Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×
qnkov

Какво PS3 да си взема?

Препоръчан отговор

Здравейте. Много ми се иска да си взема едно PS3, но не знам какво. Говоря за PS3 втора ръка. След някой друг месец мисля да пусна плана си в действие. Видях в продавалник, че вървят някакви PS3ки от 250 до 600 лева. Може ли някой да ме светне какво точно да си взема и за какво да гледам? Разглеждах, че има "хакнати" (Явно на тези тегли игра от нета и я играеш), и такива некахнати, за които трябва да плащаш за игри.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Основния въпрос е: можеш ли да си купуваш игрите за конзолата или не?

Като си отговориш на този въпрос ще знаеш дали да вземеш със хак или без хак.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми, най-вероятно не. Ако са по 10 лева, ще мога. Но ако са 50+, в никакъв случай.

http://www.technomarket.bg/products/09093832/sony-ps3-160gb-console

Ето в техномаркет тази конзола струва 500 лева. Най-вероятно втора ръка ще я сбарам за 300-350 лева, според мен. Нещо такова заслужава ли си? Предполагам, че под хакнато ще е безплатни игри. Явно ще трябва да я търся и хакната?

Редактирано от qnkov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А защо не си вземеш това https://www.ozone.bg/igri/konzoli/sony-playstation-3-12-gb

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Па знам ли. Това 12 гб са мястото за игрите, нали? Не са ли малко... И каква е разликата от горната?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Игрите за PS3 вървят от 80 до 140 лева (на брой). Спрямо бюджета от 10 лева за игра трябва да вземете хакната конзола.

Принципа на избиране е подобен на избора на автомобил. Гледа се да е по нов (конзолите имат дата на производство) и

да се огледа джойстика, колкото по изхабен изглежда - толкова много се е играло на конзолата. Когато се купува нова конзола

във кутията има един джойстик, ако смятате да играете двама човека имайте в предвид че контролерите (джойстик) са много

скъпи. Добра оферта е да вземете конзола втора ръка със 2ри контролер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Цените са над 80 или дори над 100 лв само на новите игри, след година почват да им намаляват цените, допълнително по интернет магазините (озоне пулсар) често пускат и игри на промоция - така че можеш да си купиш и нова игра за 20 или 30 лв. Куриозното е че за игри втора употреба в продавалник често им искат повече пари отколкото струват в магазина защото човека навремето се е изръсил за нея >100 лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи аз си взех PS3 500GB от Plesio оригинално, обаче сега стои и прашлясва. Даже мисля в най-скоро време да го продам, защото осъзнах, че изобщо това нещо не е за мен. Контролера ми е страшно неудобен, мултиплеъра на шуутърите е страшно еднообразен и се състои в : скрии се, клекни и кемпи 10000 часа. Помисли си добре дали наистина би се приспособил и дали би ти харесала тази gaming конфигурация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи аз си взех PS3 500GB от Plesio оригинално, обаче сега стои и прашлясва. Даже мисля в най-скоро време да го продам, защото осъзнах, че изобщо това нещо не е за мен. Контролера ми е страшно неудобен, мултиплеъра на шуутърите е страшно еднообразен и се състои в : скрии се, клекни и кемпи 10000 часа. Помисли си добре дали наистина би се приспособил и дали би ти харесала тази gaming конфигурация.

Зависи какви игри играеш. Много е относително това, което казваш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Те за такива игри ми трябва PS3. ;) Лично с тази игра (то е по-точно АНИМЕ преди 2000 година и до ден днешен излиза), съм израснал. И ми се пуца малко с тия Герои. Със сигурност ще си намеря и други касапници като тази. Затова ми трябва сега предложение за PS3. Казвате да гледам годината на производство? Е, къде я пише да кажем? Някъде има етикет на конзолата и я пише? Тия конзоли като компютър ли са? Имат ли рам, процесор и т.н., и да търся мощна такава?

