Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Шри Компютърджи

проблем с RAM - не я използва всичката

Препоръчан отговор

Имам ето такъв лаптоп http://www.samsung.com/bg/support/model/NP270E5V-X01BG-techspecs с Win 7 Ultimate SP1 x64. Проблемът се състои в подчертаното на шота:

Публикувано изображение

Защо не може да използва всичката RAM? Специално за това си сложих 64-битова...?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направете един рефреш на Уиндоус индекса. Явно нещо е пипано по лаптопа, или има някаква хардуерна промяна (ъпгрейд). Мен лично ме съмнява задалената памет за вграденото видео.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я напиши msconfig в лентата и виж дали нещата при теб са като на снимката:

Публикувано изображение

Виж също така дали нямаш ограничения наложени в биоса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Че има заделена за вградената графика има. Напълно нормално. И 128 бит. ОС да сложиш вградената графика няма собствена памет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тоест влез в биоса и потърси дали има опция, която да определя обема памет заделян за вградената видеокарта!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.