Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте. Бих искал да ми препоръчате конфигурация до 600лв, като се надблегне особенно на процесора. Задължително да е Intel. Компютърът ще се ползва за домашни нужди. (Ще се използва Windows 8, Microsoft Office 2013, Photoshop cs3). Мисля, че е крайно време да сменя моята щайга, защото вече HD клипчетата я узорват.

Ако давате предложения от eMag ще е страхотно, защото там има безплатна доставка, а имам и абонамент и ще почакам да пуснат намаления (пращат ми ваучери за отстъпка по пощата).

Ако процесорът е с вградено видео пак ме устройва. Гледам в другите теми, за по 650-700лв има предложения даже за Intel Core i5 четериядрен с вградено видео (перфектно, дори да надвишава бюджета със 50лв не е проблем) и с новото ядро Haswell или се бъркам, ама нещо таква беше. Няма да се играят игри (поне не много :D) Така, че видеото няма да го мислим засега, но за по-късен етап ако нещо му се наложи, чак толкова... Ами това е.

Компютъра ще се взема на изплащане, това е много важно.

Ще използвам от старият си компютър: Твърдият диск (Sata 2), DVD записвачката; Имам монитор и другата нужна периферия.

Редактирано от Phenom98 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не става балансирана конфигурация с i5 за 600лв. Ще трябва да се ореже много от останалите компоненти, че да се събере в бюджета, за това ти предлагам да вземе Haswell i3 с тенденция за бъдещ ъпгрейт.

ASUS H81M-PLUS /1150
I3-4130 3.4GHZ/3MB/LGA1150/BOX
2X4G DDR3 1600 A-DATA
500GB WD SATA 6GB/S 7200/16MB
CM CMP-350 /500W /USB3

Обща стойност - 659.88 лв. с ДДС

За Шопа 8GB RAM ще ти трябват, дъното има всички необходими дисплей портове, както и всички съвременни интерфейси като USB 3.0, SATA 6Gb/s, Gigabit LAN и 7.1 аудио.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не става балансирана конфигурация с i5 за 600лв. Ще трябва да се ореже много от останалите компоненти, че да се събере в бюджета, за това ти предлагам да вземе Haswell i3 с тенденция за бъдещ ъпгрейт.

ASUS H81M-PLUS /1150 I3-4130 3.4GHZ/3MB/LGA1150/BOX 2X4G DDR3 1600 A-DATA 500GB WD SATA 6GB/S 7200/16MB CM CMP-350 /500W /USB3 Обща стойност - 659.88 лв. с ДДС

За Шопа 8GB RAM ще ти трябват, дъното има всички необходими дисплей портове, както и всички съвременни интерфейси като USB 3.0, SATA 6Gb/s, Gigabit LAN и 7.1 аудио.

Махаме тоя хард диск (защото ще изпозлвам старият) и слагаме нещо по-добро? Което ще е...???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С i5-ца от новото поколение.

BB код:

Обща стойност - 688.08 лв. с ДДС
Можеш да спестиш някой лев от рам сега и в бъдеще да вземеш още 4, но не си заслужава. Цък (за всеки случай)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И един мини вариант - Количка

Публикувано изображение

пс. С I5-4430 излиза 642 лв. но си е малко изхвърляне за домашни нужди дори да ползваш Windows 10 и Офис 2015.  ;)

Редактирано от naruto (преглед на промените)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ASUS H81M-A /1150 

I5-4440 /3.1G/6MB/BOX/LGA1150

PSU CM GX 450W APFC

GEIL 2X4GB DDR III 1600 BL DRAGON от скай

RAIDMAX ALTAS RMX-ALT, Черен - от емаг

Обща стойност: 655 лв. с ДДС като кутията е с безплатна доставка. 

При нужда ще се закупи допълнителен 120мм вентилатор(от местен или онлайн сферата) за кутията ако идва с един включен заден или преден.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ASUS H81M-A /1150 

PSU CM GX 450W APFC

GEIL 2X4GB DDR III 1600 BL DRAGON от скай

RAIDMAX ALTAS RMX-ALT, Черен - от емаг

Обща стойност: 655 лв. с ДДС като кутията е с безплатна доставка. 

