Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Deadway

Flickering по време на игри

Препоръчан отговор

Отдавна съм със този проблем и търся начин да го оправя, но за сега нищо не съм намерил. Самия проблем е че при игрите се появяват тези линии и дори Vsync да е пуснат, не се оправя. Много дразнят и доста лесно се забелязват. На кратко, все едно снимате екрана със телефона си но не точно 1 към 1. Пробвал съм: Да пусна PC от друга част на града, сменял съм разклонител, монитор, пробвал съм да махна разни работи около мене заради вероятни смущения, HDD съм сменял, видео карта също съм сменял, местих РАМ паметта но пак същото. Поръчал съм ново дъно и захранване които трябва да дойдат утре. Мисля си че е от самото дъно, понеже може да е станало нещо и да не прави връзка с видео картата. Забележка: Със вградената видео карта проблем го няма.  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Забележка: Със вградената видео карта проблем го няма.

Пробвай с друга външна видео карта , ако го няма - от видеото е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай с друга външна видео карта , ако го няма - от видеото е.

Ами пробвах, при миналата ми видео карта го имаше и тя издаде багажа и сега ми дадоха нова от гаранцията но проблема продължава. Не е от видео картата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами не остава какво друго да е,щом с вграденото видео нямаш проблеми.

Според твоите думи : 

Външна видеокарта + Монитор = flickering

Вградено видео + Монитор = никакъв проблем 

Извод 1: Мониторът не е проблемът

Извод 2: Видеокартата е проблемът

А това,че са ти дали нова не е гаранция,че не е дефектна. Пробвай с някаква друга,за която си 100% сигурен,че работи.

пп. а в най-краен случай - остава да е дънната платка

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами не остава какво друго да е,щом с вграденото видео нямаш проблеми.

Според твоите думи : 

Външна видеокарта + Монитор = flickering

Вградено видео + Монитор = никакъв проблем 

Извод 1: Мониторът не е проблемът

Извод 2: Видеокартата е проблемът

А това,че са ти дали нова не е гаранция,че не е дефектна. Пробвай с някаква друга,за която си 100% сигурен,че работи.

пп. а в най-краен случай - остава да е дънната платка

Наистина бих искал да пробвам с някаква друга видео карта но нямам такава възможност. Видео картата е от нова партида пристигнала.  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами щом си сигурен,че не е от видеокартата - остава дъното... Което хич не е добре,защото ако толкова държиш на външна видео карта ,тоест ако ти трябва за работата ,която вършиш - то ще трябва да го смениш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами щом си сигурен,че не е от видеокартата - остава дъното... Което хич не е добре,защото ако толкова държиш на външна видео карта ,тоест ако ти трябва за работата ,която вършиш - то ще трябва да го смениш.

Ще го сменям, аз съм поръчал ново дъно и захранване понеже ще правя Crossfire.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами със новото дъно и захранване пак прави същите проблеми..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж какво пише под видеото... : "I  fixed the scan lines, it was just a problem with using D-SUB/VGA connection. I switched to a DVI monitor and its fine now. And the black screen/freezing problem was being caused by the graphics card after all, even though i tried out quite a few different ones."

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ясно ми е това, вече проблема се знае - самото VGA няма достатъчно сила да изкара всичките кадри на монитора и затова има flickering, трябва да е чисто DVI към DVI. Така и направих, взех друг монитор със DVI и проблема го нямаше. Вече съм поръчал нов монитор със DVI който ще е при мене във вторник.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ясно ми е това, вече проблема се знае - самото VGA няма достатъчно сила да изкара всичките кадри на монитора и затова има flickering, трябва да е чисто DVI към DVI. Така и направих, взех друг монитор със DVI и проблема го нямаше. Вече съм поръчал нов монитор със DVI който ще е при мене във вторник.

И аз имам същия проблем и се чудех видеото ли да пращам да проверят или цялото пц. Значи просто ще трябва да пестя пари за монитор. А между другото с каква видео карта сте ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз имам същия проблем и се чудех видеото ли да пращам да проверят или цялото пц. Значи просто ще трябва да пестя пари за монитор. А между другото с каква видео карта сте ?

Лично аз прекарах 3-4 месеца във търсене на решение, горе съм написал какво съм сменял. Иначе ако ти е същия проблем, задължително пробвай със монитор DVI към DVI чисто без никакви преходници. Видео картата ми е Sapphire HD7850 2GB GDRR5 256 bit

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лично аз прекарах 3-4 месеца във търсене на решение, горе съм написал какво съм сменял. Иначе ако ти е същия проблем, задължително пробвай със монитор DVI към DVI чисто без никакви преходници. Видео картата ми е Sapphire HD7850 2GB GDRR5 256 bit

Абсолютно със същата съм и аз, на клипа, който сте дали проблема го има при същия модел само,че на асус. Явно 7850 не се разбира добре с преходниците.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пристигна новия монитор преди няколко дена (BenQ GW2255), обаче трябваше да ходя за DVI кабел понеже идва със VGA монитора. Сложих DVI кабела и нямам flickering вече.  Надявам се темата да е полезна и за други потребители. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.