Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте!За пореден път се нуждая от помощта ви.Проблема ми е следният: Конфигурацията ми беше със 2x4 Gb DDR3 Kingston XyperX 1866Mhz,но това ми се стори недостатъчно и си закупих още 2x4 GB от същата памет.Инсталирах я на дънната платка,биоса и Windows я засичат,но когато изкарах менюто на My Computer с десен бутон на мишока,за да проверя дали операционната система засича новоинсталираната памет,пишеше следното: "16Gb installed/7.42Gb useable.А това "7.42Gb usable" го показваше и когато бях с 8 Гб.От това съобщение разбирам,че уж има 16 гб инсталирани,но операционната система ползва само 7.42Гб.WIndows-а ми е 7 64 битова версия /Win7 x64/.Та какво трябва да направя,за да се ползва и останалия наличен ресурс от рамта,ако не целия,поне някаква част над тия 7.42ГБ?Освен това преди време ръчно зададах на настройките за виртуалната рам да е от 2.5 до 3 Гб,тъй като файла pagefyle.sys ми заемаше доста място,понеже по default е количеството памет умножено по 1,5 .Тоест както бях с 8 ГБ -8x1,5 и към 12 Гб ми се губеха в този pagefyle.sys ,а и бях чел ,че това е за системи с малко оперативна памет,която еи по -бавна  и било по-добре да се намали виртуална памет и да се ползва инсталираната на системата,ако сме с повече памет.Та трябва ли да върна на default настройките за виртуалната памет на Windows,въпреки,че никак не ми се иска pagefyle.sys да ми е 24 ГБ.

Останалите ми чарколяци от кошника са:

Case THermaltake Commander GS3

PSU:ThermalTake Lite power 600W

MB Asus M5A99X

CPU AMD FX 6300 6x3.5Ghz

RAM 4x4Gb Kingston Xyper X DDR3 1866Mhz

VC HD7970 3GBD5 2DHE OC

HDD WD 1Tb Blue series 7200 64mb

SB Creative Sound Blaster Z series

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Върни всичко на Deafult, и провери дали ще се оправи стойността на оперативната памет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако си пипал http://picbg.net/img.php?file=4e1ca34e1bcf9ca8.jpg тук махни чавката на максимум мемори.По-въпроса аз съм с 2х4гб и page file ми е 512мб и досега проблеми не съм забелязал така , че можеш да тестваш каквото решиш.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Махни онова тикче както каза колегата и си провери програмите които стартират заедно с пускането на Windows и махни излишните, аз бях с 4 гб и 3.5 използваема и като направих това ми станаха пълните 4

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оф,вярно !Бях пипал,но забравих.Ще се оправи проблема,точно така.Благодаря ,момчета.А за виртуалната памет,значи ,дори ще я намаля още.Още веднъж благодаря,темата може да бъде заключена.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.