Премини към съдържанието
rambibg

Високи температури, помощ при избиране на по добро охлаждане

Препоръчан отговор

ASUS-P8B75-V--B75--LGA1155
I7-3770 /3.4G/8M/BOX/LGA1155
2X4G DDR3 1600 A-DATA
1TB WD Caviar Blue 7200rpm 64MB SATA3 WD10EZEX -.
SAPPHIRE HD7950 3G GD5 LITE -
Thermaltake Commander MS-I Black USB3.0 VN400A1W2N
PSU SEASONIC SS-520GB BRONZE -
(Допълнително инфо  Не съм правил овърклок)
 ---Почистил сам машината ,няма прах също знам как да махам "лепенката" на вентилаторите да почиствам и т.н  според мен просото ми трябват екстра вентилатори.

без да се позлва машината седи на 50-60 градуса ( в стаята има климатик и е нормална температура не е от това че е лято  и е много горещо тук примерно)
ако пусна да играя нещо скачам между 75-85 градуса, но ако реша примерно да пусна нещо да гледам клипче  в нета и да кажем през това време пусна 720п/1080 п филм или още малко да го натоваря директно син екран, и температурите скачат 90+ (саответно рестартирва се  заради високи температури или син екран просто)

Ако може да ми предложите какви/колко вентиалтора да сложа или нова кутия , ще съм ви много благодарен!

Редактирано от rambibg (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой миньор те работи.Иначе сменяш паста или дори охлаждане-CM 212Evo/55 лв.;на задния панел имаш един 1000 оборота-сложи го на предния,а отзад един 1300 об. DeepCool 120мм за 7 лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
..........

Не мисля, че има връзка с вентилаторите!

Ако някой от хардуер отбора прочете темата Ви, ще напише, какво трябва да направите, за да се реши проблема.

Не може на празен ход, да вдига такава температура.

Дано Ви обърнат внимание и успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ASUS-P8B75-V--B75--LGA1155

I7-3770 /3.4G/8M/BOX/LGA1155

2X4G DDR3 1600 A-DATA

1TB WD Caviar Blue 7200rpm 64MB SATA3 WD10EZEX -.

SAPPHIRE HD7950 3G GD5 LITE -

Thermaltake Commander MS-I Black USB3.0 VN400A1W2N

PSU SEASONIC SS-520GB BRONZE -

(Допълнително инфо  Не съм правил овърклок)

---Почистил сам машината ,няма прах също знам как да махам "лепенката" на вентилаторите да почиствам и т.н  според мен просото ми трябват екстра вентилатори.

без да се позлва машината седи на 50-60 градуса ( в стаята има климатик и е нормална температура не е от това че е лято  и е много горещо тук примерно)

ако пусна да играя нещо скачам между 75-85 градуса, но ако реша примерно да пусна нещо да гледам клипче  в нета и да кажем през това време пусна 720п/1080 п филм или още малко да го натоваря директно син екран, и температурите скачат 90+ (саответно рестартирва се  заради високи температури или син екран просто)

Ако може да ми предложите какви/колко вентиалтора да сложа или нова кутия , ще съм ви много благодарен!

Ем то това си е нормално за интел. Не се учудвай. Вземай някое грамадно охлаждане, или го вържи за парното да те топли зимата :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ем то това си е нормално за интел. Не се учудвай. Вземай някое грамадно охлаждане, или го вържи за парното да те топли зимата :)

Не подвеждай момчето, приятелю! Аз също съм с интел, компютъра не е чистен от година и половина (щото е в гаранция) и държи около 33 градуса! Проблема не е в охлаждането.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Неправилно монтиран охладител или някое от щифтчетата е счупено, или термопастата е прекалено малко, или прекалено много. Нормално в idle с включени енергоспестяващи функции температурата на процесора не трябва да е повече от 10-12 градуса над околната.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Що изобщо се обаждаш?!

Към автора-3570К на 3.8ГХз с боксовото стоеше на 30-34 градуса на ядро и макс 60гр при игра,но смених охлаждането преди пастата на боксовото да се гипсира-смени пастата.И да си разкопчал чифт при чистене-няма да му се отрази,тая паста залепва здраво като засъхне.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не подвеждай момчето, приятелю! Аз също съм с интел, компютъра не е чистен от година и половина (щото е в гаранция) и държи около 33 градуса! Проблема не е в охлаждането.

