Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

preslavmilev

Конфигурация до 650лв.

Препоръчан отговор

Здравейте !

Мой приятел иска да си вземе нов компютър, който ще се ползва главно за игри, музика и интернет и филми, с бюджет максимум 650лв. Ще се пазари от емаг (понеже са с безплатна доставка), но ако има нещо по-добро на друго място няма проблеми.

За сега съм измислил 2 конфигурации:

Първата е с амд процесор атлон 760к (няма го в наличност в емаг), дъно msi fm2-a55m-e33/asus fm2a55-m lk2 plus/asrock fm2a85x extreme4-m, памет kingston 4gb на 1600MHz, видеокарта sapphire hd 7730 1gb gddr5, харддиск 1tb wd blue или seagata 1tb, захранването си мислех да е в комбина с кутия, тоест примерно cm k280.

Втората конфигурация може да е с някоя и3-ка ivy bridge, b75 дъно, но тук няма да останат пари за хубаво външно видео и тук удрям на камък, казвайте какво да поръчваме.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От стария компютър, нещо не може ли да се ползва.?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От стария компютър, нещо не може ли да се ползва.?

Освен кутията, но и тя за нищо не става.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Athlon II X4 760K 3.8GHz 4MB 100W FM2 BOX Black

4GB DDR3 1600 A-DATA

NJOY 450RGE 450W Active PFC

268лв. от никем

+

396лв. за:

MSI FM2-A55M-E33, socket FM2

Toshiba 500GB, 7200 об./мин, 32MB, SATA 3.0

Sapphire ATI Radeon HD7770 GHz Edition, 1024MB, GDDR5, 128bit, DVI, HDMI, PCI-E

RAIDMAX Hurricane 2

Общо 664лв.  

П.П Даже цените на видео картите вече са свалени с 20% и за 10лв. отгоре взима 7790! Ако гони точно бюджета остава с 7770-ката!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До автора : от кой град сте?

От варна сме.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това как ви се струва ?

http://nikem-bg.net/cart/47932p1r1143p1r49471p1rf.html - 395лв.

+

Захранващ блок Cooler Master Elite, 500W, bulk, Черен (мисля, че трябва да се смени с друго или греша ?)
Кутия Spire CoolBox F8, без захранващ блок, черна (кутията той си я избра, но според мен е малка и няма да има добър въздушен поток)

= 674лв. (малко излизаме над бюджета, в повечето случаи става така)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бих ти предложил предложението на playalistic !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това как ви се струва ?

http://nikem-bg.net/cart/47932p1r1143p1r49471p1rf.html - 395лв.

+

Захранващ блок Cooler Master Elite, 500W, bulk, Черен (мисля, че трябва да се смени с друго или греша ?)
Кутия Spire CoolBox F8, без захранващ блок, черна (кутията той си я избра, но според мен е малка и няма да има добър въздушен поток)

За същите пари взимаш предложението ми от горния пост със 7790 , която е значително по-бърза от 7730

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това как ви се струва ?

Хем виждаш, че не си много в час с хардуера, и пак не се вслушваш в съветите и си знаеш твоето.

Не става така, ти да си измисляш свободни съчинения, а ние да ти казваме кое става и кое не. Щом мислиш, че знаеш повече от хората които ти дават предложения, поръчвайте каквото си решил и не губи времето на хората.

Уж крайния бюджет беше "максимум 650лв.", а сега започна да увърташ ! С всяко увеличение на максималния бюджет предложените конфигурации се обезсмислят и трябва да се калкулират нови, затова щом се каже една максимална цифра, то не трябва да се надхвърля с повече от 10-тина лв. максимум !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хем виждаш, че не си много в час с хардуера, и пак не се вслушваш в съветите и си знаеш твоето.

Не става така, ти да си измисляш свободни съчинения, а ние да ти казваме кое става и кое не. Щом мислиш, че знаеш повече от хората които ти дават предложения, поръчвайте каквото си решил и не губи времето на хората.