Ето една примерна конзола от продавалник - http://prodavalnik.com/ps3-slim-160-gb-haknat-s-cfw-4-46-rogero-i30030069

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Те за такива игри ми трябва PS3. ;) Лично с тази игра (то е по-точно АНИМЕ преди 2000 година и до ден днешен излиза), съм израснал. И ми се пуца малко с тия Герои. Със сигурност ще си намеря и други касапници като тази. Затова ми трябва сега предложение за PS3. Казвате да гледам годината на производство? Е, къде я пише да кажем? Някъде има етикет на конзолата и я пише? Тия конзоли като компютър ли са? Имат ли рам, процесор и т.н., и да търся мощна такава?

Ето една примерна конзола от продавалник - http://prodavalnik.com/ps3-slim-160-gb-haknat-s-cfw-4-46-rogero-i30030069

Всички са със стандартни параметри, но конзолите имат Region Lock. Много внимавай за това ако ще купуваш от сайт като prod@valnik.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз пък знам какво е това пък сега.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всички са със стандартни параметри, но конзолите имат Region Lock. Много внимавай за това ако ще купуваш от сайт като prod@valnik.

PS3 няма регионално заключване, ако издателите на дадена игра са решили да и сложат е друг въпрос, но има много малко такива игри.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ясно. Схванах нещата за PS3. А за тия конзоли малките PSP май се водят, дето се водят май преносими PS2. Може ли да предложите каква да търся от тях? Може си взема една такава също. Гледам ги у продавалник по 50-80 лева, 4,3 инача 4гб, но не знам дали имат параметри тия неща и дали са еднотипни като бързина.

http://prodavalnik.com/psp-multimedien-pleyr-i-igralna-konzola-mp4-mp5-s-4gb-vgradena-pamet-i-4-2inchov-displey-i30419619

Ето това мисля да го поръчам.

Редактирано от qnkov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ясно. Схванах нещата за PS3. А за тия конзоли малките PSP май се водят, дето се водят май преносими PS2. Може ли да предложите каква да търся от тях? Може си взема една такава също. Гледам ги у продавалник по 50-80 лева, 4,3 инача 4гб, но не знам дали имат параметри тия неща и дали са еднотипни като бързина.

http://prodavalnik.com/psp-multimedien-pleyr-i-igralna-konzola-mp4-mp5-s-4gb-vgradena-pamet-i-4-2inchov-displey-i30419619

Ето това мисля да го поръчам.

Това което гледаш ти вообще не е псп ,а е някаква реплика незнам какви игри мислиш да играеш на него освен някаква джава.... И псп е вече стара конзола и незнам какви игри излизат за нея , но незнам от колко време не съм играл на нея пс вита също е вариант ,но май ти е прекалено скъпо макар ,че и на мен тази вита ми изглежда излишна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. В чужбина не хакнато PS3 върви 99 евро

2. В чужбина игри (оригинални, просто изиграни) вървят по 20-60 евро (може и по-евтино, не съм гледал)

3. PSP-то е старо - има смартфони, които имат по-хубави игри

4. PS Vita - ще се ядосваш, че няма какво да играеш (а и с този екран не виждам да става и за филми/видео)

5. Защо не изчакаш масовите разчиствания на складовете след излизането на PS4? Цените ще спаднат двойно!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кога се очаква да стане това? Да попитам също. За PS3 телевизор ли се иска, за да играеш, или може и с монитор от компютър?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кога се очаква да стане това? Да попитам също. За PS3 телевизор ли се иска, за да играеш, или може и с монитор от компютър?

Телевизор, но това не пречи да подкараш конзолата на хибриден дисплей (телевизор и монитор в 1).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вземаш HDMI кабел и го вкарваш в монитора/лаптопа/телевизора (ако имат такъв изход де) - иначе няма как.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И на монитор става да включиш, не е задължително да си с телевизор или хибрид. Да подчертая ИМА как да се включи на монитор, дори да няма HDMI вход - купуваш преход от Кауфланд DVD мъжки към HDMI женски (букса) и в нея вкарваш кабела. Аз така го ползвам.

Редактирано от Hibernate (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз се навих да си взема пс3 и имам няколко въпроса.Конзолата избира ли се както избираш пц гледаш характеристиките като процесор рам и др.Нищо не разбирам от конзоли така че вие кажете.Другото което е не искам да се хаква за да си колекционирам игрите.Онлайн може и да не играя.Очаквам да ме напътсвате за добро решение....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.