Премини към съдържанието
biker_radi

Как да разбера или измеря кое е плюса и кое минуса на усилвателя

Препоръчан отговор

Колеги моля за малко помощ, как да разбера кое ми е + и кое ми е - на домашното кино . На самата платка на усилвателя има буксичка за аудо кабел + и - . (нещо подобно като на дъно и връска с вентилатор). та имам две такива буксички с кабели : червено черен и червен и другия е черен и червен . като ги пъхна на усилвателя не знам от кои кабел ми идва + и от кой - ... Буксичката се щипва само по един начин не може да се размени. на двата кабела с букси : червено черния и само червения съвпадат местата . а на др страна съвпадат местата на черния и само червения. Това означава ли че :червено черния и червения са Плюсовете на двете букси ... Ако има начин да разбера на 100% ще е най-добре. Ако има как с мултицет или по друг начин да измеря... но с мултицета не знам на каква стойност да меря и какво да гледам . Този изход е само за бас говорителя ако има значение :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гост

Колеги моля за малко помощ, как да разбера кое ми е + и кое ми е - на домашното кино . На самата платка на усилвателя има буксичка за аудо кабел + и - . (нещо подобно като на дъно и връска с вентилатор). та имам две такива буксички с кабели : червено черен и червен и другия е черен и червен . като ги пъхна на усилвателя не знам от кои кабел ми идва + и от кой - ... Буксичката се щипва само по един начин не може да се размени. на двата кабела с букси : червено черния и само червения съвпадат местата . а на др страна съвпадат местата на черния и само червения. Това означава ли че :червено черния и червения са Плюсовете на двете букси ... Ако има начин да разбера на 100% ще е най-добре. Ако има как с мултицет или по друг начин да измеря... но с мултицета не знам на каква стойност да меря и какво да гледам . Този изход е само за бас говорителя ако има значение :(

Червено  + 

Черно   -

Какво толкова се чудиш?

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Червено  + 

Черно   -

Какво толкова се чудиш?

ами червено черен и червен като се има предвид, че червено черния е на мястото на червения от другата букса ..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

ами червено черен и червен като се има предвид, че червено черния е на мястото на червения от другата букса ..

Хлапе! Постваш снимка и ти се обяснява! Някой си ще помни как са твоите цветове! Упътване нямаш ли за него? Прочети го и се събуди!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хлапе! Постваш снимка и ти се обяснява! Някой си ще помни как са твоите цветове! Упътване нямаш ли за него? Прочети го и се събуди!

Публикувано изображение

Този кабел който виси на 2рата снимка е от неговия си говорител , само че няма как да видя как е вързан за говорителя ,че няма достъп до там . И затова и незная точно кой е + и - .Неговият си кабел е само с червено черен и червен цвят .

Публикувано изображение

Редактирано от biker_radi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Публикувано изображение

Този кабел който виси на 2рата снимка е от неговия си говорител , само че няма как да видя как е вързан за говорителя ,че няма достъп до там . И затова и незная точно кой е + и - .Неговият си кабел е само с червено черен и червен цвят .

Публикувано изображение

За този кабел. Дюс червеният е   + а червен с черно е   -

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Предполагам, питаш за този кабел, ограден в червено, нали?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Да колега  той  идва от самия бас говорител на тубата, но нямам достап да вия на говоритела как са закачени ... 

Отговорил съм ти на въпроса в горният пост със снимката!

За този кабел. Дюс червеният е   + а червен с черно е   -

Добавено!

Този молекс явно има мъжки такъв, към който се куплира или си го махнал или счупил. Защо не казваш своевременно всичко, а трябва човек да гадае какви гимнастики си правил?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

А като сложа другата буксичка на мястото на червено-черния идва само червения кабел или това няма значение

Намери си друго занимание, а това го отнеси в сервиза да ти го поправят. Престанете да бъдете нахални, щом нещо не разбирате. Плащаш и ти го правят.Една камара постове изписахме. Или обяснявай както се полага или се скрий!Хората не са слободни да се занимават с твоя сандък!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Аре малко по-спокойно никой не те кара на сила да помагаш даже и тва не правиш !!!

На такива хлапетии като теб, не трябва да им се помага!Не само че неумееш, но и не разбираш какво ти се говори. Типичен индианец!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На такива хлапетии като теб, не трябва да им се помага!Не само че неумееш, но и не разбираш какво ти се говори. Типичен индианец!

Как издържаш да им обясняваш ? Аз предпочитам да изгоря три усилвателя пред това да пусна такава милиционерска тема. Да се чудиш автора бъзика ли се или вярно не вдява от нищо.

п.п. От всяко дърво свирка не става. (българска пословица)

Редактирано от izabel1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Прав си. На пъпеш не трябва да му се обяснява, а да ходи да копае в текезето /сега ще пита какво значи текезе/!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ви за некомпетентните мнения!  Не ме разбрахте какво искам да ви попитам,нито ми помогнахте.Интересно ми е за какво седите тук,като изобщо не помагате.

Форума е хубав,но за съжаление вместо адекватен отговор получаваш заяждане . LZ4JW, не знам с какво се занимвате а и не ме интересува но ако работите така,както

обяснявате не ми се мисли. По-добре намерете някакво друго занятие освен това да висите по форумите да се чудите с кой да се препирате  :D ( казано,като за вас) :shock11:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Благодаря ви за некомпетентните мнения!  Не ме разбрахте какво искам да ви попитам,нито ми помогнахте.Интересно ми е за какво седите тук,като изобщо не помагате.

Форума е хубав,но за съжаление вместо адекватен отговор получаваш заяждане . LZ4JW, не знам с какво се занимвате а и не ме интересува но ако работите така,както

обяснявате не ми се мисли. По-добре намерете някакво друго занятие освен това да висите по форумите да се чудите с кой да се препирате  :D ( казано,като за вас) :shock11:

Ако беше малко по-интелигентен и четеше, щеше да видиш с какво се занимавам, но ти написах , че още си пъпеш и тези неща не ги разбираш. Под аватара съм го написал за такива като теб.Това, че не схващаш обясненията на хората и най вече моите, е единствено твой проблем. Хората са казали. Там където не умееш, не си пъхай гагата! И тук не е мястото или най малкото чат, за да пишем в каквато и да е тема.Трябва задълбочено да прочетеш правилата на този форум и най вече да се научиш, как се задават въпроси, за да ти се помага. На тебе и с картинки не ти става ясно!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.