Уж крайния бюджет беше "максимум 650лв.", а сега започна да увърташ ! С всяко увеличение на максималния бюджет предложените конфигурации се обезсмислят и трябва да се калкулират нови, затова щом се каже една максимална цифра, то не трябва да се надхвърля с повече от 10-тина лв. максимум !

Добре де, извинявам се, но не е нужно така да се хвърляш, може с 10лв. да се прехвърли бюджета ако наистина си заслужава.

Аз се опитвам да сложа дъно с по-нов чипсет, който да поддържа usb 3.0, sata 3 и 1тб хард, но това явно няма да стане понеже трябва да се реже или от процесор, което не ми харесва или от видеото, което пък се обезсмисля, понеже се цели геймърска машина.

И ето какво се получи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре де, извинявам се, но не е нужно така да се хвърляш, може с 10лв. да се прехвърли бюджета ако наистина си заслужава.

Аз се опитвам да сложа дъно с по-нов чипсет, който да поддържа usb 3.0, sata 3 и 1тб хард, но това явно няма да стане понеже трябва да се реже или от процесор, което не ми харесва или от видеото, което пък се обезсмисля, понеже се цели геймърска машина.

И ето какво се получи.

Казанато от теб леко се обезмисля , понеже жервтваш най-важния компонент - видео картата , за сметка на усб3 и сата3 от които в игрите няма да видиш никаква полза.

Ама разликата от 7790 и 7730 е доста усезаема , ти си решаваш , на така оформена конфигурацията от тебе прилича повече на мултимедийна от колкото на геймърска!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Казанато от теб леко се обезмисля , понеже жервтваш най-важния компонент - видео картата , за сметка на усб3 и сата3 от които в игрите няма да видиш никаква полза.

Ама разликата от 7790 и 7730 е доста усезаема , ти си решаваш , на така оформена конфигурацията от тебе прилича повече на мултимедийна от колкото на геймърска!

Прав си, че се обезсмисля, но гледам всичко да си има, тогава ще се лешим от усб 3.0 и сата 3 за да се вземе по-доброто видео в случая hd 7790, което е намалено с 20%.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Такааа, поръчахме от емаг-а следното:

1. хард

2. дъно

3. рам

4. видео

И от никема греда, нямат в наличност атлон 760к, но кутията cm 250 series я имат и той приятеля ми отхвърлил поръчката.

Сега въпроса ми е да се поръча ли 750к от емага понеже е по-евтин от никема или да изчака (много не му се чака) за 760к, ако разликата в производителността (като гледам тя е с 0,2 десети в полза на 760к) е по-голяма ще се изчака за 760к.

И да попитам дали това захванване дето идва заедно с кутия е читаво, че не намирам много информация за него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За сокет FM2 това е най-добрия процесор та да чака колкото трябва. И без това е слаб и няма възможност за ъпгрейд. Като гледам дъното явно и за клок няма възможност та си остава с това до живот. Малко или много разлика има та да чака.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разлика има, но ще я усети реално точно никога. Взимайте едно от тези захранвания: цък или цък и някаква кутия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте !

Малко късно пиша, но чак преди седмица пристигна процесора и сега да ви покажа снимки на машината. Снимка вътре в кутията няма понеже кабелите са много разбъркани и все пак се пробвах да ги навра отзад, където уж трябва да има място за тях, но капака като го сложа много напъваше и ги оставих отпред (не ми се карайте, след време ще пробвам да ги пооправя).

Конфигурацията е следната:

1.CPU - AMD Athlon 760k

2.MB - MSI FM2 A55M-E33

3. GPU - Sapphire HD 7770 GHz Edition

4. HDD - WD 1TB Blue

5. RAM - Kingston 4gb 1600MHz HyperX Blu

6. CASE - CM K350

Снимка 1.

Снимка 2.

Снимка 3. (това е снимка на захранването)

Като цяло човека е адски доволен от машината и много и се кефи.

Благодаря на всички които се включиха в темата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.