При нужда ще се закупи допълнителен 120мм вентилатор(от местен или онлайн сферата) за кутията ако идва с един включен заден или преден.

:offtopic_s: Предлагам процесора да вземе от Ж@Р, дъното - от пле$ио, а кутията - от някой местен магазин.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:offtopic_s: Предлагам процесора да вземе от Ж@Р, дъното - от пле$ио, а кутията - от някой местен магазин.

Процесора го няма в ЖАР, а дори да го имаше щеше да струва ПОНЕ 20 лева повече.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И един мини вариант - Количка

Публикувано изображение

пс. С I5-4430 излиза 642 лв. но си е малко изхвърляне за домашни нужди дори да ползваш Windows 10 и Офис 2015.  ;)

Не мисля, че е изхвърляне. Все пак като знам колко време ползвам една машина (От 2005г. мисля. Демек 8 години със добаена само 1 плочка РАМ) и затова искам да имам силен процесор. Цената е много добра. Само не разбирам какво ще рече MINI?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Процесора го няма в ЖАР, а дори да го имаше щеше да струва ПОНЕ 20 лева повече.

Прочети още веднъж поста ми, ако обичаш.

Исках да кажа, че не е нужно да се поръчва от ТРИ магазина, трябва да се потърждават три поръчки, да идват трима куриери, ако не пари, поне време се губи.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хей, гледах, гледах и взех конфигурацията на Людмил, премахнах твърдият диск, защото имам и му сложих един Haswell Intel core i5, работещ на 3.20Ghz и турбо 3,60Ghz. Цената ми е много удобна - 630лв. В бъдеще може да се добави още 1 плочка РАМ от 4ГБ или видео карта, която все пак смятам за ненужна, но бъдещето готви изненади.

Публикувано изображение

Искам само да ми кажете дали тази конфигурация е балансирана или да му вземам тази, оригиналната, която я е предложил? Това е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хубава е, ама лично на мен 4GB RAM вече ми отесняха и за това препоръчвам ако имаш възможност да вземеш 8GB, а и щом ще се ползва вграденото видео двуканалния режим(два модула памет) носят доста сериозен бууст за него. За съжаление много бързо изчезна от пазара 2x4GB Geil Legera 1600 CL9 за 85лв. а беше страхотна покупка.

ASUS H81M-A /1150
2X4G DDR3 1600 A-DATA
CM CMP-350 /500W /USB3

Обща стойност - 661.99 лв. с ДДС

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хей, гледах, гледах и взех конфигурацията на Людмил, премахнах твърдият диск, защото имам и му сложих един Haswell Intel core i5, работещ на 3.20Ghz и турбо 3,60Ghz. Цената ми е много удобна - 630лв. В бъдеще може да се добави още 1 плочка РАМ от 4ГБ или видео карта, която все пак смятам за ненужна, но бъдещето готви изненади.

Публикувано изображение

Искам само да ми кажете дали тази конфигурация е балансирана или да му вземам тази, оригиналната, която я е предложил? Това е.

Препоръчвам Ви да изчакате няколко дена,защото може в близките дни да се появи сравнително евтина рам 2x4gb в рамките на 70-95лв и ще излезе доста изгодно с 20-тина лв отгоре да сте с 8гб рам, вместо след време да давате още 60-70лв за 2-ра плочка.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Препоръчвам Ви да изчакате няколко дена,защото може в близките дни да се появи сравнително евтина рам 2x4gb в рамките на 70-95лв и ще излезе доста изгодно с 20-тина лв отгоре да сте с 8гб рам, вместо след време да давате още 60-70лв за 2-ра плочка.

Няма да копувам компютъра веднага. Следващият месец чак, така, че има време ще разглеждам промоциите и така, ще взема най-доброто :) Благодаря на всички.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.