Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Имах проблем с интернета и когато звънях до тях ме караха да пиша някакви - ping и цифри, после други цифри и така, после идва човек да гледа нета и пак писа такива неща в cmd за какво служат? нещо за връзката, или? Ако е ще ми обясните ли как сам мога с тях да си проверявам връзката на нета?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имах проблем с интернета и когато звънях до тях ме караха да пиша някакви - ping и цифри, после други цифри и така, после идва човек да гледа нета и пак писа такива неща в cmd за какво служат? нещо за връзката, или? Ако е ще ми обясните ли как сам мога с тях да си проверявам връзката на нета?

Здравей,

На простоцарски ping е тест за връзка до даден хост(машина в мрежата). Карали са те да пишеш тези заклинания за да проверят до къде имаш връзка и къде тя се "чупи" за да могат да направят диагностика( най вероятно ако си зад рутер са искали да разберат дали имаш връзка до него защото преди това са проверили връзката до твоето устройство- рутерчето, на което те са ти предоставили IP адрес - цифричките за които говореше) Цифричките са т.нар. IP адрес. За да комуникираш с глобалната мрежа трябва да имаш такъв. В общия случай машините имат уникални IP-адреси. Поздрави,

П.С. Надявам се, че съм ти дал някаква обща представа за нещата. Също можеш да разгледаш и командата traceroute ;) П.С.С. Ако все пак нещо не ти е станало ясно - питай ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.