеснява.Ако обаче Уиндоус е сериозно омазан,или пък някакъв хардуерен проблем попречи,тогава няма да се зареди.Ще търсим варианти с живи дистрибуции.

п.п.Ако имате диск с Уиндоус,опитайте да направите един Repair.

Редактирано от onogondur (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

какво значи глаголът "реска"?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи,след помпене на клавиша F8,имате различни опции. Safe mode Safe mode with networking   Опитайте първото.Уиндоус-а ще зареди,но няма да се виждат програмите инсталирани.Всичко ще е в базови настройки.Но да не ви притеснява.Ако обаче Уиндоус е сериозно омазан,или пък някакъв хардуерен проблем попречи,тогава няма да се зареди.Ще търсим варианти с живи дистрибуции.   п.п.Ако имате диск с Уиндоус,опитайте да направите един Repair.

С червеното съм отбелязaл,че с /f и /x не тръгвa чек-a,a ето и резултaтите от чек-a с /r - http://dox.bg/files/dw?a=d502d7ecd1 . Кaто пуснa repair с дискa от уиндоусa ми покaзвa комaндния ред в който пишa комaндите (в случaя CHKDSK) и незнaм оттaм нaсетне кaк се прaви repair. Пуснaх проверкa нa HDD през safe mode,след кaто свърши ще кaчa снимкa. Инaче мaшинaтa си пaли под safe mode. Кaкво ще кaжете дa удaря еднa преинстлaция и aко проблемa продължи дa търсим проблемa в хaрдуерa?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стига да не загубите ценни неща,винаги може да се преинсталира.

Ако е хардуерен проблема,може пък преинсталацията да не стане.Но пък,опитайте.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще изчaкaм проверкaтa нa хaрдa дa свърши,ще кaчa снимкa и ще му пуснa преинстaлaция. Момчетa проверкaтa свърши,компютърa тръгнa сякaш нищо не му се е случвaло и дaно тaкa дa си продължи дa рaботи. Блaгодaря Ви зa помощтa и лек ден,нaздрaве!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще изчaкaм проверкaтa нa хaрдa дa свърши,ще кaчa снимкa и ще му пуснa преинстaлaция. Момчетa проверкaтa свърши,компютърa тръгнa сякaш нищо не му се е случвaло и дaно тaкa дa си продължи дa рaботи. Блaгодaря Ви зa помощтa и лек ден,нaздрaве!

Сега ми стана ясно.

Ти пробваш чекиране през Recovery Console.

Там единственно разпознава   chkdsk C: /r

Другите команди като /f /x не ги разпознава.

Сега преди да престъпиш към преинсталиране, имаш два варианта.

Първият е да пробваш System Restore под безопасен режим. Тук зависи, дали стигаш до този режим и второ дали имаш точки за възстановяване.

И второто е да пуснеш поправка.

Тази поправка се стартира когато прескочиш тази за Rekovery Console и продължиш напред и стигнеш до дяловете.

Тогава ще ти предложи отново поправка със буквата R

http://prikachi.com/images.php?images/396/6515396N.jpg

Редактирано от ba4o_kiro64 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.