Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Phenom98

Конфигурация до 600лв.

Препоръчан отговор

Здравейте. Бих искал да ми препоръчате конфигурация до 600лв, като се надблегне особенно на процесора. Задължително да е Intel. Компютърът ще се ползва за домашни нужди. (Ще се използва Windows 8, Microsoft Office 2013, Photoshop cs3). Мисля, че е крайно време да сменя моята щайга, защото вече HD клипчетата я узорват.

Ако давате предложения от eMag ще е страхотно, защото там има безплатна доставка, а имам и абонамент и ще почакам да пуснат намаления (пращат ми ваучери за отстъпка по пощата).

Ако процесорът е с вградено видео пак ме устройва. Гледам в другите теми, за по 650-700лв има предложения даже за Intel Core i5 четериядрен с вградено видео (перфектно, дори да надвишава бюджета със 50лв не е проблем) и с новото ядро Haswell или се бъркам, ама нещо таква беше. Няма да се играят игри (поне не много :D) Така, че видеото няма да го мислим засега, но за по-късен етап ако нещо му се наложи, чак толкова... Ами това е.

Компютъра ще се взема на изплащане, това е много важно.

Ще използвам от старият си компютър: Твърдият диск (Sata 2), DVD записвачката; Имам монитор и другата нужна периферия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не става балансирана конфигурация с i5 за 600лв. Ще трябва да се ореже много от останалите компоненти, че да се събере в бюджета, за това ти предлагам да вземе Haswell i3 с тенденция за бъдещ ъпгрейт.

ASUS H81M-PLUS /1150
I3-4130 3.4GHZ/3MB/LGA1150/BOX
2X4G DDR3 1600 A-DATA
500GB WD SATA 6GB/S 7200/16MB
CM CMP-350 /500W /USB3

Обща стойност - 659.88 лв. с ДДС

За Шопа 8GB RAM ще ти трябват, дъното има всички необходими дисплей портове, както и всички съвременни интерфейси като USB 3.0, SATA 6Gb/s, Gigabit LAN и 7.1 аудио.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не става балансирана конфигурация с i5 за 600лв. Ще трябва да се ореже много от останалите компоненти, че да се събере в бюджета, за това ти предлагам да вземе Haswell i3 с тенденция за бъдещ ъпгрейт.

ASUS H81M-PLUS /1150 I3-4130 3.4GHZ/3MB/LGA1150/BOX 2X4G DDR3 1600 A-DATA 500GB WD SATA 6GB/S 7200/16MB CM CMP-350 /500W /USB3 Обща стойност - 659.88 лв. с ДДС

За Шопа 8GB RAM ще ти трябват, дъното има всички необходими дисплей портове, както и всички съвременни интерфейси като USB 3.0, SATA 6Gb/s, Gigabit LAN и 7.1 аудио.

Махаме тоя хард диск (защото ще изпозлвам старият) и слагаме нещо по-добро? Което ще е...???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С i5-ца от новото поколение.

BB код:

Обща стойност - 688.08 лв. с ДДС
Можеш да спестиш някой лев от рам сега и в бъдеще да вземеш още 4, но не си заслужава. Цък (за всеки случай)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И един мини вариант - Количка

Публикувано изображение

пс. С I5-4430 излиза 642 лв. но си е малко изхвърляне за домашни нужди дори да ползваш Windows 10 и Офис 2015.  ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ASUS H81M-A /1150 

I5-4440 /3.1G/6MB/BOX/LGA1150

PSU CM GX 450W APFC

GEIL 2X4GB DDR III 1600 BL DRAGON от скай

RAIDMAX ALTAS RMX-ALT, Черен - от емаг

Обща стойност: 655 лв. с ДДС като кутията е с безплатна доставка. 

При нужда ще се закупи допълнителен 120мм вентилатор(от местен или онлайн сферата) за кутията ако идва с един включен заден или преден.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ASUS H81M-A /1150 

PSU CM GX 450W APFC

GEIL 2X4GB DDR III 1600 BL DRAGON от скай

RAIDMAX ALTAS RMX-ALT, Черен - от емаг

Обща стойност: 655 лв. с ДДС като кутията е с безплатна доставка. 