Аз казвам за случай от практиката с i7 2600k. Който с фабричния охладител не падаше под 70 градуса дори без товар.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз казвам за случай от практиката с i7 2600k. Който с фабричния охладител не падаше под 70 градуса дори без товар.

Ква практика,кви глупости...

Виж си вентилатора(качи снимка с оборотите му и температурата),пастата,кулера и отстрани проблема;не би трябвало да имаш проблеми с боксовото (особено щом си почистил) нито на 3.4,нито на 3.9 ГХз.Почисти и от вируси.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ква практика,кви глупости...

Виж си вентилатора(качи снимка с оборотите му и температурата),пастата,кулера и отстрани проблема;не би трябвало да имаш проблеми с боксовото (особено щом си почистил) нито на 3.4,нито на 3.9 ГХз.Почисти и от вируси.

Това беше когато сглабях чисто нов компютър за един приятел.

И още от нов не можеше да му смогне охлаждането, сега стига си хвалил нещо в което сам съм се убедил че не е толкова за хвалене колкото го хвалиш. Консултирах се дори с колегите от сервиза, и те бяха на мнение че това са горещи процесори и фабричното охлаждане по-добре да го хвърля и да сложа на човека друго охлаждане.

Вируси в Линукс няма (човека го ползва за линукс). Просто спри. Кораба потъва хвърляй се докато е време. Не се опитвай да налагаш на хората неоправданото си мнение. Защото има камара хора с оплаквания от прегряване на точно тези процесори от Nehalem нагоре. 

Лесно е да говориш колко топли били АМД, но като опре до Интел все трябва да търсим проблема там където го няма, но ако беше примерно че АМД държи ненормално висока температура ще кажеш че просто е печка.. Но не е така. Не хвърляй прах в очите на хората.Въпросния i7 2600k се нормализира с охлаждане от 200 лева, докато един FX се нормализира с охлаждане за 40 - 70 лева. Ако нямаш лични наблюдения не спори с мен.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доста характерен проблем за процеосрите от Сенди Бридж поколението беше прегряването. Тук спор няма, и като че ли най-засегнати са i5 2500k и i7 2600k. За тях си трябва сериозен охладител... Проблема обаче се изчисти в по-новото поколение Ivy Bridge.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

колеги извинявам се че пиша толкова късно просто се местих от един град в друг и нямах достъп до интеренет/не ползвах машината.

http://i.imgur.com/krfrQio.jpg

това   е просто 3/4 мин след като е било пуснато пц-то. 

Ако вляза да играя нещо стига до 70-80 градуса без проблем и естествено, след час два някога и понякога и по малко просто забива или син екран.( като натисна копчето за рестарт преминават сигорно 5-10 сек преди да се рестаритра машината дори и 1-вите няколко пъти чаках 20/30 сек да видя дали ще се оправи но машината сама се рестартира )

Какво охлаждане ми предлагате да сложа ( ако можа линк към никем примерно или друг сайт ) трудно ли ще ми е да си го сложа сам или трябва да ходя на сервиз? ( сменял сам си сам лан карта видео  и рам) но сам гледал уроци в интернет със снимки как става или  при случея с видео картата по уеб камерата един човек от този форум ми помогна.

както и да е  готов сам да инвестирам в охлаждане предлагайте какво според вас трябва ( примерно вид марка термо паста която сте позлвали и сте доволни от нея както и вентилатор)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо друго има.Иначе евтино и хубаво охлаждане,за заключен проц-дерт никакъв,а и не е необходимо по-висок клас-CM Hyper 212 Evo-55 лв,слага се лесно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо друго има.Иначе евтино и хубаво охлаждане,за заключен проц-дерт никакъв,а и не е необходимо по-висок клас-CM Hyper 212 Evo-55 лв,слага се лесно.

Благодаря за мнението, машината е с преинсталиран Windows не е от вируси

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То не е само до вируси...кулер или поставяне,паста,процесор,дъно...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.