Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Theodd

Проблем с БИОС

Препоръчан отговор

Преди седмица се опитах да преинсталирам компа но при boot menu нямах опция за боот на CD или Dvd.Търсих в други форуми но никаде не ми дадоха отговор. Като отворя биоса давам на Boot и ми излиза само това HDD/SSD USB ODD LAN И немога да правя нищо по тях.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ODD - това ти е CD-то

Optical Disk Drive - оптично дисково устройство

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Немога да го променя  пише срещу него HL-DT-STDVDRAM GT30N и немога да го променя

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Немога да го променя  пише срещу него HL-DT-STDVDRAM GT30N и немога да го променя

Винаги има начин, просто трябва да четеш как се качва нагоре, вероятно с ентер и стрелките, при други с F5/F6, зависи от БИОС-а, ама то си го пише...чети, не е срамно...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Знам как се качва но незнам къде и какво трябва  да се качи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

а някаква настройка boot priority ? дай модела на дъното или линк към производителя,там може да има manual.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо се мучите по този начин, след като дори дъна на повече от 6-7 години вече имат опция за избор на бутващо устройство след пост сигнала на биоса (разбирай след включване на машината)... ?

AMI биос - F4

Award биос - F12

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз така и не разбрах каква е целта на занятието ? Преинсталация на ОС ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи проблема е:Не мога да bootna CD устройство защото няма или по скоро не намирам такава опция.А за да преинсталирам ОС ми трябва boot на CD или Dvd. Ето и снимка http://dragit.eu/show/Kb0

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.