При нужда ще се закупи допълнителен 120мм вентилатор(от местен или онлайн сферата) за кутията ако идва с един включен заден или преден.

:offtopic_s: Предлагам процесора да вземе от Ж@Р, дъното - от пле$ио, а кутията - от някой местен магазин.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:offtopic_s: Предлагам процесора да вземе от Ж@Р, дъното - от пле$ио, а кутията - от някой местен магазин.

Процесора го няма в ЖАР, а дори да го имаше щеше да струва ПОНЕ 20 лева повече.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И един мини вариант - Количка

Публикувано изображение

пс. С I5-4430 излиза 642 лв. но си е малко изхвърляне за домашни нужди дори да ползваш Windows 10 и Офис 2015.  ;)

Не мисля, че е изхвърляне. Все пак като знам колко време ползвам една машина (От 2005г. мисля. Демек 8 години със добаена само 1 плочка РАМ) и затова искам да имам силен процесор. Цената е много добра. Само не разбирам какво ще рече MINI?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Процесора го няма в ЖАР, а дори да го имаше щеше да струва ПОНЕ 20 лева повече.

Прочети още веднъж поста ми, ако обичаш.

Исках да кажа, че не е нужно да се поръчва от ТРИ магазина, трябва да се потърждават три поръчки, да идват трима куриери, ако не пари, поне време се губи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хей, гледах, гледах и взех конфигурацията на Людмил, премахнах твърдият диск, защото имам и му сложих един Haswell Intel core i5, работещ на 3.20Ghz и турбо 3,60Ghz. Цената ми е много удобна - 630лв. В бъдеще може да се добави още 1 плочка РАМ от 4ГБ или видео карта, която все пак смятам за ненужна, но бъдещето готви изненади.

Публикувано изображение

Искам само да ми кажете дали тази конфигурация е балансирана или да му вземам тази, оригиналната, която я е предложил? Това е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хубава е, ама лично на мен 4GB RAM вече ми отесняха и за това препоръчвам ако имаш възможност да вземеш 8GB, а и щом ще се ползва вграденото видео двуканалния режим(два модула памет) носят доста сериозен бууст за него. За съжаление много бързо изчезна от пазара 2x4GB Geil Legera 1600 CL9 за 85лв. а беше страхотна покупка.

ASUS H81M-A /1150
2X4G DDR3 1600 A-DATA
CM CMP-350 /500W /USB3

Обща стойност - 661.99 лв. с ДДС

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хей, гледах, гледах и взех конфигурацията на Людмил, премахнах твърдият диск, защото имам и му сложих един Haswell Intel core i5, работещ на 3.20Ghz и турбо 3,60Ghz. Цената ми е много удобна - 630лв. В бъдеще може да се добави още 1 плочка РАМ от 4ГБ или видео карта, която все пак смятам за ненужна, но бъдещето готви изненади.

Публикувано изображение

Искам само да ми кажете дали тази конфигурация е балансирана или да му вземам тази, оригиналната, която я е предложил? Това е.

Препоръчвам Ви да изчакате няколко дена,защото може в близките дни да се появи сравнително евтина рам 2x4gb в рамките на 70-95лв и ще излезе доста изгодно с 20-тина лв отгоре да сте с 8гб рам, вместо след време да давате още 60-70лв за 2-ра плочка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Препоръчвам Ви да изчакате няколко дена,защото може в близките дни да се появи сравнително евтина рам 2x4gb в рамките на 70-95лв и ще излезе доста изгодно с 20-тина лв отгоре да сте с 8гб рам, вместо след време да давате още 60-70лв за 2-ра плочка.

Няма да копувам компютъра веднага. Следващият месец чак, така, че има време ще разглеждам промоциите и така, ще взема най-доброто :) Благодаря на всички.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.